Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám az anyatejen kivül mást...

Babám az anyatejen kivül mást nem hajlandó elfogadni mit tegyek?

Figyelt kérdés
7 hónapos már 2 hónapja próbálkozok hozzátáplálni alma tejpép banános tejberizspép babakkeksz mindenféle izesitésü üveges babakaja mindent kipróbáltam egyszerüen nem kell neki és sir ezért nem eröltetem.söt inni se hajlandó mást csak anyatejet se tea se viz semmi.mit tegyek?
2014. szept. 19. 21:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Ha van elég tejed, semmi gond.Hízik eleget?Próbálkozz naponta 1-2 alkalommal új ízekkel, de semmit ne erőltess.
2014. szept. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%

A hozzá táplálást mér régen meg kellett volna kezdeni. Szokatlan neki az étel, és "kényelmesebb" neki a szopás.

De 6 hónapos kor után a fejlődéshez már nem elég, ha csak anyatejet kap.

Kérdezd meg a védőnőt vagy az orvost, hogy mit tanácsol.

2014. szept. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Erőltetni nem szabad, de próbálkozni kell! Ez türelemjáték.
2014. szept. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Kávétejszín ***** válasza:
83%

Nem kell beparáztatni a kérdezőt...

Nálam UGYANEZ volt a helyzet, sőt, 8 hónaposan sem evett meg semmit. Az idős, hozzáértő orvos azt mondta, hogy nem lesz semmi baja. Ha gyarapszik, kiegyensúlyozott, nem sír, akkor jó a tejem. Mondtam, hogy aggódom, mert hallottam, hogy nem elég 6 hó után neki az anyatej, annyi volt a reakciója, hogy "ne tessék aggódni, nem mellről fog érettségizni indulni". :)

Most 10 hónapos, eszik rendesen. Szívesen leírom, mit változtattam, mit hogyan próbáltam, hátha nálad is beválik, csak vedd fel velem a kapcsolatot privátban. :)

2014. szept. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
nagyon aranyos vagy köszi szépen !irok privit!elözö válaszoló irod hogy már rég el kellett volna kezdeni a hozzátáplálást! már rég elkezdtem de sir és kinyomja a szájából!nem értem akkor miért irod hogy "el kellett volna kezdeni"??
2014. szept. 19. 22:23
 6/13 A kérdező kommentje:
egyébként nagyon sokat hizik és nagyon kövér!!
2014. szept. 19. 22:24
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anno azt mondta a védőnő hogy először csak levet adjak a babának,pl almalé, baracklé, mert eddig csak folyadékot vett a szájába (plusz játékokat), így valószínűleg sok lenne ha új az íze, és más az állaga is. Így elsőre csak az új ízt kell megszoknia, következő fokozat a pépes kaja. Esetleg hogy szokja a kanalat, kipróbálnám azt hogy anyatejet kap kanállal, vagy mindent jól felhígítanék anyatejjel, majdnem teljesen hígra, hátha... kitartás!
2014. szept. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a nagyobbik fiam kb 8 hónapos koráig nem volt hajlandó mást inni csak anyatejet, nem tudott cumisüvegből inni, de így is elég volt a folyadék, ha a te babád szinte csak anyatejen él akkor szerintem azért nem iszik mást mert nem szomjas.
2014. szept. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

2-3 kanálnyinál többet az enyém sem evett 7 hónaposan. A védőnő csak annyit mondott, erre számítottunk. Ne erőltesd, kínálgasd minden nap, idővel majd elfogadja, sőt, igényelni is fogja.

Sok gyerek csak egyéves kora körül kezd el rendesen enni, de nem lesz semmilyen hiánybetegségük. Ne aggódj.

2014. szept. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Kávétejszín ***** válasza:

Na, amit itt írtok, nálunk minden feldőlt. :)

Csak almalével kezdtem, utána egyre sűrűbben, és nem kellett neki. Nem azzal volt a baj, hogy nem tudta megenni, mert most 10 hónaposan van 8 foga.

Nem is akarta enni. Ha a szájába adtam valami kaját, azonnal kinyomta, utána meg már úgy reagált a kanálra, hogy vagy ordított, vagy ha közelítettem felé, összezárta a száját. Minden gyerek más, ezért érdemes mindent kipróbálni, ami segíthet.

De az én lányom még húsosabb, mint a vele egyidősek, pedig tényleg későn kezdett enni. :)

2014. szept. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!