Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám az anyatejen kivül mást...

Babám az anyatejen kivül mást nem hajlandó elfogadni mit tegyek?

Figyelt kérdés
7 hónapos már 2 hónapja próbálkozok hozzátáplálni alma tejpép banános tejberizspép babakkeksz mindenféle izesitésü üveges babakaja mindent kipróbáltam egyszerüen nem kell neki és sir ezért nem eröltetem.söt inni se hajlandó mást csak anyatejet se tea se viz semmi.mit tegyek?
2014. szept. 19. 21:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nálunk is, a héten töltötte a 7 hónapot, az égvilágon semmit nem fogad el, csak a cicit. Nekem annyit mondott a védőnőm, hogy "anyuka ne aggódjon, 20 évesen már nem fog cicizni" :D úgyhogy nem aggódom. Van szoptatási tanácsadó az utcánkban, ő is azt mondta, hogy van olyan baba, aki 1 éves koráig nem érik meg a hozzátáplálásra, semmi baja nem lesz. Én most annyit csinálok, hogy ha mi eszünk, akkor őt is odaültetem, ezt-azt betesz a szájába. Aztán majdcsak változik idővel :)
2014. szept. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Mi öt hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, mert kezdett elfogyni a tejem. Most 8 hónapos és sok mindent eszik már. Húslevest, főzelékeket, magától vajas kiflit, túrót, gyümölcsöket, húsokat, pici tésztát is néha. Az eleje nekünk is nehéz volt, hiszen automatikusan elutasított mindent, ami új volt,de sok-sok türelemmel és kitartással elérheted a célod. Az én fiam most már minden ételért nyúl. Minden érdekli, amit mi eszünk. Allergén ételeken kívül, ha valamit szeretne megkóstolni, akkor engedjük neki. Persze erőset sem kap meg hasonlót, de tegnap például egy pici szalonnát is megnyalogatott, mert annyira szerette volna megkóstolni. Nekem csak az fura, hogy még nem is érdeklődik a babád az ételek után, pedig azt szokták mondani, hogy akkor jön el a hozzátáplálás ideje, ha a gyerek is szeretne megkóstolni ezt-azt. Ültesd be az etetőszékbe, amikor ti is esztek és nézd a reakcióját. Az én fiam nem bír ilyenkor megülni, mert annyira szeretne mindent a pofijába tömni. Szerintem a te babád is elkezd lassan érdeklődni így az ételek iránt, hiszen látja, hogy ti is esztek és bennünk van a kíváncsiság. Amúgy a konzervkaják pont nagyon pocsék ízűek. A fiam sem szereti őket. Főzz neki te! Nyugodtan ízesíthetsz pici sóval, olajjal is.
2014. szept. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Próbálkozz vele, akár naponta többször. Fiam is nehezen szokott hozzá a kanalashoz. Türlemem és kitartás! Próbáld pohárból itatni.

De szreintem nem ilyen édes vacak pépeket kellene adnod. Inkább házi, gyümölcsöt, főzelékeket.

2014. szept. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!