Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tervezett babánál kinek...

Nem tervezett babánál kinek hogy reagált a családja, környezete?

Figyelt kérdés
2014. szept. 20. 21:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem ez teljesen egyén függő,nem is a család hanem inkább a kapcsolat milyensége, anyagi helyzet mert mese nincs pénzbe kerül a gyerek szempontjából reagál a család.

Egyik barátnőm 20 évesen szült de mindketten dolgoztak így család sem bánta,másik osztálytársam meg 17 évesen lett terhes és konkrétan bejelentésmásnapján szívrohamot kapott az anyja. Mert lánynak se végzettsége se munkahelye, plusz a férfi sem ért semmit, szülés után párhéttel le is lépett.

2014. szept. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
Nagyon pozitívan a legnagyobb meglepetésünkre. A nagyszülők örültek, hogy végre lesz unoka, ő volt az első unokajuk mindkét oldalon. De a család többi tagja is örült, hogy évek után újra lesz baba a családban. A barátok is örültek, támogattak minket. A kollégák is, sőt a főnököm, akinek a reakciójától legjobban féltem, áldásnak nevezte a gyereket, és mindenben segített. Az is szerepet játszott szerintem a pozitív hozzáállásban, hogy ugyan még nem szerettünk volna 4-5 évig gyereket, de házasok voltunk, nem voltak anyagi gondjaink, stabil munkahelyünk volt, és nem voltunk szemtelenül fiatalok.
2014. szept. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%
"jól". évek óta tartó, stabil kapcsolatba érkezett és egyikünk sem tini, tulajdonképpen nem nagyon volt mitől félteni minket :)
2014. szept. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mi sem vagyunk tinik, 4 éve együtt, anyagiak most épp nem a legjobbak... :( de becsúszott, hát jöjjön. :) Apukámtól félek leginkább.
2014. szept. 20. 22:00
 5/15 anonim ***** válasza:
22%
Hogy csúszott be mivel védekeztetek?
2014. szept. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%
Nekünk a 3. baba érkezett úgy, hogy rajtam és a férjemen kívül senki nem tudta, hogy tervezzük. Volt nagy meglepetés, megrökönyödés, kifakadás. 3 napig tartott, mint minden csoda, aztán már örömmel várta a család is.
2014. szept. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Óvszerrel, ami kiszakadt, életünkben először. Sajnos nem szedhetek gyógyszert, így a 72 órás is kiesett. de nem bánja egyikünk sem, jöjjön ha úgy gondolja. :)
2014. szept. 20. 22:05
 8/15 anonim ***** válasza:
49%

... és úgy gondolja! :)

Gratulálok és sok boldogságot kívánok!

2014. szept. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Második babát úgy terveztük, hogy csak mi tudtuk a férjemmel, nem mondtuk senkinek. Egyszer anyósom megjegyezte, hogy én olyan egy gyerekes anyuka vagyok. Mondhatom, jól esett. Aztán volt egy méhen kívüli terhességem, de ekkor még mi sem terveztünk babát, csak becsúszott. Talen ezt a tragédiát úgy akartuk feldolgozni, hogy akkor gyorsan összehozunk egy másik babát. A 3. hónapban terhes lettem. Mi nagyon örültünk, örömmel meséltük mindenkinek, de mindenhol max egy kis bólogatást kaptunk. Ez is baromi jól esett. Most ott tartunk, hogy az én családom már örömmel várja, vásárolgatnak, tervezgetnek. A férjem családja is hasonlóan reagál mostanában. Érdeklődnek, hogy vagyok, ilyesmi. Kivéve anyóst. Mintha ő nem is akarna tudomást venni róla. Gondolom még mindig fent tartja az egy gyerekes anyuka véleményét rólam. Egyébként a fiunkat imádja.

Már 35 vagyok, tesót minden képpen akartam a fiamnak, meddig kelllett volna várni? Ráadásul úgy, hogy külföldön élünk, szóval sem anyagi, sem egyéb segítséget nem várunk senkitől.

2014. szept. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Na lehet hogy nálunk is úton a kistesó .. Párom részéről szülők már nincsenek ,nekem szüleim elváltak ,Édesapám biztos örömmel fogadná a hírt ,édesanyám pedig 1000% ,hogy ki lenne akadva ( ő azt szeretné ,ha nem vállalnánk 2. gyereket egyáltalán ) Igazából mi még nem terveztük a 2.gyereket ,hiába lenne már bőven itt az ideje így is ,mivel 9 éves a lányunk . Én is totál össze vagyok zavarodva .Egyébként még nem 100% hogy baba van a dologban .. de nekem valami azt súgja ,pedig még csak tegnap kellett volna ,hogy megjöjjön . Bevallom kettős érzelmek vannak bennem . Párom ,külföldön dolgozik ,tervezzük a kitelepülést ,úgy szerettük volna ,hogy majd ott szülessen kistesó .De ez nem kivitelezhető (amennyiben most terhes vagyok) ,mert leghamarabb jövő nyáron tudunk csak kiköltözni . 33/N
2014. szept. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!