Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első baba. Valóban napi...

Első baba. Valóban napi szinten kell takarítani, meg géppel mosni nem is egyszer, vagy én csinálok valamit rosszul egyedeül egy babával?

Figyelt kérdés

egy szobánk van, együtt vagyunk.ami a takarítást illeti, folyamatosan megterem a por(nincs szőnyeg-mert nem győztem porszívózni)valamint amikor büfizik, bukik, óhatatlan hogy ne csöppenjen a padlóra, a hajam hormonálisan úgy hullik mint ahogy a baba hajat cserél, a pelenkát mindig letszem plenkázásnál, amikor a baba kész, utána viszem kukába, ja napi szinten vihetem azt is le mindig, a baba ruháit külön mosom,(nem várhatom meg míg összegyűlik sok, mert nem szárad meg akkorra amikor már használnám) meg az enyémeimet színesek, fekete, fehér alapon válogatva, megesik hogy ágyban pelenkázom át és bepisil(pl amikor hulla fáradtan ébredek és csak magam mellé veszem és félkómásan cserélem(vagy fürdés után ágyon a törölközőben) így ágyneműt is sokszor mosnom kell, minimum lepedőt.

de szóval amolyan 6000 feletti vízszámlával kicsit érdekesen érzem magam úgy, hogy máshol 4 tagú családnál van ennyi(mármint volt gyerekkoromban otthon)


2014. szept. 21. 22:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nekem a baba mellett van 2 cicám és 3 kutyám kinti-benti tartással. Mióta szültem nem takarítok többet, inkább csak alaposabban mint korábban. A ruháit külön mosom a miénktől. Anno anyukám is így csinálta kb 10 éves korunkig. 2 naponta mosok és 5000 Ft körül szokott lenni havonta a vízszámla.
2014. okt. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

újabban én is inkább nézem a szennyest, hogy ne menjen a víz


csak pont most állt át a vízmű az átalányozásra, így nem fogom tudni a fogyasztásom, és 2000-re saccoltak engem. ja a baba előtti korszakom meg a mostani középértéke szerint, szóval úgy rá kell majd fizetnem, hogy csak pisloghatok. pedig vissza küldtem a válaszborítékukat, hogy nem felel meg az összeg, erre emelték 3000-re...

szóval 6000-es átlaggal 3x12, azaz kb 36 ezer lesz amit rá kell fizetnem egy év múlva..

2014. okt. 14. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!