Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kétségbe vagyok esve. Mit...

Kétségbe vagyok esve. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A lányom 13 hónapos lesz..Eddig nagyon jó evő volt..(azt leszámítva h nem hajlandó megenni a házikosztot) minden mást megevett..üvegesből is mindent..250 grammokat. magam készített gyümölcspépeket is..tejpépeket soha nem ette..viszont 1 hete minden egyes etetésnél görcsbe rándul a gyomrom ugyanis most már az üveges SEM a gyümölcsöket sem eszi meg..kínszenvedés egy etetés..48 percet ülünk egy tányér mellett h legalább felét egye meg..2 kanál után kicsapja a ezemből, összezárja a száját, tiltakozik..olyan ételeknél amik eddig a kedvencei voltak..már vettem több félét, főztem mindennap változatosan hátha lesz vmi amit megeszik, de SEMMIT sem hajlandó..teljesen kicsinál idegileg főleg úgy h egyedül vagyok, mert apuka külföndön dolgozik.. 1 hónapja volt itthon..így az etetés rám marad és már volt h berohantam a szobába és sírógörcsöt kaptam, toporzékoltam (elszakadt az idegcérnám) van h már muszáj a kezébe adnom vmi játékot evésnél ami lefoglalja a kezét így nem tudja kicsapni, de már itt is rafinált..azonna lledobja a játékot a földre amint odaér a kaja a szájához és kicspja a kezemből..próbáltam már h 1 órával kitoltam az etetést h biztosan éhes lesz..több mint 4 órája nem evett..evett 2 kanállal és BUMM..kész..tutira nem beteg, mert egésznap nagyon jó kedvű, játékos, jól alszik, felfedez..különben nagyon jó gyerek, egyáltalán nem egy hisztérika, végig alussza az éjszakát, ebéd után is alszik 3-4 órát és bmit tudok mellette csinálni úgy eljátszik magában..de ez az etetés nem tudom mi változhatott meg és mit adjak neki ami jó lesz..

2014. szept. 25. 10:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nálunk akkor jött el, amikor nem akarta, hogy etessem. Kapott virslidarabkákat, sajtot, kenyeret, minden félét és maga játszott-evett belőle, és többé nem hagyta, hogy etessem. Ekkor 10 hónapos volt. Egyik napról a másikra, se szopi, se kanalas bébiétel, se házi, se bolti, semmi. Csak a darabos "felnőtt" kaja.
2014. szept. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

kérdező, nyugi, nyugi!!!! MagneB6!

Az én első babámnál ugyanez volt, sírógörcsöt kaptam minden áldott nap. És ha érezte a babám a feszültséget, akkor méginkább nem evett. Ne érezze rajta,valószínűleg érzi már, hisz hatással vagy rá és az evésére. Ha érzi, hogy ideges vagy, akkor azt összepárosítja az evéssel. Tudom, én elrontottam :( Azóta se jó evő, pedig már 4 éves.

a másik: fogzás! hol álltok vele?

2014. szept. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
darabos étellel próbálkoztok már?
2014. szept. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

13 hónaposan nem biztos, hogy kielégítő számára a pép. A fiam ekkor már rég darabos ételt evett.

A darabos ételt is időben be kell vezetni, hogy hozzászokjon a baba. Nem kell azon aggódni, hogy csak 1-2 foga van. Az ínyükkel szuperül tudnak rágni.

Készíts neki kenyérfalatkákat, vajjal, sonkával. Virslikarikát. egyetek rizst hallal, vagy tésztafélét (pl tarhonyás húst, azt csak nyelni kell). Húslevest tésztával, zöldségekkel. Már szinte mindent ehet, próbálkozzatok új ízekkel, új textúrákkal.


Felesleges toporzékolós sírógörcsöt kapni. Rosszevés miatt még nem halt éhen gyerek. Eszik amennyi kell neki, meg ami jól esik neki.

Az én fiam nagyon válogatós lett 1,5 éves korától. Egyik napról a másikra. Előtte mindent megevett, idegenekre rákiabált, hogy adjanak neki abból, amit esznek. :)

Manapság ott tartunk, hogy kb 5 féle ételt hajlandó megenni. És egyszerre csak egy fajtaétel lehet a szájában, tehát semmit nem lehet pl összekeverni. A rizibizi neki úgy néz ki, hogy tányéron a rizs, külön tálkában a zöldborsó. :) Most kapjak rohamot? Kinek jó az? Türelmesen várom a pillanatot, hogy jobb evő lesz.

2014. szept. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nyugodj meg, teljesen normali, elofurdul, eeg sok gyereknel, igy egy eves kor korul... nem vagyok szakerto, a sajat tapasztalatomat irom le... a kisfiam kb egy eves koraig olyan jo evo gyerek volt, buszke voltam ra, a csirkecombot harapta egy evesen, zoldeseget, gyu,olcsot, mindent... egyszercsak, nem tudom mihez kotni, elkezdett valogatni, aztan egyszercsak NEM EVETT !!! szinte semmit, eloszot vicceltem, h fotoszintetizal, meg csoda hogy meg el..., de egyre joban megijedtem.. elekzdtem minden falatot nezni es szamontartani amit eszik . Probaltam en is kieheztetni... aztan egyszercsak feladtam es ugy voltam vele, hogy hatha o tudja erzi, neki emnnyi kell... szeritneme bben a korban annyira kinyio elottuk a vilag, ekkroa tesznek mindent ossze a kis buksuijuban, hogy egyszeruen nincs idejuk enni :) aztan eszrevettem, h a jatszon csurog a nyala a nasi utan... nekem is volt, h 3 fele ebed volt, hataha valamit megeszik... allandoan kinaltam, volt, h a laptop-on benyomtam a kedvenc mesejet es melle ulve ovatosan nyomtam bele a kajat :))) kb 3-4 honap volt ez , es nyar elejen kezdodott... anno(most 4 eves es meg miondig valogatos) Nagyon neehz lehet egyedul neked, keress a kornyeken mas anyukakat, ha fel orara is tudsz massal beszelni , mar jobb mint a semmi :))) Nyugodj meg,. probalj lazitani, kis ravaszak, nem fog ehen halni, kinalgasd, ha kell egeyn kolesgolyot, es igyon sokat, amit megeszik azt add neki, nalunk is 3 fele etel votl allandoan, amit megevett... nem egyszeru, en is egeydul voltam... na nem ennyire, de sokszor kiborultam... Normalis, hogy te is! :)
2014. szept. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyk. Egyébként az én fiam is már 4 éves. És még az jutott eszembe, hogy ma kapja azt ebédre, amit Te fogsz enni. Nézd meg mit szól hozzá. Sőt, első körben kínálhatod a saját tányérodból, hátha úgy még izgalmasabb. Azt enni, amit anya eszik, az izgi! :)
2014. szept. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Huuu de ismerős amit írsz... :)

Kisfiam 10 hónaposan kezdte ezt, semmit nem volt hajlandó megenni kanállal. Több hétig kínlódtam vele, már reggel azon görcsöltem, hogy mi lesz ebédnél. Aztán nekiálltam olyan ételeket főzni neki amiket kézzel is ehet, na az már tetszett neki.

Mindenfélét kapott ami nem folyékony és nem maszatol vele, kézzel tudja enni. És láss csodát, evett is.

Virsli, rántotta, főtt zöldségek-hús-tészta, gyümölcs darabok. Így ment ez 3 hónapig, amikor elkezdtem aggódni azon hogy mi a fenét főzzek még neki, kevés volt a választék. Ekkor újra megpróbáltam kanalasat adni neki és elfogadta, 13 hónaposan. Azóta is eszik kanalasat is és kézzel ehetőt is. Most 19 hónapos a kisfiam.

2014. szept. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Adj az ő kezébe is kanalat! Általában tetszeni szokott a babáknak, hogy ők is próbálkozhatnak.
2014. szept. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jól esett h írtatok és nyugtattok! Igen azt viszont még írni szerettem volna, csak elfelejtettem, h viszont ha elérakok egy tányért amibe rántotta van azt a kezével szépen eszegeti. Így van ez piskótával a sós pereccel..bár túlzás h eszi inkább csak nyammog rajta 1-2-őt aztán szét bontja és eldobálja. Próbálok persze nem feszült lenni, pláne nem előtte..1x sajnos előtte borultam el, mikor nem hogy enni nem akart de inni sem..vizet alapból sosem ivott ezért teát, almalevet, szilvalevet ivott ezek voltak a kedvencei..de most ezeket sem..ahogy odaért a szájához tiltakozott, levágta a földre..akkor borultam ki és szégyellem magam azóta és gyötör a lelkiismeret de kiabáltam is..h igyál már könyörgöm..nagyon bánom hiszen láttam rajta h megijesztettem nem ezt szokta meg tőlem...:( különben darabos ételeket eszik, gyümölcspép alatt azt értettem h összetöröm neki a banánt villával és akkor az pépes..amúgy igen a foga is jön..felül készül áttörni a két metsző fog és alul a már kint lévő metszőfogak mellett is jön, de ezt abból veszem észre h megnézem mert eddig jól viseli, nem nyűgösebb.
2014. szept. 25. 12:54
 10/11 anonim ***** válasza:
na amiket irtal, ay nagyon poyitiv, nem olyan veszes, akkor valamiket csak eszik :))) ja, a banan ay nagzon jo, az komoly etel a kis gyomranak, rengeteg benne a vitamin, asvanyi anyag! volt, h az en kis lurkom is bananon elt, aztan azt nem ette meg :)volt a virsli periodus, a rantotta, a csipsynel a falat kapartam, akkroiban kepes volt, SEMMIT nem enni, csak kis csipsyet es kakaot!
2014. szept. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!