Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan 5 hónapos lesz, miket...

Lassan 5 hónapos lesz, miket kellene már tudnia?

Figyelt kérdés

valahol találtam már a neten ami levezeti a babafejlődést és nem tudom hol olvastam


kicsit aggódok


2014. szept. 29. 20:43
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
A nagyfiam 5,5 hónaposan forgott, addig csak fekve játszott. Az a ritka ha ilyen korban már másznak :) Amikor elkezdett forogni, akkor hirtelen kúszni is, 8 hónapos koráig kúszott, amikor is felállt, felült és mászott egy hét leforgása alatt. El sem akartam hinni. 11 hónaposan önállóan, esés nélkül elindult. 6 hónapos korig én is aggódtam, mert egyetlen baba volt a környezetünkben, és ő pont 6 hónaposan mászott, de ő is csak 11 hónaposan indult el, ráadásul esett-kelt. Szóval ne aggódj, majd egyszer csak beindul a mozgásfejlődés. Ha még 6 hónaposan nem forog, akkor keress fel egy szakembert. Én a kisebbikemmel dévényeshez járok (korababa, hypoton), ő mondta hogy 6 hónapos korig kell forogni. Amikor legyél résen: ha felteszed a pelenkázóra, magas ágyra, biztos hogy akkor fordul át először! Szeretik a babák az adrenalint :)
2014. szept. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!