Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek miért nehéz...

Szerintetek miért nehéz rávenni a kismamákat, hogy jöjjenek mozogni?

Figyelt kérdés
olyan mozgásformára gondolok,ahol még a baba-megőrzés is adott,nem kell őket lepasszolni.olyan sok anyukát kérdeztem,hogy jönnének-e,de mindig volt kifogás(majd meggondolom,korán van..stb)miért lehet ez?
2014. okt. 6. 14:17
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
65%

1. lehet nem vagy nekik szimpatikus, nem akarnak hozzád járni tornázni.

2. nem megfelelő nekik az általad nyújtott mozgásforma. Nem mindenki szeret aerobikozni vagy nem tetszik neki. Van, akinek csak a lassúbb, Pilates vagy jóga formájú edzés a jó.

3. A pénz. Ha pl. 800 Ft/ alkalom, és ez van heti kétszer, akkor az már hetente 1600 Ft. Egy hónapban 6400 Ft, és az akár tetszik, akár nem, sok embernek rengeteg pénz!

4. Otthon tornáznak vagy már máshová járnak, csak nem mondják meg neked.

5. Nem szeret mozogni, más a hobbija. Lehet, hogy jobban szeret a fotelban gubbasztani és kötni, varrni, olvasni és nem csak a szexi testével foglalkozni. Nem kötelező mozogni.

6. Nem szívesen bízza a gyerekét idegenre, akiről semmit sem tud.

Ennyi jutott eszembe.

2014. okt. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
heti 2-szer (nem 25-ször, elírtam)
2014. okt. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
68%

Én tartottam anno aerobicot kismamáknak gyermekmegőrzővel, hát ne tudd meg!!

A faluban összefogtunk, mert nem volt más lehetőség, a piciket nem volt kire bízni hát hozták az anyukák magukkal, én is az enyémet de hidd el sehogy sem volt jó.

A különböző életkorú babák különböző problémákkal jöttek elő, valakinek mindig abba kellett hagyni a tornát. Vigyázott rájuk egy néni, de így is volt aki anya után sírt, volt aki csak úgy volt el, ha ott mászkált közöttünk, nem volt szerencsés ez az egész.

Meg kell érteni, az anyuka bizony akkor tud elmenni tornázni, ha otthon van aki vigyázzon a picire és kész, nem jók a félmegoldások.

Én most megint gyeden vagyok és nem tudok menni tornázni, szeretnék de nem jön össze, mert a szomszéd településen van és túl későn nekünk, itt jönnek a kifogások.

Szóval én is majd, addig is itthon tornázok ha tudok...

2014. okt. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
41%
azert lettem lepontozva mert nemhagyom hogy a seggem akkorara noljon mint egy tehennek? nembaj legyetek lustak, hizzatok el azt gyertel ide kerdezni, miert hagyott el a ferjetek..
2014. okt. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
56%

kedves 14es, nem az a lenyeg ki hogy nez ki hanem hogy ki mit mond :) megfigyelted már hogy a duci 3 gyerekes anyak mindig boldogok a ferjukkel? nekem nem kellene egy olyan pasi aki csak az alakom miatt van velem.

azonban sokan valoban lustak mozogni, sokaknal a penz a baj nekem pl nincsenek anyagi gondjaim de egy szemelyi edzonel jobb helyet is tudok a penzemnek.

en azok taborat erositem akiknek a babaja tul maceras (még) egy ilyen programhoz. egyebkebt meg ott a kert igy is alig gyozom :)

2014. okt. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
82%
:) felvidámítottad a napom utolsó. Úgy látom a gyereknevelés alatt sikerült egyben agyleszívásra is eljutnod :)
2014. okt. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
73%

Nálam azok (Másnál nem tudom):

Én elmentem néhányszor sportolni, de úgy lefáradtam és itt most nem az izomlázra gondolok, hogy napokig tök gyenge, energiátlan voltam. Ezt 2 hónapokig csináltam, mellette volt, hogy 6-8-10szer ébred a babám, szóval én úgy döntöttem, hogy most az az első, hogy ki legyek pihenve.

Nekem napközben sincs el a babám sokat magában, szóval azért is érzem ilyen fárasztónak.

Majd 1-2 év és talán újra belelendülök, amikor már bölcsis vagy ovis, addig meg marad a friss levegőn séta.

2014. okt. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
79%

14 !


Lehet hogy lusta vagyok,én be is ismerem,mert itthon nem visz rá a lélek a mozgásra. Viszont nincsen nagy kövér hátsófelem, 64 kiló vagyok a 171 centimhez.Nem vagyok bombatestű,főleg nem egy szülés után.De nem is leszek az már.És?!Ettől még nem hagyott el a párom,és ha el is hagyna,az biztosan nem a kinézetem miatt lenne.Szomorú ha valaki csak ennyi edzés után tetszik a párjának.Mellesleg nem mindenkinek van havi 20 ezer személyi edzőre. ( Unokatesóm olcsó helyre készül járni majd,a havi bérlet 6500,alkalmanként ismerős személyi edzőtől 1500/óra.Heti 2x ha megy,az 3000,tehát egy hónapra 12ezer és plusz a bérlet )Hát köszönöm szépen,de nekem erre nem telik.És amúgy azok keresik leginkább a kifogásokat,akik 120 kilósak.

2014. okt. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
51%
14-es vagyok.engem 80kg-osan is szeretett a parpm de lassuk be pl szex kozben eleg visszataszito a zsirparnak lebegese.es igen szeretnek a strandra ugy kimenni, hogy tangas alsot huzhatok es nem kell szegYenkeznem a testem miatt.amit pedig a szemelyi edzonel hagyok azert megdolgozom.szerintem jar nekem ennyi.
2014. okt. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

13-as vagyok. Kedves kismamák, nem kell egymásnak esni.

Van aki lusta tornázni és nem is akar, van aki szeretne de nincs rá ideje vagy lehetősége szervezett tornára menni- ő ha igénye van rá megoldja otthon, és van aki megteheti és jár is tornázni mert megvan rá a lehetősége, ennyi.

Van akinek torna nélkül is bomba alakja van, van aki tornával is küszködik, de azt hiszem egy kismamára sem mondanám, hogy a fotelban gubbaszt, mert kisbaba/gyerekek mellett senki sem gubbaszt, hanem egész nap talpon van, háztartást vezet, gyereket ellát stb. ja és még éjszaka sem biztos, hogy aludhat.

Aki emellett valamilyen úton-módon sportol, tornázik azt tisztelem becsülöm érte, de nem fogok hasra esni előtte, ha azzal kérkedik, hogy minden reggel 5-től 6-ig fut meg személyi edzője van, tegye ha megteheti, de attól nem különb a másiknál.

Én bizony fel nem kelnék minden reggel futni 5-kor, hogyisne, mikor örülök, hogy végre átalusszuk az éjszakát, inkább tornázom napközben a babámmal, futok a babakocsival, meg zumbázok az ovis lányommal egy youtube videóra, meg biciklire ülök ha a boltba megyek és még sorolhatnám, de ez az én dolgom, kinek mi jön be. Engem az sem érdekel, ha a szomszédasszony este 10-kor még töltöttkáposztát eszik és nem jár mozogni a plusz 20 kg-jával, ha ő így érzi jól magát(meg a férje is őt) attól még lehet jó ember, mert az a lényeg.

A kérdezőnek meg azt tanácsolnám, ha valami mozgásfélét akar szervezni, készítsén egy igényfelmérő kérdőívet, amelyből kiderülhet, hogy milyenfajta mozgás és milyen időpontban lenne jó a legtöbb kismamának.

2014. okt. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!