Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek miért nehéz...

Szerintetek miért nehéz rávenni a kismamákat, hogy jöjjenek mozogni?

Figyelt kérdés
olyan mozgásformára gondolok,ahol még a baba-megőrzés is adott,nem kell őket lepasszolni.olyan sok anyukát kérdeztem,hogy jönnének-e,de mindig volt kifogás(majd meggondolom,korán van..stb)miért lehet ez?
2014. okt. 6. 14:17
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

23 évig sportoltam, versenyeztem is. 26 éves koromban szültem, terhességem feléig tornáztam, aztán veszélyeztetett lettem, feküdnöm kellett, utána a 36.héttől megint tornáztam.

megszületett, 6 hónapos koráig bírtam, nagy sétákkal próbáltam kielégíteni a mozgásigényemet, de nem sikerült így fél éves korában elkezdtem járni, olyan helyre ahol figyeltek rá, ismerős ráadásul úgyhogy nyugodt voltam :)

de 1 évesen elindult és azóta eszem ágában nincs pénzt kiadni tornáért :D

most már 4 éves, örökölte a sport szeretetet, úszunk (igen, már ő is), futunk, biciklizünk, kirándulunk.

szerintem ez egy sokkal egészségesebb, vagyis természetesebb módja a mozgásnak. én megértem azt aki babával nem akar tornára járni, elég sok olyan mozgás van amit babával együtt is lehet úgy csinálni, hogy a baba élvezi.

mi pl. mikor kisebb volt, jártunk babakocsival futni.

mindenkinek ajánlom, kicsi végigröhögte ezeket a "sétákat" :)

2014. okt. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Közben még az jutott eszembe, hogy sokan pont az önbizalomhiányból fakadóan nem mennek el szervezett tornára. Mert oda biztos csak sovány, sportos csajok járnak, hát hogy néznék én ott ki?! - gondolataik vannak.

Akinél ott van 2-3 kicsi gyerek, annak valóban kevés ideje van arra, hogy felkerekedjen gyerekekkel és elmenjenek, csak azért, hogy egy idegenre bízza, amíg ő tornázik. 99% inkább a játszótérre megy helyette.

A "korán van" pedig valós probléma. Kelni kell, a gyereket kelteni, rendezni, reggeli, öltözés, közben kezelni az esetleges hisztit, dacot stb., rohanás bölcsibe, oviba, suliba, munkába... Nem tudom, mit jelent a "korán", de a fene se kelne fel ötkor, hogy hattól-hétig tornázzak. Inkább maradok a férjem mellett az ágyban. :)

7-kor már javában készülődni kell.

És én még mindig úgy gondolom, a pénzhiány a legnagyobb bibi ebben a dologban, mert 6-8 ezer forint egy cipő ára, és sok anyuka inkább költ arra, mint ezen a téren magára.

Aki pedig megteheti, hogy ötkor kel és fut, meg két naponta személyi edzőt fizet, tegye. Örüljön, hogy a férje olyan időpontban ér haza, hogy rá tudja bízni ennyiszer a gyereket. Csak vigyázzon az ítélkezéssel, mert lehet, hogy a férjecske pont azért fog egy dundi nő után kacsingatni, mert az nem állandóan a szexi testével van elfoglalva, hanem az ideje nagy részét inkább a családjával tölti és vele foglalkozik, nem a személyi edzővel.

2014. okt. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Heti kétszer délutánonként járok el, addig apuka van a gyerekkel, ennyi, persze én is tudnék kifogást gyártani, de nem teszem, mert fontos, hogy egészséges legyek. Ha lehet kint mozogni elsősorban azt részesítem előnyben, de ahogy jön a hidegebb idő többször inkább eljárok.
2014. okt. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Én heti 5x tudok elmenni bicajozni, ami fél óra kb. Változó időpontban, attól függ apa meddig melózik. :)


Ja- és mindig utáltam sportolni- ilyen vagyok. De nem vagyok kövér, 3gyerek után normális a testalkatom a testsúlyom. Persze ha nagyon akarnám nyilván lenne min tökéletesíteni- de szeretem így is magamat és a férjem is szeret így is.


A bicajozást nemrég kezdtem, a nagyfiammal. :))

2014. okt. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Heti két 6x sportolok itthon két gyerek mellett. Mondjuk én edző voltam így tudom magam edzeni. Ha csak napi 20 percem van akkor is belefèr egy gyors HITT edzés. ...igenis fontos a külső! ! A pasik vizualisak.
2014. okt. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen mindenkinek a választ.nagyon hasznos volt.a legtöbben az időt,pénzt,és a kedvet emlitettétek.

nem akartam vitát kavarni,csak érdekelt

2014. okt. 7. 12:14
 27/27 anonim ***** válasza:
kikerem magamnak hogy a csaladom helyett szemelyi edzovel foglalkozom.o azert van hogy segitsen neken nem pedig azert hogy en apolgassam ot..
2014. okt. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!