Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éreztétek már úgy, hogy...

Éreztétek már úgy, hogy teljesen egyedül vagytok a babával? Hogy nem számíthattok senkire?

Figyelt kérdés
A párom állandóan dolgozik,és amikor hazajön sem foglalkozik velünk.Max 10 percre bejön.A gyerek szinte nem is ismeri.Nekem boldogan gagyarász,és mikor bejön az apja ellhallgat és néz rám,hogy vajon ez ki lehet.Teljesen el vagyok keseredve nem tudom mit tegyek.
2010. jan. 23. 08:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
óh, nagyon sajnálom. Már most kellene a babádnak, hogy hallja éerezze az apukáját. Ilyenkor nyomd a kezébe, hogy "elszaladok pisilni, figyelj addig rá". Próbálkozz te kialakítani kettőjük viszonyát. És nem vagy egyedül, mi itt vagyunk;).
2010. jan. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos pontosan tudom miről beszélsz, hasonló helyzetben vagyok. :( Apa folyton dolgozik, amikor hazajön max 5-10 perc jó pofizás a babával. Ha megkérem hogy segítsen vagy tegye tisztába, akkor jön azzal, hogy ő fáradt, egész nap melózott.... Nem érti, hogy nem elsősorban a segítségről van szó, hanem arról, hogy együtt legyenek, hogy kialakuljon köztük a kapcsolat. Ez nagyon bánt...mert mindenkinek büszkén meséli és mutogatja, de alig foglalkozik vele. Aztán persze nem érti hogy neki miért ne örül a baba, miért nem nyugszik meg nála.... szomorú...
2010. jan. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2010. jan. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
hát igen..nyugi nálunk is ez van...7 napból 6-ot dolgozik...igaz 3.-kor itthon van.,de fáradt akkor is ...és valahogy így alakult ki..enyém a baba körüli teendő...ez van ..nem is idegesítem magam ..inkább megcsinálom örömmel...de én is szoktam így érezni...
2010. jan. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Néha már azon gondolkodom,hogy jobb lenne "tényleg"egyedül.Úgy irigylem azokat a kismamikat akikkel foglalkozik a párjuk.
2010. jan. 23. 09:13
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
nem
2010. jan. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is próbálj kialakítani valami olyan programot ami apának is szerinted jó lenne. Pl. 1 jó film, hogy nézzük meg együtt, közben babát rátenni, hogy aludjon rajta...stb

Utána ő akarja majd, ha az érzések jobban kialakulnak benne.

A lényeg, hogy mindenbe próbáld bevonni, úgyhogy észre se vegye.

2010. jan. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én kezdettől fogva hagytam, hogy kicsit kettesben is legyenek. Nekem is kell időnként kis "szabadság", na meg aztán az is fontos szempont, hogy kettejük között jó kapcsolat alakuljon ki. Én például úgy hívom őket, hogy "cinkostársak". Babika ugyanis olyan kis pajkosan, cinkosan tud összenevetni az apjával. Olyan aranyosak, hogy nem igaz.

Szóval ha apa hazajön munkából, időnként bepattanok a kocsiba, és elmegyek csavarogni (Tesco, Müller, Praktiker, ilyesmi). Ilyenkor bizony ő pelenkázza, játszik vele, előfordul, hogy megeteti, ha idő van, stb. Az viszont tény, hogy ez az érzés magától kell, hogy jöjjön az apából, ráerőltetni sehogy sem lehet. Maximum egy kicsit "rásegíthetsz" azzal, hogy pár órácskára lelépsz otthonról.

Kitartás!

Banyuci

2010. jan. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a baba? Persze nem jó hogy így érzed, meg így van h férjedet látszólag nem érdekli a baba, de vannak férfiak akik csak később mikor a gyermek már "értelmes" akkor tudnak közelebb kerülni hozzá!

Én férjem is, mig a fiunk pici volt, szinte alig mert hozzányúlni, akkor is rengeteget melózott most meg talán még többet. De 2 éves a fiunk és már keresi apát szavakkal is, és elérohan ha megérkezik meg mindig megy érdeklődik h apa épp mit csinál...tehát a segítségem nélkül is ő építi kettejük kapcsolatát (bámulatosak a gyerekek amúgy :)) és már sokkal jobban kijönnek, férjem is folyamatos visszajelzést kap hogy ő milyen fontos a gyereknek (mert az csak vele hajlandó fürödni menni, pohárból inni, fogat mosni mert apával ő már nagyfiú, nálam meg szereti eljátszani h még csecsemő :))


Szóval ne keseredj még el, azontúl hogy nagyon jókat irtak előttem, hogy próbáld meg észrevétlen bevonni.

2010. jan. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Esetleg meg gpróbálhatok egy babaúszást. Ami az ő programjuk lenne. Ő menne be vele a vízbe. Te csak kintről szemlélnéd az eseményeket. Ahova mi jártunk ott sok apuka volt a kicsivel a vízben. Te, találj ki valamit, hogy miért nem tudsz be menni a vízbe. Megjött vagy a tejdnek nem tesz jót. Legyen ez az ő közös programjuk.Meglátod sokkal közelebb kerül a párod hozzá.Legyél okos és kreatív. Némelyik férfit rá kell vezetni a dolgokra.
2010. jan. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!