Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek furcsa az, ha egy...

Szerintetek furcsa az, ha egy anyuka nem föz a babajanak frissen minden nap fözeleket, hanem üveges bebietelt ad neki helyette?

Figyelt kérdés
2014. okt. 8. 21:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
27%

De nekem fura. Egy anyukával beszélgettem nemrég és panaszkodott hogy nincs pénzük még a gyereknek sem tud babakaját venni. Megkérdeztem miért nem főz neki. Na erre már nem tudott mit mondani. Én nem engedhettem meg magamnak hogy babakaját vegyek, nagyon drágábak tartom. Persze volt olyan hogy a gyerekeim is üvegeset ettek, ugy kb havi 1x ha kaptunk ajándékba vagy mentünk valahova


3 gyerekes anyuka

2014. okt. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
90%

Egyáltalán nem tartom furcsának. A kezdeti kóstoltatós időszakban én is boltit vettem, két kanál ételért nem álltam le főzni.

A lányom mostmár szinte mindenevő, ennek ellenére vannak olyan napok, amikor üveges bébiételt kap, egy percig nem érzem magam emiatt rosszul.


Hozzá kell tenni persze, hogy igyekszem minőségi bébiételt venni, ez általában Hipp márkájú termékeket takar, de a DM sajátmárkás bio bébiételeivel is meg vagyok elégedve. Gyümölcsös bébiételeknél figyelek arra, hogy hozzáadott cukrot ne tartalmazzon.


Őszintén szólva én nem teljesen értem a bébiételekkel szembeni ellenérzéseket, én pont inkább a multik és piacok zöldségeivel és gyümölcseivel szemben vagyok inkább szkeptikus. Sajnos mindkét lelőhelyen fogtam már ki borzalmas árut, miközben reményeim szerint egy bébiételeket gyártó üzemben odafigyelnek a minőségre, és nem bagatelizálják el az erre irányuló ellenőrzéseket. Persze vannak olyan termékek, amiket sosem adnék a gyermekemnek, elég csak a gyakran botrányba keveredő Ovko márkára gondolni, vagy az agyoncukrozott Hamé-ra.

2014. okt. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 piroska és a farkas ***** válasza:
89%
Kedves Kérdezö, kérlek mondd hogy te az anyuka vagy. Annyiraíelegem van már ugyanis azokbol, akik jodolgukban másokat kritizálnak. Egyébként az én kislányom 6 honapos, és szükség esetére tartok otthon üveges bébiételt, mert jöhet ki ugy a lépés, hogy nem tudok neki fözni, ráadásul pont azt gondolom, amit a kedves élelmiszermérnök hozzászolo írt, h sokszor ezekben az üvegesekben minöségibb alapanyagok vannak, " génkezeltelenebbek...". Én eddig arra figyeltem, h olyat vegyek, amiben nincsen hozzáadott cukor. Elnézést a hibákért, nem müködik a hosszu u, ö, ü...
2014. okt. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
igen en vagyok az anyuka.a kezdeti hozzataplalos idöszakban milyen fajtaju üveges bebieteleket adjak neki ,marmint milyen izüt vagy mindegy hogy zöldseg husi vagy csak gyümis?mar egy ideje probalkozok egyebkent es semelyik nem izlik neki...csak az anyatejet akarja...
2014. okt. 8. 22:17
 15/22 anonim ***** válasza:
96%

Nem hinném, hogy furcsa lenne, azt, hogy rossz, azt meg pláne nem. Ellenőrzött alapanyagokból készülnek, amit meg maga készít az ember fogalma sincs róla mi van a zöldségben, csak a kofa szavára adhat... kivéve persze, ha mindet maga termeszti.

A "telerakják, sóval cukorral" kezdetű óbégatásokra meg van egy jó megoldás: el kell olvasni a címkét, és ha valami nem odaillő van rajta, nem kell megvenni.

(én főztem is, és adtam üvegeset is, sőt még 2,5 évesen is kapott olyat, ha nem volt idő főzni)

2014. okt. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
65%

a 4 hósoknak való bébiételek között nem fogsz husisat találni.

Csak zöldségeket, és gyümölcsöket. Mindegy melyikkel kezdesz, előbb utóbb minden ízt megkóstol.

Arra figyelj, hogy olyat adj, ami neki való.

2014. okt. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
89%
én is ezt csinálom. Nem minden nap főzök és ha főzök is, egy fél üveg bébiételt is kap bele általában. Másik felét másnap. Ma például brokkoli péppé főzve+gabona+csirkehúsos bébiétel 1/3 volt az ebéd. A babám szereti azt is amit főzök, azt is amit üvegből kap. Nekem ez így megfelel, nem találom furcsának sem. Kivel foglalkozzak mással? :)
2014. okt. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

mi szeretjük akecskemétit és a babylove bébikajáit is.

A gyümölcsöket mind a babylove-val vezettem be, a zöldségeket és a húst a kecskemétivel leginkább.

2014. okt. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

probald az alma-banan pürét, esetleg lefejt anyatejjel is.

Én adtam tápszerrel keverve, adtam tejpépben, gabonapépben és persze magában is. 4 hónapos kora óta eszi és még mindig alma-banán a tízórai. Nagykedvenc.

2014. okt. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nekem furi, bár tudom, hogy teljesen elfogadott. Számomra az a jó étel, amit mi készítünk el. Babának és családnak egyaránt. Az enyémek ráadásul nem is szerették. Nyugodtan megkóstolhatsz egy adag párolt répát házilag készítve és üvegesen is. Hasonlítsad össze a friss burgonyát az üvegessel. A borsópürénél is megteheted. Aztán döntsed el te magad. Az alapanyagokat én is ellenőrizhetem. Van jó piac, biokert, jófajta hentes. Azért én már megéltem pár bébiétel-visszahívást. Na akkor tényleg olyan megbízható? Tartaléknak jó volt, vagy utazáshoz. Egyébként főztem. Nem egy ördöngőség, higyjétek el! És lehet gyorsan is, meg praktikusan, hogy a család főzésével megvan a babának a főzése is. Mi nem eszünk túl fűszeresen, nem használok vegetát, nem használok sok zsírt/olajat. Elég hamar ettek a mi ételünkből, vagy vettem ki főzés közben fűszerezés előtt belőle nekik egy adagot.
2014. okt. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!