Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mernétek egy szobába tenni...

Ti mernétek egy szobába tenni az újszülött babát az ötéves tesójával?

Figyelt kérdés

Hamarosan megszületik a lányom. A férjemnek van már egy ötéves lánya az előző házasságából. Aranyos kislány, és nagyon várja a babát. Nem velünk él, hétvégente alszik nálunk, meg persze szünetekben.

A családi házunk jövő nyáron lesz készen, addig egy kétszobás lakásban lakunk. A kisebbik szoba a gyerekeké, szépen átalakítottuk, hogy kényelmesen elférjenek benne mindketten.

A barátnőm viszont rám ijesztett, szerinte semmiképp sem szabadna a babát a nagytesóval egy szobában altatni, mert hátha a testvérféltékenység miatt bántani fogja éjszaka a kicsit. Én nem igazán látok erre esélyt, meg egyébként is, 5 másodperc alatt a kisszobában tudok lenni. Mégis beletette ezzel a bogarat a fülembe.

Szerintetek maradhat a kiságy a gyerekszobában, vagy amikor átjön a tesó, akkor hurcoljuk át a mi szobánkba és aludjon velünk a baba?



2014. okt. 13. 10:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
75%
Én nem attól félnék, hogy bántja, hanem hogy segítő szándékkal felvenné a picit ha sír éjjel, mielőtt még te átérnél, és rosszul fogja stb. Vagy hogy este nem hagyná aludni, hanem nézné vagy "piszkálgatná" hogy babusgatni szeretné.
2014. okt. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk még nem volt két éves a nagytesó, mikor az öccse érkezett. Kezdetektől egy szobában aludtak, soha nem volt baj belőle, nem ébredt fel az öcskös sírására soha, vagy gyorsan visszaaludt, 3 hónapos korától pedig átalussza az egész éjszakát. Ha engem kérdezel simán hagynám őket egy szobában. Légzésfigyelőt alá azt jónapot.
2014. okt. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
48%

Már miért ne lehetne? Én is rögtön egy szobában voltam a kistesómmal (és én is pont 5 éves voltam).


Imádtuk egymást, semmi gond nem volt. Nem értem, miért bántaná akár rossz-, akár jóindulatból, hisz nem egy elmebetegről beszélgetünk... Egy ötéves pontosan felfogja már, hogy mit szabad, és mit nem.


Ha nagyon sírós a baba, akkor átviszitek magatokhoz, de szokja csak meg a saját szobát és külön ágyat. Az a legjobb mindenkinek. A testvérek meg nyugodtan lehetnek együtt. Nekem nem okozott gondot felébredni miatta (ráadásul, ahogy mondod, ez így is, úgy is elkerülhetetlen), és tök jó volt, hogy együtt voltunk.

2014. okt. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
21%
Ja, és azért megjegyezném, hogy az ötéves konkrétan bele sem ér a rácsos kiságyba, mert magasabb a rács, mint ő maga... Szóval hozzá sem tud nyúlni a kicsihez!
2014. okt. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 909 válasza:
57%

Kedves Jelekh nevű felhasználó!

Egyrésze igaz annak amit te írtál, de azért van egy kis különbség hogy egy újszülöttet egy 1,5-2 évessel teszel össze vagy egy 5 évessel. Szerintem attól tényleg nem kéne félned hogy 'irigy' lesz a kislány, de azért az se tenne a babának jót ha ő éjszaka 'gondoskodni' akarna róla és valami baleset történne véletlen, de az is lehet hogy nem is történne. Fő a biztonság! Nem kell sokáig veled/veletek aludjon a baba csak legalább 3 hónapos korig. Így legalább te is nyugodtabban tudsz aludni és a közelség miatt is könyebben reagálhatsz arra ha 'valami baj' van!

2014. okt. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
44%

En se tennem oket egy szobaba.

Nem mintha szandekos bantast felteteleznek a nagyobbrol, de azert otevesen meg nincs tisztaban a tettei kovetkezmenyeivel, segito szandekkal is arthat neki, mondjuk felsir ejjel, es felkapja megnyugtatni ahogy toled latta, veletlenul elejti stb, jobb a biztonsag.

2014. okt. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
90%
Én nem tenném őket egy szobába.
2014. okt. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem se rakd őket egybe.

A babának is jobb ha előbb tudsz rá reagálni, nem húzza úgy fel magát.

Ráadásul ugye, hogy alszik a kislány, ha te két-három óránként ott mászkálsz, elviszed, megszoptatod, pelusozod, visszaviszed, altatod, esetleg bekakil, újra kiviszed...

Egy fél éves koráig (nálunk volt ez nyolc hónap) sokkal jobb mindenkinek ha a baba a lehető legközelebb van a szülőhöz.

2014. okt. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
54%
Nem tennék, de nem azért, mert félnék, hogy bántja, hanem azért, mert egy csecsemő gyakran felkel, és egy 5 évesnek ez semmiképp sem válik a javára, ha nem alhatja végig nyugalomban az éjszakákat. Szóval azokon a napokon, mikor nincs nálatok a lány, aludjon abban a szobában a kicsi, viszont amikor ottalszik, akkor vigyétek át magatokhoz. Bár az is igaz, hogy én nem szültem volna addig, míg nem tudok kényelmesen elhelyezni minden gyereket. De ez én vagyok, sokan csinálják másképp.
2014. okt. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
48%

hmm nekem soha nem ébredtek fel így a nagyok a kicsire

pedig nálunk is egybe is nyílik a két szoba

mondjuk nem is hagytam sírni a kicsit éjjel

mellettem aludt a kiságyban, pont egy pillanat volt átemelni és mellre tenni ha felriadt


5 éves elég okos már

de biztos lesz gond .. olyan nincs h nincs

de amíg nagyon pici a kicsi addig még sokat tudsz figyelni a nagyra

2014. okt. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!