Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mernétek egy szobába tenni...

Ti mernétek egy szobába tenni az újszülött babát az ötéves tesójával?

Figyelt kérdés

Hamarosan megszületik a lányom. A férjemnek van már egy ötéves lánya az előző házasságából. Aranyos kislány, és nagyon várja a babát. Nem velünk él, hétvégente alszik nálunk, meg persze szünetekben.

A családi házunk jövő nyáron lesz készen, addig egy kétszobás lakásban lakunk. A kisebbik szoba a gyerekeké, szépen átalakítottuk, hogy kényelmesen elférjenek benne mindketten.

A barátnőm viszont rám ijesztett, szerinte semmiképp sem szabadna a babát a nagytesóval egy szobában altatni, mert hátha a testvérféltékenység miatt bántani fogja éjszaka a kicsit. Én nem igazán látok erre esélyt, meg egyébként is, 5 másodperc alatt a kisszobában tudok lenni. Mégis beletette ezzel a bogarat a fülembe.

Szerintetek maradhat a kiságy a gyerekszobában, vagy amikor átjön a tesó, akkor hurcoljuk át a mi szobánkba és aludjon velünk a baba?



2014. okt. 13. 10:22
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
0%

Menjenek egy szobába. Inkabb A kislány ebredjen fel, mint az apja, akinek dolgozni kell menni.

és hogy ti ketten külön aludjatok a férjeddel? Normális, aki ilyet leír?? Két gyerek egy szobába, ti meg maradjatok a hálóban.

2014. okt. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
49%
Nálunk párom lánya 6 éves és mi sem tettük őket egy szobába. Annyira szereti a tesót, hogy állandóan babusgatná amivel nincs is baj de mindig ringatni akarja, meg emelgetni, mert ugye ezt látja tőlünk is. Tudja, hogy nem szabad kivennie, mert még nem bírja el de csak gyerek még és 6 évesen nincs tisztába a saját erejével. Én az ágyon se hagyom őket sokáig kettesben. Pl. volt, hogy rázogatta a kicsinek a csörgőt és fejbe verte vele véletlen, vagy volt olyan is hogy a kicsi fogta a csörgőt a nagy meg ki akarta venni a kezéből de ugye a kicsi az szorította és már rángatta a kis kezét. Nem akart a nagy ezzel semmi rosszat. Gondolj bele, ha csak megpróbálja 1x is kivenni a kiságyból, nem fogja tudni magától úgy tartani, véletlen megrándul a kis nyaka, vagy a gerince....belegondolni is szörnyű. Egy 5 éves a kisbabát még szinte játéknak tekinti. Még egy felnőttnek is sokszor nehezen áll a kezére a baba, főleg eleinte nemhogy egy gyereknek. Annak meg tényleg nincs sok értelme, hogy éjszaka 2-3 alkalommal becsatorálj a nagyhoz is. Én kivinném az ágyat, a nagyobbat szépen este lefektetném, ajtó becsuk és alhat mindenki nyugodtan.
2014. okt. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
36%

Mivel nincs vele napi kapcsolatban, szerintem 5 éves elfelejti két hét alatt hogy mit is lehet pontosan illetve a baba is olyan gyorsan fejlődik hogy gyakran már mások az igényei. Tehát itt nem a rosszindulaton (testvérféltékenység) van a hangsúly, hanem azon hogy adott egy ötéves kíváncsi kislány, akinek nincs napi rutinja egy babával.

Én nem tenném őket egy szobába, vagy pedig én is vinnék oda egy szivacsot. Szóval az is megoldás lehet, hogy közös szoba, de egy felnőtt is ott alszik. Két hetente egy hétvégét ki lehet így bírni.

Nem tudom mikor születik a baba, de mivel júliusban költöztök, szerintem felesleges mindent átrendezni, átmeneti megoldásnak jó. Esetleg még néhány alkalommal az is lehetne, hogy a férjed a nagyinál alszik a nagylánnyal. Gondolom amúgy is igénylik a nagyszülők is a találkozást.

2014. okt. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Most lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de az nem lehet megoldás, hogy amíg kicsi a pici hétvégente, te a kis szobában alszol az újszülöttel a férjed pedig együtt alszik a kislányával? Szerintem ez mélyíthetne is a kapcsolatukon, senkit nem zavarna a pici, ha éjjel felsír (rajtad kívül). Persze van akinek ez az értékrendjébe nem fér bele, de szerintem teljesen jó megoldás lenne.
2014. okt. 14. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!