Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az normális hogy a babalehelle...

Az normális hogy a babalehellet olyan ecetes, epés szagú (nemtom mihez hasonlítsam, mint mikor éhezik valaki)?

Figyelt kérdés

kajálás után érzem(illetve ponr akkor érzetem nem egyszer)

remélem nincs gyomorgyulladása vagy megsérült gyomorfal, stb..


2014. okt. 23. 13:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Utána olvastam egy picit és az ecetszagú leheletet mondják acetonszagúnak. Ami valóban cukorbetegségre utalhat.

Van még néhány dolog, ami jellemző erre a kórra.

Gyakori ivás, szomjúságérzet --- gyakori vizelés. (pelenkásnál ezt nehéz megállapítani)

Nagyobb étvágy --- ennek ellenére súlyvesztés.

Néha aluszékonyság, de van olyan gyerek, aki még simán jókedvűen játszik és már olyan magas a cukra, hogy a felnőtt attól bekómál...

Illetve itt találtam egy ezzel kapcsolatos kérdést.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2014. okt. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

[link]

Esetleg itt találhatsz még valamit.

2014. okt. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

köszi átolvastam.

jó nehéz feladat, hogy észrevegyem a tüneteket.

volt egy olyan, ha hasmenés után jelentkezne, szigorú, ellenőrzött folyadékbevitel szükséges(aminek a jelentésével sem vagyok tisztában...)csak szóval mindig nagyon sötétzöld a széklete, szóval megy, de nem lázas, szóval nem vírus..


"Ha azonban ez hasmenés-hányás közben-után jelentkezik, lázas állapotot követ kóros mennyiségu folyadékveszteséget jelenthet, így ilyenkor szigorú és ellenorzött folyadékbevitelre van szükség."


a pisi, alvás nekem fel sem tűnik, hogy változott volna

5 hó 1 hetesen kb 7,8 kg volt, most 5 hó 3 hetesen 8, szerintem nem fogy...még

eddig 180-akat evett, fokozatosan emelkedik az igénye 210-re, de így volt akkor is amkor még csak 150 ml-ket evett, egyszer-kétszer kellett 180, aztán az állandósult, most a 210-el játszódik ez.

a babámnál közérzet abszolut nem jelez semit sajnos, egy oltás utáni 38-39 fokos láz melletti erős hasmenésnél is vigyorgós volt, csak annyiban lett más a dolog, hogy alvás közben kicsiket nyögdécselt, ekkor éreztem, hogy totál forró a baba, kúp, hűtőfürdő és csak nézett rám csodálkozva, mit csinálok én vele hajnalok hajnalán :)


szóval úgylátom vizeletben keresnek acetont, ahelyett, hogy inzulinszintet néznének :( egy ismerősöm mondta, hogy azt (ami pedig a lényeg lene)csak rendkívül indokolt esetben pl diagnosztizált cukorbetegeknél néznek csak.

2014. okt. 26. 10:50
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a szigorú ellenőrzött folyadékbevitel az, hogy nem csak egyszerűen megitatod néha, hanem amennyit kell egy ekkora babának egy nap azt felosztod x részre és x óránként megitatod, ha jelzi hogy szomjas, ha nem.

A zöld széklet nálunk túletetés kapcsán jelentkezett.

2014. okt. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
köszi!
2014. okt. 26. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!