Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ezért lennék rossz anya?!

Tényleg ezért lennék rossz anya?!

Figyelt kérdés

Múltkor itt járt egy rokonunk, és lenézően kérdezett rá, amikor etettem a babámat, hogy "Te csak ilyen konzervet adsz szegény gyereknek?"


Igen, főként üveges bébiételt kap a kicsim, olyan nagy baj ez? A legjobb minőségűt veszem neki, egyrészt jobban is szereti, mint az én főztömet, másrészt nem bízom igazán a bolti zöldségekben, piacosnál is vettem már pocsék árut.

Ezen múlik, hogy valaki jó anya-e, hogy kavargatja-e az ételt a tűzhely felett a gyermekének, vagy csak felpattint egy üveget? Nem értem ...


2014. máj. 20. 12:08
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
51%
Biztos csak irigykedett, hogy ilyen könnyen megoldod. Sajnos nagyon drágák a bébiételek, így sokan nem engedhetik meg, és ezért muszáj főzniük, akkor is, ha egyébként nem szeretnének.
2014. máj. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
35%

Nem vagy rossz anya ettől de bolti konzerves kajából a legjobb minőség sem vetekszik a legrosszabb otthoni kajával.

Sulival egyszer voltunk gyár látogatáson na azóta pl én parizert sem ettem pedig jó pár éve volt.

2014. máj. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
25%

A második válaszolót ne vedd figyelembe, mert ő nem a babaételről beszél. A babaétel ellenőrzött alapanyagból készül, amit meg a boltban veszel, vagy a nénitől a piacon, az meg nem.


Ha a kertedben termelnél saját földben zöldséget/gyümit, akkor lehetne kérdés, melyik jobb, de így nem kérdés, hogy nem éri meg főzni neki.


Főleg, hogy aki pl. mangót vagy épp pomelót be tud szerezni, megpucolja, majd megfőzi 250 Ft-ból, azzal kezet fogok.:D Szóval mégcsak nem is olcsóbb főzni, ha mindent te veszel, és időigényes is.

2014. máj. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
13%
Harmadik a baba kajára is igaz. Minden kaját ellenőriznek, ha felnőtt ha gyerek.
2014. máj. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
71%
A gyerekem öt éves és most jöttem rá hogy milyen sok hülye elvárásnak akartam megfelelni hogy jó anya legyek. Csak azért mert kezdő anyuka voltam nem voltam rossz anya, Én pedig buta módra elhittem egy más (önmagukat jó anyának mondó) szülőnek hogy valamit rosszul csinálok ha nem azt teszem amit ők. A lényeg hogy a saját gyermeked igényeit figyeld és azoknak felelj meg. Nem fontos hogy ki mint mond. Én is próbáltam főzőcskézni és vásároltam jó minőségű babaételeket is. A gyerekem kedvencét hiába próbáltam házilag másolni kiköpte. Akkor jöttem rá hogy nem olyan éles a határvonal a házi és bolti babaétel közt amikor egy környékünkön élő kisbabát rohammentő vitt a kóházba mert a piacon kapható paradicsomtól valami baja lett. Elfelejtették közölni hogy olyan cuccal volt permetezve amit árt a kicsiknek. Előbb utóbb úgyis főzögetni fogsz neki, most meg nézd a jó oldalát: Több időd van a gyerekeddel foglalkozni. Nem tudom mennyi idős a kicsid, de kb. egy éves kor körül rájönnek hogy az ételt így is úgy is érkezik hozzájuk, tehát nem kell mindent nyelni mint a kacsa hanem lehet válogatni is. Az is nagyon rossz amikor kibontasz egy konzervet és rád köpi az egészet , kibontasz még egyet és az se kell neki egészen addig amíg számára finomat nem kap. Az még nehezebb amikor fél napot a konyhába álltál és a főztöddel ugyanezt csinálja , a végén meg lehet hogy előkapsz egy konzervet. .. De legalább tudod hogy a nem a konyhában álltál végig hanem a gyerekeddel foglalkoztál. Ennek ellenére én sem vagyok híve a konzervkajáknak de a fenti előnyeit ismerem, és nagyon jó anyuka tudsz így is maradni.
2014. máj. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
43%

Ne haragudj, de meg kell kérdeznem..

Te a párodnak sem főzöl?

2014. máj. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
69%

Én bizony főztem a babámnak minden nap. Üvegeset csak akkor kapott, ha mennünk kellett valahova, főleg hirtelen.

Mai napig, ha nekünk épp nem is kell ebédet csinálni, de neki minden nap frisset főzök, 19 hónapos.

Szerintem lenne lehetőséged neked is szép zöldséget és gyümölcsöt venni, csak lehet kicsit messzebb kéne menni.

Ettől nem vagy rossz anya, csak kicsit kényelmes.:)

Ja és így a végére "zárójelben": egészségesebb az a babádnak, amit te magad otthon készítesz el, mint az üveges bébiételek.

2014. máj. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az általam vásárolt bébiétel minőségét nem vitatom, van élelmiszermérnök a családban, így efelől nincsenek kételyeim. A boltban megvásárolt termékekhez annál szkeptikusabban állok viszont.

Nyilván benne van az is, hogy egyszerűbb így az élet, kezdő anyuka vagyok, számomra nehéz az élet egy 10 hónapos örökmozgóval, aki mindent rámol, szétszed, kipakol, és egy helyben fél percet sem bír megmaradni. Emelem kalapom azelőtt, akinek így is van ideje/kedve főzni.

Sokadik szempont nálam az, hogy míg az üvegesből bevág a babám 190 grammot simán, addig az én kajámból örülök, ha elfogyaszt 100 grammnyit. Gondolkodtam rajta, hogy "kicselezem", és bébiételes üvegbe teszem a sajátomat, hátha úgy jobban elfogadja, bár szerintem inkább a textúrájával van gondja, a darabos ételt nem fogadja el.


Szoktam főzni magunkra, általában éjszaka jutok a tűzhely mellé, de sokszor már nincs ehhez kedvem, így mi is gyakran eszünk rendelt kaját. (És nem kaviárra kell gondolni, hanem egyszerű menzamenükre..)

2014. máj. 20. 13:03
 9/28 anonim ***** válasza:

Én lányomnak hiába főztem,többnyire kiköpte...egyszer vettem neki üvegeset ami cukkinis volt és a felét befalta (nah igen neki akkora étvágya volt,hogy egy kis üveg felénél már öröm volt,hogy milyen sokat eszik) amúgy én megpróbáltam 100 féle képen a cukkinit elkészíteni,de nem kellett úgy neki.2-3 étkezésre elég volt egy kis üveg és végre nem 1-2 kanállal evett úgy mint azokból amiket én csináltam ami nem is volt egyszerű mert nagyon nem volt mind1 neki mit teszek elé és a mai napig iszonyat válogatós....így üvegeset kapott.

Fiam viszont nagy zabagép és tökéletesen megfelelt neki bármit csináltam és öröm is volt így főzőcskézni...noh meg annyit evett,hogy üvegesbe túl nagy költség lett volna az,de a lényeg hogy ha az enyém nagyon jó neki akkor minek vegyek????

2014. máj. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
35%
Nem vagy rossz anya,de abba gondolj bele,hogy a konzerv húsos kaja a pulton áll.Nem hűtve csak a pulton...ez szerintem sok mindent elmond.Jobban szeretem az "élő" ételt mint a konzervet,ennek ellenére én is sokat adtam mert praktikus,de azt sem tartom jónak,amikor valaki csak tápszert,meg konzervet ad a gyereknek...szerintem nem egészséges...
2014. máj. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!