Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon rossz anya vagyok mert...

Nagyon rossz anya vagyok mert nem tudom szoptatni a babámat?

Figyelt kérdés
És tényleg betegesebbek a tápos bavák? Mert ezzel piszkál mindenki hogy szoptass de nem megy mert folyton kiköpi a cicit és ha fél órät a cicin van utána 20 perc és ordít
2014. okt. 24. 10:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
15%

én mindenképp hivnék egy tanácsadót, az semmibe sem kerül. illetve bimbóvédővel próbáltad? némely baba azzal ügyesebb.

Természetesen nem vagy rossz anya és nem lesz beteges a babád sem emiatt, de a szoptatás - érzelmi jelentősége mellett - jóval kényelmesebb mint a tápszer és teljesen ingyen van. én semmiképp sem adnám fel amig tanácsadóval nem beszéltem (és nekem sem ment csettintesre, majdnem feladtam de a ferjem nem hagyta. kuzdottem a tejért és mára örömnel eszik a picim).

2014. okt. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a bíztató és kedves szavakat, már másképp látom a dolgokat igyekszem a szopit eröltetni de ha nem megy fejni fogok és ugy adom a drágámnak
2014. okt. 24. 13:10
 13/19 anonim ***** válasza:
25%
Nem vagy rossz anya! De amit leírtál /gyorsan spriccel, fuldoklik a baba, sír szopi közben/után/ hidd el, általános jelenség, minden szootató anya tapasztal ilyet az elején. Ezért nem szabad feladni, hanem pontosan ezek miatt kell tovább próbálkoznod, tanulnod, megtanulnod a babádat. A szopi közbeni/utáni sírás hasfájásra utal, rengeteg szer van, ami erre jó. Pl. az infacol, amit szopi előtt kell beadnod, és pont a szopi idején fejti ki a hatását. Persze, azonnali eredményre ne számíts! A fiamnak a 4. napon kezdett hatni, megváltás volt.Az erős spriccelés ellen is tehetsz, kifejsz egy keveset szopi előtt. Szval minden panaszra van megoldás, vagy olvass erről rengeteget vagy tényleg kérj szakszerű segítséget! Ha most feladod, nem vagy rossz anya, de nem tettél meg mindent a babádért! Ne add fel! Ja, és a fejés hosszú távon nem célravezető: ideig-óráig fönntarhatod a tejmennyiséget, de olyan intenzíven nem tuds fejni, ahogy a babád szívná. A kizárólagos fejéssel hosszú távon csökken, majd elapad a tej. Szoptass! Keress megoldásokat!
2014. okt. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
61%
Hú na a tejcsárdák pontoznak,amúgy a tanácsadó semmit sem ér kér érte még pénzt is,hogy nem mond semmi újat...
2014. okt. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Köszi a lepontozást. Kedves előttem szólo nem értek egyet azzal hogy a fejéstől elapadba. Én 2 hónapja fejem és nem hogy kevesebb nem lett de lassan akár le isadhatnám annyi van még a fagyasztóba is bőveb jut. Szóval egyén függő.
2014. okt. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
13mas válaszadónak szólt.
2014. okt. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz anya.

Én se tudok szoptatni, illetve még valamennyi minimális tejem van, de szerintem legfeljebb heteken belül elapad az is. Hiába a szoptatási tanácsadó, a tejserkentők, a gyakoribb mellre tétel, ugyanúgy nincs tejem, mint a család többi nőtagjának. Ez van.

Az enyém az elején csinálta ezt, mint a tiéd. Ő nem tudja rendesen kiszívni a tej maradékát a mellemből, ezért köpi ki folyton, aztán csak ideges lesz. Azt a kicsit én le szoktam fejni neki, az is valami. De szerintem ez akkor is beválik, ha van tejed, csak nem szopik valamiért. Illetve nekem még egy dolgot ajánlottak: amikor kiköpi, akkor csöpögtess egy kevés vizet a melledre, meg a kicsi szájára, aztán rögtön próbáld mellre tenni, ez egyfajta csali neki. Hátha jobban rákap.

2014. okt. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

15-ösnek!

Annak örülök, hogy Nálad működik a fejés, de azért valljuk be, 2 hónap igen rövid idő. Aki sok hónapos, akár több éves szoptatásra szeretne berendezkedni, annak előbb-utóbb szüksége lesz a babájára, hogy a melle megkapja azt az ingert, amit csak a baba tud kiváltani /a tejtermelés.ugyebár nem csak egy mechanikus folyamat, de nagyon komoly érzelmi kötelék is, az agyad veszi a baba által kiváltott ingert/. Szval kívánom, hogy továbbra is legyen sok tejed!

Én senkit sem pontoztam le. A tejcsárda elnevezés biztosan nekem is szólt.

13-as voltam.

2014. okt. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Az utolsó választ megcáfolnám, én szoptatni nem tudtam, de fejtem a tejet és cumisüvegből adtam a babának.Másfél éves korában már én apasztottam el mert magától nem akart csökkenni a tej. Mindez úgy hogy a gyerek egyetlen egyszer sem szopott. Ami nem működik az egyiknek attól még működhet másnak, és forditva is .
2014. okt. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!