Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek befolyásolja a...

Szerintetek befolyásolja a szoptatás, nem szoptatás a gyerek későbbi ragaszkodását az anyához?

Figyelt kérdés

Kisfiamat nem szoptattam, most másfél éves, nem mondom hogy nem szeret engem de nem érzem azt a kötődést, ragaszkodást... A nagyszülőknek mindig sokkal jobban örül és imád velük lenni.

Valahol olvastam, hogy ilyen szempontból is fontos a szoptatás, van benne igazság?

Kislányom 3 hetes, próbálom szoptatni de nem egyszerű a helyzet, napi 1x szoptatom, a többi tejet fejem és cumisból kapja. Félek, hogy ő sem fog úgy ragaszkodni hozzám mert nem tudom rendesen szoptatni.

(bimbóvédő nem jött be, egyik sem, tanácsadóhoz nem fordulok mert tudom a problémánkat és azon nem segít még a jóisten sem... )

Kezdek megint lelkibeteg lenni ez miatt, kisfiamnál már végig csináltam ezt a nem tudok szoptatni, lelkiismeret furdalásom van dolgot, nagyon bánt...


2014. okt. 28. 11:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
figyelj én mindig azt mondom, hogy a nagyszülő feladata, hogy kényeztesse, a gyereket, a szülő dolga meg hogy nevelje :) persze az hogy mindent megengednek neki ez egyáltalán nem jó, de gondolom nincs minden nap velük... hidd el teljesen normális a reakciója a kisfiadnak és az égvilágon semmi összefüggés nincs a szoptatással... persze hogy jobban érzi ott magát egy pici ahol mindent szabad! :) de ez nem azt jelenti, hogy téged nem szeret ugyanúgy!
2014. okt. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"mert az volt bennem hogy mintha érezné a gyerek hogy én nem tettem meg érte mindent (nem szoptattam) és ezért a nagyszülőkhöz fordul. "


Na, ezt most gondold végig. Szerintem egy másfél éves gyerek van olyan mentális szinten, hogy egyáltalán képes ilyen gondolatmenetet végigvezetni?


Ez a saját félelmed, a saját véleményed magadról. Ezt vetíted ki a gyerekre (akinek a kognitív képességei messze elmaradnak attól, hogy egy ilyen helyzetet bármennyire is átlásson vagy felnőtt értelemben véleményt alkosson).


Ajánlom, hogy olvasd el a Mérei-Binét féle Gyermeklélektan könyvet. Ott közérthetően, részletesen leírják a gyerekek szellemi fejlődését. Ha azt elolvasod és megérted, akkor fel sem fog merülni benned ilyen.


Itt sokkal inkább a saját kishitűségedről van szó. Ezzel viszont vigyázz, mert érzéseket, szülő által közvetített értékeket idővel átvesznek a gyerekek. Ha te azt sugárzod felé, hogy értéktelen, kevés vagy, akkor idővel ő ezt feltétel nélkül el fogja hinni.

2014. okt. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen, ha épp ésszel végig gondolom akkor tényleg h.ülyeséget irogatok itt nektek... Viszont nem vagyok teljesen bolond :), inkább csak dolgozik bennem a lelkiismeret furdalás, sok kételyem van magammal szemben.
2014. okt. 28. 13:09
 14/18 anonim ***** válasza:
Ne legyen lelkiismeret furdalásod. Én sem tudtam szoptatni a lányom, most 2 és fél éves és még a mamánál is bőg, ha ott akarom hagyni, annyira anyás, ez most életkori sajátosság. Attól viszont nem leszel jobb szülő, ha a nagyiék példájára mindent meg akarsz neki engedni, mindent meg akarsz neki venni. Sőt! Következetességgel és türelemmel szolgálod a javát és lesz köztetek jó kapcsolat. Anyukámra annak idején nagyapám azt mondta, hogy olyan, mint egy "gonosz mostoha", pedig csak ésszerű határokat állított és azt következetesen betartotta. Borzalmasan anyás lettem és vagyok a mai napig, pedig már 32 éves elmúltam.
2014. okt. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ha valamiért más veled a kisifad, akkor az nem a szoptatás hiánya miatt van, hanem inkább azért, mert "lelkibeteg" vagy és megérzi.
2014. okt. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Dehogyis van köze.Persze,hogy jobban örül a nagyszülőknek ritkábban látja Őket.Szerintem ne agyalj ezen teljesen felesleges,biztosan szeret a kisfiad,nagyon is.

Figyelj jobb a gyereknek ha inkább nem szoptatod,de lelkileg rendben vagy,kiegyensúlyozott vagy,boldog,mintha kínlódsz azzal ami nem megy görcsösen,és tiszta depi leszel.

Az anyatej csak egy étel,ha nincs ott a tápszer.

2014. okt. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

3 születésétől tápszeres kisfiam van, és mind olyan anyás- hogy ihaj! A legkisebb most 2,5éves és egész nap anyuanyuanyuanyu-t hallgatom! :)

Igényli az ölelést az érintést és egyátalán anyát! a két nagyobb is! a 6éves fiamat is minden nap ölbe kell venni egy pillanatra legalább. A 4évessel is nagy összebújások vannak.

Ne aggódj- hidd el, semmit sem jelent az, hogy szoptatod, vagy tápszerrel eteted a gyerkeidet! :)

2014. okt. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, jobban is érzem magam.

Amúgy én nem akarok versenybe szállni a nagyszülőkkel, én akkor is ragaszkodom a saját nevelési elveimhez amit amúgy anyuék is igyekeznek betartani.

2014. okt. 29. 11:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!