Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mibe öltöztetitek ilyen...

Ti mibe öltöztetitek ilyen időben 3 hónapos babátokat kintre? Túl laza vagyok? Részletek lenn.

Figyelt kérdés

Ma megijedtem kicsit, hogy túl laza vagyok, több kismama ismerőssel is találkoztam, és mindenkinek durván be volt öltöztetve a babája (vastag téli overál, alatta több réteg ruha - direkt megkérdeztem mi van alatta, vastag sapka, kesztyű, vastag pléddel letakarva, stb.)

Az én kisfiamon volt egy rövid ujjú pamut body, azon egy hosszú ujjú szintén pamut body, egy farmer kertésznadrág, alatta egy harisnya. Az egészen egy átmeneti overál (nem olyan vastag, kívülről szőrös, puha, vékonyan bélelt), egy vékonyabb sapka, rajta az overál kapusznija. Pléddel be volt takarva, a babakocsi védője is fel volt cipzározva. Ez elég?? Vagy kevés?

Ti mit szoktatok adni a babára ilyenkor? Túlöltöztetni sem szeretném, de azt sem hogy megfázzon... ahogy láttam, hogy mások sokkal jobban felöltöztetik már a babájukat, megijedtem.


2014. okt. 29. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Én hosszú bady harisnya rá rugi most már egy kicsit.melegebb overál kötött sapi pléd... de szerintem a gyerek is tudja mi jo neki. Enyém kicsir fázósabb jobban szereti a meleget. 2 és fél hós
2014. okt. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ja és van egy honappal fiatalabb unokateso neki nem kell ennyi ruha. De rajta is van overál.

Első voltam

2014. okt. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2 és fél hós. Ma ezt adtam rá. Rövid bady (éjszaka ez volt rajta)aztán egy lenggings aztán eg hosszú ujjú felső egy kertésznadrág, vastag zokni kiscipő és egy pulcsi, átmeneti sapka és a pulcsi kapucniát húztam a kis fejébe :) + kocsiba való babazsák meleg termós belseje. +a végén kiskesztyű mert hidegvolt a drágámnak a keze. A kocsira én is felrakta a védőt:) elég nagy a mózes és védve is van. Te ismered a fiadat hogy mennyire fázós. Ha fázna úgy is jelezné. Szerintem nem kevés.
2014. okt. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, de sztem aki most az összes téli ruhát ráadja egyszerre a gyerekre, akkor télen amikor majd fagy lesz, -X fokkal, az mit ad még rá?


Nekem 2 hós a lányom. Body + rugi + kardigán és egy bundazsák, ami nem a téli, hanem ilyen kívül szőrös. Ja meg persze vastag sapi. Aztán pléd , mózes felhúzva és ennyi.

2014. okt. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

rövid ujjú body, rajta egy nagyon vékony maci naci, meg egy vékony hosszú ujjú kardigán. Dupla zokni. Erre rá egy polár hosszú ujjú rugdalózó, szóval ami viszonylag vastagabb, nem hagyományos rugi. erre az egészre egy ujjatlan, vastag lábzsák, és egy vastagabb pléd. Dupla sapka.


Ha ennél is hidegebb lesz, akkor a rugi helyett overalt, az ujjatlan lábzsák helyett ujjas bundazsákot kap, és még vastagabb plédet.

2014. okt. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
22-én volt 4 hós: hosszú ujjú body, harisnya, frottír talpas nadrág és hozzá kabátka v. vékonyan bélelt kezeslábas. Rajtam hordozós kabát. Ha kocsiban lenne egy pokrócot kapna.
2014. okt. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tűnik kevésnek. De mindenki maga ismeri a gyerekét. A fiam izzad állandóan. 6 éves és eddig csak síeléskor viselt vastag sapit, soha máskor a 6 év alatt. Éjjel, ha több van 19 foknál, állandóan felkel inni, száraz a szája és forgolódik.


A lányom meg fázós, már így 5 hónaposan is a téli overálba viszem ki. Ha hidegebb lesz, akkor nem sima, hanem thermo harisnyát adok alá és vastagabb pulcsit mint most.

2014. okt. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!