Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol találok olyan dokit/akár...

Hol találok olyan dokit/akár magándokit, aki kiírja a papaverint 5 és fél hónaposomnak?

Figyelt kérdés
Kislányom még mindig hasfájós, brutál módon. Mindent kipróbáltunk, ami a piacon kapható, már én oktathatnám, hogy mit lehet tenni hasfájás ellen, annyi mindenen vagyunk túl, de semmi nem segít. A dokink nem akarja kiírni ezt a szert, mert ő már nem alkalmazza. Egyet is értenék többnyire az ilyennel, és is a természetes megoldások híve vagyok, na de nem 5 és fél hónapon keresztül, míg a lányom szenved. Muszáj beszereznem a papaverint, ehhez keresnék olyan orvost, aki ki is írja. Orvost amúgy nem váltanék, ezért ha lenne olyan magándoki, aki hajlandó a fent ismert tények tekintetében kiírni, akkor bármennyi pénzt hajlandó lennék rááldozni.
2014. okt. 31. 08:02
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Én 3-4 napig kipróbálnám a tápszert. Értem h a legjobb az anyatej de nem halálos a tápszer, és legalább nem kell agyon nyomni gyógyszerrel. Ha közben fejed a tejed nem is fog ilyen gyorsan elapadni.
2014. okt. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Az esetleg nem segít, hogy lefejed a tejcsit és cumisüvegből adod neki? Nálunk ez lett a megoldás, mert volt rengeteg tejem, de valamiért nagyon nehezen jött, a mellszívóval is 6-8 percig kellett fejni, mire megindult. Így a babó mindig teleszívta magát levegővel és inkább elfáradt mire jól lakott. Így én fejtem és úgy adtam neki az anyatejet.
2014. okt. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
nekünk a hasfájást 4 hónaposan a tápszer oldotta meg. hiába éltem kb parizeres kenyéren mindentől fájt a hasa. aztán adtam neki pár napig tápszert (addig fejtem hogy ne menjen el a tej, ha mégsem jön be), milumil pepti-t és csodák csodájára elmúlt a hasfájás azóta... :-)
2014. okt. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

enyém is hasfájós volt, én meg annyiszor szoptattam ahányszor kért.

doki kérdezett erre rá és egyből mondta, hogy ezt most így fejezzem be, mert attól is fájhat a hasa, hogy soha nem pihen (1,5-2 óránként szopizott leginkább) és túl sok előtejet ihatott, ami szintén okozhat hasfájást.

szóval kipróbáltuk, 3 óránként kapott csak cicit és rögtön elmúlt a hasfájás!

ha még nem próbáltad...


egyébként én biztos kipróbálnám a tápszert

2014. okt. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Az utolsó nagyon jót írt. Ilyen gond nálunk is volt. A fiam a hasfájásból annyit értett, hogy a hasában valami rossz. Ezt éhségként élte meg és minden hasfájásnál éhen akart halni. Én meg azt hittem, hogy valóban éhes és etettem, etettem, etettem. Szegény majd kidurrant, még jobban fájt a hasa, még "éhesebb" volt. Mire rájöttünk végre, hogy mérni kell szegényt evés előtt után, hogy ne etessem túl és szigorúan kivárni az evésidőt. 2és fél 3 óránként hagyom csak enni.
2014. okt. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, megpróbálok válaszolni.

A fejést és cumisüvegből enni adást még nem próbáltam. Nekem elég hamar beindul a tejleadóm, még nem reklamált, hogy esetleg arra gondoljak, nem jönne elég hamar.

Milumil peptit kapni recept nélkül? Mert ma hívtam a dokit, hogy mi lenne, ha tápszert kapna, hiába nem akarom, már kuruzslóhoz is elvinném, ha az segítene. Azt mondta, ne akarjak tápszert adni neki anyatej helyett...tápláljam hozzá, váltsam ki az étkezéseket. Mondtam neki, hogy egy-két kóstoltatáson vagyunk túl, és borzalmak borzalmát éltük utána át, úgy érzem nem kész erre még a pocija, legalábbis nem rögtön, mert nagyon fájt utána neki. Pedig csak pár kanállal kapott, tényleg.


Ami az etetések közötti eltelt időt illeti. Annó mi is igény szerinti szopival próbálkoztunk, mi is kaptuk ezt a tanácsot, hogy várjuk ki a három órát. Hát kipróbáltuk, kb. két héten keresztül így kapta, nem volt sajnos semmi változás. Úgyhogy visszatértünk az igény szerinti szoptatásra, ami nem sokban más, mert simán kibír 3 órát két etetés között, szóval sajna ez nem lesz megoldás :(((

Én is amondó vagyok, hogy megpróbálom a tápszert, addig fejek, csak nem lesz belőle gond. Olyan kételyek között vagyok, hogy mivel teszek jót/rosszat. Az orvos nem igazán partner ebben, ahogy érzem.

2014. okt. 31. 18:07
 17/25 A kérdező kommentje:
Ez a parizeres kenyér nagyon ismerős. Kenyér, víz, rizs, sült natúr hús... :)
2014. okt. 31. 18:09
 18/25 anonim ***** válasza:

Sztem kapni recept nélkül csak drágább. A lactogen harmony direkt hasfájós tápszer. 2000 ft recept nélkül. Mi ezt kaptuk. De amúgy biztos h van pl tejmentes tápszer is amit adnak recept nélkül. Nem veszítessz vele semmit ha kipróbálod.


Bocsi de én orvost is váltenék aki ennyire nem segít. Tudom h az anyatej a legjobb de ha fáj a pocija akkor nem éri meg számomra h azt adjam, inkább ne szenvedjen. Tejet max le lehet adni.

2014. okt. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Ha nagyon erős a tejleadó reflexed az is okozhatja a hasfájást. Szokott olyat csinálni, hogy időnként rázza a fejét szopi közben, marcangolja a cicit, nyüszít néha? Akkor túl erős a reflex. Úgy tudod kiküszöbölni, hogy szoptatás közben kicsit hátradőlsz, hogy gravitáció ellenében kelljen szívnia, úgy nem ömlik majd a szájába a tej, nem nyel levegőt, nem fáj a hasa. Vagy add egy-két napig üvegből és nézd meg van-e változás. A Milumil Pepti tejallergiás csecsemőknek van, recept nélkül 3000 ft, recepttel 300. Nekem van sok, ha gondolod és kifizeted a postaköltséget, akkor adok nektek 1 dobozzal próbálni. Vagy nem tudom merre laksz. Írj privit!
2014. okt. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Mi papaverint szedünk kb. 1 hónapja. Mi is mindent kipróbáltunk már. Nekem a doki erősködött, hogy próbáljuk meg. 3 hónapos a lányom, de nem mondom azt, hogy már nem fáj a hasa. Tény, hogy enyhült, de nem a papaverintől. Kezdi kinőni szerintem. Bár nekem tápszeres szinte a kezdetektől sajnos. 5 féle tápszeren vagyunk túl már.
2014. nov. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!