Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Itt zokogok. Hogy lehetek...

Itt zokogok. Hogy lehetek ennyire szörnyű anya? Mi lesz ezek után?

Figyelt kérdés

1 hónapos a kislányom, nagyon jó baba, viszont én szörnyű anya vagyok. Fogalmam sincs, mi lett velem, a terhességem könnyű volt, jól viseltem. A császár sem viselt meg. Mikor hazajöttünk, azt hittem, minden rendben lesz.

A vőlegényem is segít mindenben, esténként ő van vele (tápszeres baba), vagy amikor itthon van és ráér. A kapcsolatunk is ugyanolyan jó.

Viszont tegnap délután besokkaltam, nem tudom, miért. Elaludt a pici, én pedig leültem filmet nézni, aztán borzasztóan fáradt lettem, úgy éreztem, hogy sok nekem ez az egész. És rágyújtottam, elszívtam 3 szál cigit, pedig sosem dohányoztam, csak 1-1 buli alkalmával max 2 szál volt.

Utána eszembe jutott, hogyha 1 hónap után így reagálok, akkor mi lesz később...


Ti éreztetek így?

Mi segített?

20/N


2014. nov. 8. 18:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

feltételezem nem szoptatsz , ha ragyujtottal..

egyebkent en sem.gondollak ezert rossz anyanak, en a korhazban es itthon is bogtem az elso ket hetben pedig nem vagyok egy rinya gep, es azota is parszor eltorott a mecses, pedig az en lanyom is jo baba.


azert ha lehet ne cigizz...hadd ajandekozhasson neked unokat, dedunokat ha mar ilyen szerencses hogy fiatal az anyukaja, raadasul a cigire koltott penzbol 18 ev mulva egy lakast vehetsz neki. amikor alszik pihenj, sminkeld ki magad, furdozz egyet, foglalkozz magaddal, legalabb heti 2-3 orat. egyebkent az elso honap utan, vmikor a 2. honap kornyeketol elkezdenek lazulni a napok, konnyebb lesz vele, kiismered ot, lesz rutinod, lesz tobb ido a pihenesre. kell is mert aztan jon a fogzas :)

2014. nov. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Ó ez a normális. Most már én is tudom. Ami a médiában megy az egy eltorzított rózsaszín habcsók. Semmi köze a való élethez. Később jobb lesz :D Belerázódsz hidd el. Én vagy 3 hónapig sírtam a kislányommal együtt (hasfájós volt). Szegény férjem nem tudta kit vigasztaljon :D Hatalmas felelősség hárult a nyakadba hirtelen, erre nem lehet felkészülni szerintem. Már kezdem elfelejteni azokat az ébren töltött, átsírt éjszakákat pedig csak 9 hónapos a kislányom. A cigiről meg annyit, hogy 18 hónap után visszaszoktam, szörnyen szar érzés mert nem akartam, de azóta nyugodtabb vagyok, ez van. A kis tesónál úgyis újra le kell szoknom :D De te ha amúgy nem dohányoztál akkor valószínűleg nem fogsz rá szokni. Amit én másképp csinálnék, az az, hogy lefeküdnék pihenni amikor alszik a baba. A háztartás megvár, mosogatni, mosni a férjed is tud addig, kaját meg rendeljetek. Most már mindent meg tudok csinálni, nekem eddig nem jött be a "kisgyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond" szlogen :D Na de majd meglátjuk mit hoz a jövő :D Szóval kitartás és pár hét, hónap múlva már sokkal jobb lesz!
2014. nov. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
5.gyereknél már rutinos az ember,de már a másodiknál is.Én már csak mosolygok ha arra gondolok,mennyit és mik miatt szorongtam az elején.Nagyban közre játszik ebben a net és a média,mert vagy rémhíreket hallasz,olvasol vagy pedig valóban a cukormázas rózsaszín felhős történeteket.Az igazság meg az,hogy akinek nem "eszik-alszik" típusu a gyereke (bár szerintem az is) az időnként azért kiborul,de ez nem baj,előfordul.
2014. nov. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Hát a cigit nem értem meg mondjuk.Én sose próbáltam ki,eszembe nem jutna idegből elszívni egy szálat sem.De ettől még nem vagy rossz anya,rengetegen cigiznek,és rengetegen idegesek. Én azért sírtam sokat az elején,mert nem ment a szoptatás.Első 3 hétben csak sírt a gyerek,mert hát ne tedd hasra aludni stb. Na 3 hét után meguntam,hasra tettem,sírt 5 percet és azóta alszik mint a kisangyal . (2éves már)

És nekem sajnos segítségem semmi nem volt/nincs. Összerázódtok még a kicsivel és könnyebb lesz,hidd el.Pihizz te is,ha a kicsi is alszik.

2014. nov. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Figyelj, én 34 éves vagyok, de az első hetekben, amikor hazamentünk a babával, folyton bőgtem.....


Hormonális változás, stressz, új minden, félelem, hogy mit csinálj....


A védőnőnél ki tudsz tölteni egy tesztet a gyermekágyi depresszióról, azt érdemes megcsinálni, nehogy nagyobb baj legyen.


Különben nekem azt mondták az elején, hogy majd meglátom, napról-napra jobb lesz, és valóban, így is lett, nálam az volt a nagyobb vízválasztó, amikor olyan 6-8 hetes lett a kisfiam, és már beletanultam, hogy mikor miért sír, mikor kell leraknom aludni, stb.


Szóval ezen mindenki átmegy szerintem, aki első babás.

Majd a másodiknál már mi is kirázzuk a kisujjunkból, meglátod.


Fel a fejjel, pihenj, amennyit tudsz.

Ja, és ne a cigibe menekülj, főleg ha eddig nem dohányoztál.

2014. nov. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Később jobb lesz,az első hónapok a legnehezebbek szerintem is.Nekem 2 nagyobb gyermekem van,lányom 6 éves,fiam 16 hónapos és néha érzek én is depressziót,lelki kimerülést,magányt,terhet,de az öröm ennél sokkal nagyobb.Majd idővel belerázódsz a napi teendőkbe és megtalálod esetleg azt ami kikapcsol néha a hétköznapokból és energiával tölt fel.Pl egy beszélgetős este a barátnőkkel,vagy szauna,vagy egy kis vásárlás gyerek nélkül,vagy kettesben a pároddal valami program.Mi is havonta 2 havonta csinálunk valami programot a barátokkal vagy kettesben este,olyankor a mama itt alszik.Persze ez nem azóta van amióta megszületett.5 hónapos volt amikor először elmentünk egy este ketten vacsorázni.Én hetente eljárok tornázni,ez is feltölt,néha szaunázni megyek a barátnőmmel,akinek szintén 2 gyermeke van,így meg tudjuk beszélni az evvel kapcsolatos dolgokat.Ne hagyd hogy egyre jobban elfajuljon ez a dolog,keresd meg a kiutat,nap örömöt te is!
2014. nov. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!