Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van ebből kiút, vagy ugyanazt...

Van ebből kiút, vagy ugyanazt a "hibát" fogom ismét elkövetni?

Figyelt kérdés

Kislányom két és fél hetes, csak anyatejes. Az elején elég sokat vesztett a súlyából, ezért sokat szoptattam, de rengeteget aludt, úgy kellett ébresztgetnem.

Most eljutottunk oda, hogy csak cicin nyugszik meg, tehát ha sír, akkor senki más nem tudja megnyugtatni, se apa, sem a nagymama, csak én.

Ezzel nem lenne probléma, de van egy három éves kisfiam is, akivel szintén szeretnék foglalkozni, de így nem nagyon megy sajnos. Ő nagyon cicifüggő volt, több mint két éves koráig csak azon aludt el, ezért most attól félek, hogy a kislányom is ilyen lesz.

Ha sír és apuka vagy a nagymama veszi fel, akkor egy darabig elvan, aztán mint a kis harkály, kopogtatni kezd a vállukon, vagy ahol éppen éri őket, és keresi a cicit, akkor is, ha öt perccel azelőtt szopizta tele magát. Ilyenkor újra cicire kell tenni, csak így nyugszik meg, és így alszik el.

Most akkor valamit rosszul csinálok? Vagy van arra esély, hogy ez változni fog? Néha elvan a kiságyban is 10-15 percet, de nem alszik el sosem, hanem sírni kezd egy idő után, és ismét jöhet a cici.

Egyébként egyáltalán nem hasfájós, amúgy nagyon nyugodt kisbaba, nagyon keveset sír.

Sírni semmiképpen nem szeretném hagyni.

Szerintetek van ebből kiút?


2014. nov. 8. 20:54
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Ja, szinte soha nem bukik, csak néha kifolyik egy pici tej a szája sarkán (általában oldalra fektetve altatom), és a hasa sem fáj szerencsére, jó sokat kakil egy nap (minimum 3-szor, de van, hogy többször), pedig szinte alig büfiztetem, mert amikor elalszik a cicin, akkor már nem szoktam felvenni büfizni, csak szopi közben, vagy ha nem alszik el rajta.

Persze még ez is változhat, mint minden ilyen picike babáknál.

2014. nov. 9. 13:53
 12/13 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Tényleg lelkifurdalásod van a cumi miatt? :) Nekem aztán tényleg mindentől az van, na de a cumi miatt egyáltalán nincs. Pedig lehetne, mert sajnos nekem nyitott harapásom van, vagyis az alsó állam rövidebb, és ezt sajnos a kisfiam is örökölte, de ortodondikus cumit kap csak. Így annyira nem rontok talán a helyzeten. Nincs sokat a szájában a cumi, szinte csak elalváshoz kell, meg ha hirtelen van valami, amit el kell intéznem.

Ne legyen emiatt lelkiismeret furdalásod! Én mindig abból indulok ki, hogy boldog anyának lehet csak boldog a gyermeke. Igen is, kell néha "önzőnek"lennünk. Pár perc pihi, nyugalom, csend minden anyukának jár, és ha ezt a cumi lehetővé teszi, hát miért ne.

2014. nov. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Igen, mert van egy ilyen hülye agylövésem, hogy akkor magam helyett a szájába nyomok egy cumit, mikor neki olyankor inkább rám lenne szüksége :).

A kisfiamnál is egyszer megpróbáltam a cumit, de inkább megkönnyebbültem amikor nem fogadta el. Tutira nem vagyok komplett :).

2014. nov. 10. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!