Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmennétek a 11 hónapos...

Elmennétek a 11 hónapos babátokkal a családba látogatóba, ha ott valaki náthás?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy buta kérdés, de a nővéremékhez szeretnénk átmenni, aki náthás és nem tudom, menjünk-e. Nagyon gyakran találkozunk és ma is mennénk hozzájuk.
2010. jan. 28. 09:33
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Ha csupán náthás, igen. Ha azonban komolyabb baja van, akkor nem. Nálunk vannak nagy tesók, ha az egyik beteg vagy náthás, nem tiltom el a picitől, ki se zárhatom :))..eddig még nem volt egyszer se beteg a kislányom, 17 hónapos.
2010. jan. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Attól függ. Ilyenkor én mindig rákérdeztem a betegtől, hogy ő szerinte vihetjük-e. (Hiszen ő tudja, hogy pontosan mi a baja) Én pl. porallergiás vagyok, így szinte mindennap tüsszögök és folyik az orrom, de logikus, hogy az allergia nem fertőző.

Tehát én rákérdezek, mert lehet, hogy a rokon allergiás. Mivel a tesódról van szó, kérdezz rá bátran, hogy "hogy gondolod, xy-t hozhatjuk?". Ő biztos fogja mondani, hogy "szerintem ne, nem szeretném megfertőzni" vagy "nyugodtan, nem fertőzök."

2010. jan. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vinném,csak,ha meggyógyult.Nem ér annyit,jobb az óvatosság.
2010. jan. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat! Természetesen kérdeztem, és mindnyájan olyan óvatosak vagyunk, a nővérem is félti a pici lányomat, ezért maga sem tudja, mit mondjon. Tegnap este óta folyik az orra, nem allergiás, szerinte nátha. de igazából senki sem tudhatja, hogy nem alakul-e át másba ez a nátha. A nagy helyzet az, hogy a rossz idő miatt nagyon szeretnék menni, itthon nanygon hosszú lesz a nap bent, de nem akarom kitenni a lányomat semminek.
2010. jan. 28. 09:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Az elsővel én sem mentem oda, ahol náthásak voltak. Most már a harmadikkal sokkal lazább vagyok. Igaz a nagyok is hozzák haza a bacikat folyamatosan, ősztől tavaszig valakinek mindig folyik az orra nálunk (legalábbis úgy tűnik). A baráti körben, rokonságban is több gyerek született már azóta, és ha csak akkor találkozhatnánk, amikor mindenki teljesen tünetmentes, akkor tavaszig a lakásban csücsülhetnénk. Szóval, ha nem durván náthás (nem fogy el naponta a 100-as pzs, vagy a fele) nem fáj a torka és nem lázas, csak néha-néha orrot fúj, akkor azért átmennék.
2010. jan. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi a barátnőméknél voltunk, ő is meg volt fázva, meg a kislánya is, és nem lett semmi bajunk. Azóta ez többször is előfordult, és nem kaptuk el, sem a kisfiam, sem én, úgyhogy szerintem nyugodtan vigyed.
2010. jan. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szerintem hívd fel a védőnőt/gyerkeorvost, hogy egy sima náthás tünetekkel bíró ember közelébe tanácsos-e vinned.

Az én babám elkapta a náthámat és két hétig szenvedtünk vele, még éjszaka is porszívózni kellett az orrát. Igaz akkor ő még csak 3 hós volt.

Én ilyen helyzetben mindig a védőnő/doki véleményére adok :)

2010. jan. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek! Elmentünk, alig volt náthás, egyáltalán nem vettük észre rajta, remélem, nem lett semmi baja a lányomnak sem.
2010. jan. 28. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!