Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktatok reagálni az...

Hogy szoktatok reagálni az állandóan a babájával dicsekvő anyukatársra?

Figyelt kérdés
Közeli ismerős, állandóan képeket küld, mindig dicsekszik telefonban, ha jönnek, X-ke így, X-ke úgy, ráadásul eléggé elvakult anyuka...
2014. nov. 15. 20:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
18%
Neked van gyereked?
2014. nov. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Három is.
2014. nov. 15. 20:25
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Semmit, bólogatok. Hagyom hagy mondja. Tudom jól h csak elvakult ennyi. Minek ellenkeznék v kérdeznék rá h biztos akkor is csak mondaná és mondaná. Így meghallgatom és kész.
2014. nov. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen, eddig én is csak meghallgattam, de már kezd elég fárasztó lenni ez a dömping. Meg az is, hogy annyira nem látja reálisan a dolgokat. Valahogy nem bántón, de mégis egyértelműen szeretném a tudtára adni, hogy rajtuk kívúl is van világ.
2014. nov. 15. 21:10
 5/16 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon sokan ezt nem veszik észre. Nekünk van egy 9 hónapos kislányunk és a most friss 1 hónapos kislány apukája oktat ki és magyarázza h milyen csodálatos a gyereke, egyszer jeleztem neki h ne nézzen hülyének tudom milyen egy csecsemővel, és rajta is látszik h nem csak eszik alszik, de hát akkor is az ő gyereke volt a csodálatos, így már sem ő sem más nem érdekel. Ha gyorsan meghallgatom akkor szabadulok a leggyorsabban.
2014. nov. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ez az elvakultság általában az első pár évvel egyre halványodik. A leglelkesebb, legelvakultabb anyukák a friss, új anyukák, kábé 1 éves korig. Addig a baba az isten. Ha megmondod neki, még ha finoman is, hogy kezd fárasztani a dolog, vagy nagyon megsértődik, vagy le se esik neki, hogy mit akarsz mondani. Ha elkezdi mondani a sztorijait pár perc után le kell koptatni azzal, hogy dolgod van, vagy ha a gyerekek is ott vannak és a tied is kicsi, akkor úgy csinálsz, mintha őt kéne kiszolgálnod: u, etetési idő van, bocs. Tisztába kéne rakni, most már mennünk kell, a mama vár, még be kéne vásárolnom, stb.

Vagy ha mondjuk látod, vagy tudod, hogy jön, akkor elfoglalod közben magad.

Vagy egyszerűen te kezded el a beszélgetést, rögtön valami olyan témát vetsz fel, amit véletlen se tud a babája felé kanyarintani.

2014. nov. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Akkor ha van a tieiddel dicsekdve, felbeszakitva par mondatat is. Hatha eszbe kap, feltunik neki. En ezt csinalnam, ahogy ot untatna a te mondokat allandoan lehetsges eszrevenne magat. Egy probat meger, de azert koszi mindenkinek a lepontozast. Kedvesek vagytok.
2014. nov. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi, próbálom hasznosítani a tanácsokat.
2014. nov. 24. 19:05
 9/16 anonim ***** válasza:
40%

azért azt ne felejtsétek el, hogy egy kezdő anyuka, a gyerek első 1-2 évében non-stop 24 órában a babával van. mégis mi másról beszélgetne? ha hasfájós, netán nincs segítsége, akkor sokszor arra nincs idejük hogy egy hiradót megnézzenek, vagy ráérősen a neten a híreket olvasgassák, mert a gyerek mellett ott a háztartás. szóval én nem szoktam fennakadni ha csak a gyerekről tud beszélni hiszen más nem nagyon történik vele!

ha meg baromira zavar akkor ne legyünk már óvódások, felnőtt emberek vagyunk, van egy szép szánk és megmondjuk neki, hogy kicsit túlzásba viszi a dolgot. biztos jobban esne neki hogy ha szólsz mintha megtudná, hogy ehelyett egy fórumon beszéled ki (bár nem tudom milyen szoros kapcsolatban vagytok. ha csak távoli ismerős, és nem hiányozna, akkor kerüld el..).

2014. nov. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
5-ös, abban mi a kioktatás, ha elmondja a tapasztalatait az 1 hónapos gyerekével? Szerintem megható, hogy így odavan érte. És attól mert neked van egy 9 hónapos, nem biztos, hogy minden ugyanúgy történt vele, mint a másikkal. Ez nem tudálékossági verseny...
2014. nov. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!