Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktatok reagálni az...

Hogy szoktatok reagálni az állandóan a babájával dicsekvő anyukatársra?

Figyelt kérdés
Közeli ismerős, állandóan képeket küld, mindig dicsekszik telefonban, ha jönnek, X-ke így, X-ke úgy, ráadásul eléggé elvakult anyuka...
2014. nov. 15. 20:16
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Amint látod, nem beszéltem ki senkit, pusztán tanácsot, ötletet vártam arra vonatkozólag, hogy hogy lehet finoman, udvariasan reagálni a szituációra.


Ezenkívül nem arról van szó, hogy a babájáról beszél, hanem arról, hogy mást sem tud, mint ömlengeni róla, ráadásul úgy, hogy ennek a 90%-ában semmi realitás nincs.

És mint írtam, ezt teszi telefonban, nálunk,vagy küldi folyamatosan a fotókat.


Szép dolog, hogy neki is van gyereke, de ez az ő gyereke, és enyhén szólva sok, amit csinál.


Értelemszerűen nem megbántani szeretném, de nincs sok tapasztalatom benne, hogy reagálnak az ilyen típusú emberek.


Remélem, érthető.

2014. nov. 25. 17:37
 12/16 anonim ***** válasza:
25%

Nekem nem érthető ne haragudj, bárkivel bármi problémám volt eddig az életben azt igyekeztem megoldani, de sosem jöttem fel a gyik-en beszélni róla (de igen kibeszéled, hisz a kérdésedben is és a kommentjeidben is ezt teszed, a háta mögött beszélsz róla, szidod).

Te mit nevezel amúgy kibeszélésnek, ha nem ezt? Tényleg érdekel.


Kérd meg basszus, hogy ne küldjön ennyi fotót. Amilyen stílusban beszélsz róla nem hiszem el, hogy nem akarod megbántani. Nem csak arról van szó, hogy nyíltan szemtől szemben nem vagy ilyen bátor, mint itt gyakorikérdéseken névtelenül?

2014. nov. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem nőjj fel és ne viselkedj úgy mint egy tinédzser. Emberek meg tudnak beszélni dolgokat.

Amúgy engem nem szokott zavarni, szerintem aranyos hogy így szereti a gyermekét. Múltkor játszón anyuka mesélni a 4 hónapos fiáról hogy már kezd beszélni mert múltkor azt mondta hogy nem (gondolom gügyögött és beképzelték). Mosolyogtam egyet mondtam magamban egyem meg :-D Most komolyan ha ez neked tényleg ennyire borzasztó akkor beszéljétek meg felnőtt módjára, nem kell nekirontani, csak tapintatosan.

Ezt most komolyan mi mondjuk meg neked hogy kell?

2014. nov. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Szerintem viszont ez az oldal pontosan arra való, hogy az ember kérdezzen, tapasztalatokat gyűjtsön másoktól, ki ebben, ki abban. Én is - ahogy előttem és utánam sokan - ezt tettem.


19.23-as válaszoló, te tényleg ennyire értetlen vagy, vagy szimplán kötekszel?

Nálam a másik ember kibeszélése rosszindulatot, irigységet jelent, és nem azt, hogy feltettem egy kérdést, amihez értelemszerűen némi háttérinformáció is kell. Semmi különösebben személyeset nem írtam, noha megtehettem volna.


A kommentjeimben sehol nem szidom, minimális reális képet nyújtottam a szituációról.


Nem mellesleg épp az a lényeg, mivel közeli (ezt viszont írtam) ismerős, első (egy-két) körben nem akarom megbántani, natúr megmondani a véleményem.


22.07-es, te aztán abszolút felnőttként viselkedsz, ezért volt a válaszod annyira tapintatos és hasznos. Ráadásul pont nem az általad említett tinédzserekre jellemző, hogy fölöslegesen ütik bele az orrukat mindenbe...


Nézd, ha te ezt a helyzetet aranyosnak tartod, akkor élvezd, de úgy tűnik, híres felnőttként neked sincs annyi élettapasztalatod, hogy (be)lásd, a gyerek az egyik legkényesebb téma, és nem szerencsés ajtóstul rohanni a házba.


Ezenkívül egyikőtök sem vette észre, hogy én már ezt a témát az értelmes válaszokat megköszönve (mert a többség fölfogta a lényeget) lezártam. De úgy tűnik, nem mindenki tudja megállni, hogy ne szóljon bele abba, amihez nem ért, vagy nincs hozzá érzéke.


Mivel ti is a magatokat észre nem vevő embernek tűntök, nyíltan megmondom: nem kérek tőletek több választ! A felnőtt emberek ezt tiszteletben szokták tartani :)

2014. nov. 27. 20:31
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
Igen arra van az oldal hogy kérdéseket tegyél föl, de akkor ne lepődj meg ha olyan válaszokat is kapsz ami nem veled ért egyet, ez ezzel jár. Tipikusan feljössz és csak azoknak az embereknek hasznos a válasza akik bòlogatnak neked. Én is a kérdésedre válaszoltam, hogy mit tegyél, vagy mit tennék de mivel nem kezdtem én is rá, hogy hűű de gáz az ismerősöd ezért már le lettem pontozva. Ez egy nyilvános oldal, ha kérdezel kapni fogsz olyan választ ami nem tetszik ezt fogadd el és ne kezdj el hisztizni miatta (igen megint - nőjj fel).
2014. nov. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Többedszer ítélsz meg alaptalanul, ráadásul tévesen. Nekem nincs semmi gondom azzal, ha valaki az enyémtől eltérő véleményt fogalmaz meg (bár jelen kérdésben nem a véleményekre voltam kíváncsi), vagy nem ért egyet valamivel. De azzal igenis van, hogy te fölöslegesen, mert más vélemyényen vagy, gúnyolódsz, bántasz, kritizálsz. Ez utóbbit senki nem kérte. Ha nem akarsz, ne válaszolj, de minek fröcskölődni?


Ezenkívül elég vicces, hogy te egy semmit nem jelentő pontozásért nevetséges módon siránkozol. Ha akartalak volna (de engem a legkevésbé sem érdekel a pontozás) sem tudtalak volna egyedül így lepontozni. Határozottan úgy tűnik, hogy kettőnk közül te vagy az, aki hisztizik...


És még mindig nem sikerült fölfognod, amit kértem, mert pusztán a vélt sérelmeid miatti sebeidet nyalogatva vagdalkozol. Úgyhogy nézz magadba, kinek is kellene felnőnie, aztán fogd föl végre: nem kérek több választ tőled!

2014. dec. 1. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!