Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is érzi úgy, hogy az...

Más is érzi úgy, hogy az anyaság néha nagyon kimerítő?

Figyelt kérdés

Elértem egy pontra, amikor úgy érzem, sok.. pedig még csak másfél év telt el. Anyósom egy időben sokat segített, és akkor úgy éreztem, megvan az egyensúly az életemben, an időm magamra is. Azonban jó ideje nem tud már segíteni, mert ő is dolgozik.

A kisfiam egy másfél éves kisangyal, tényleg nagyon rendes gyerek. Ennek ellenére néha úgy érzem, megfulladok.. Már bölcsis, én dolgozok, apuka is dolgozik. Reggel én viszem, és este én hozom. Amikor otthon vagyunk, mindig jön utánam, és “segít”, ami azt jelenti, hogy leginkább csak pakolok utána. Házimunkát alig tudok végezni, mert azt a kis időt, ami marad a munka után és a lefekvés előtt, igyekszem vele tölteni.. így viszont felhalmozódik minden. Vagy vele vagyok, vagy a házimunkával foglalkozom, a kettő párhuzamosan nem nagyon megy. Az apukája sokat dolgozik, és bár nagyon szeretne nekem segíteni, a gyerek akkor is inkább hozzám szalad. Amikor végre kicsit szusszannék, és leülök, már ott is van a picur, mászik fel hozzám, vagy fogja a kezem, hogy menjünk ide-oda 

Tudom, hogy ennek örülnöm kellene, és örülök is tulajdonképpen, imádom őt. Csak már nem érzem az egyensúlyt… Néha úgy érzem, idegesít minden és mindenki. Egy szóra robbanok.. Más is érzett már ilyet? Sorstársakat keresek, nem kioktató szavakat. Mindennel tisztában vagyok, és nem érzem magam rossz anyának.. Csak talán kimerültem… És jó lenne tudni, hogy más is volt-e ilyen fázisban…?


2014. nov. 17. 12:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az anyaság a kimerítő, hisz a napod felét nem vele töltöd, a másik felében meg benne van az éjszaka. Szerintem minden más, a munka, háztartás, takarítás, főzés, stb. a sok. Az fáraszt le és mire a babáig jutsz, már kimerült vagy eleve. Többet kellene lazítanod, ezt persze, könnyű mondani. Én nem tudom a megoldást, de ismerem az érzést, amit leírtál. A házimunkát adtam fel, nagyobb a kupi itthon, mint valaha, de igyekszem csak a minimálisat teljesíteni, hogy maradjon türelmem a fiamhoz, mert az élet értelme nem a tiszta konyhapult, hanem a boldog gyerek :) Legalábbis nekem.
2014. nov. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
igen, igazad van. Valóban inkább a napközbeni dolgok merítenek le estére. Nyilván nekem sem a patikatisztaság az első, és én is kezdem azt feladni. Csak sajnos van egy olyan tulajdonságom is, hogy a nagy kupi is stresszel..
2014. nov. 17. 12:24
 3/11 anonim ***** válasza:
26%
Van egy gyereked aki reggeltöl estig bölcsibe van és az a gondod h este pakolni kell utána? Akkor mitmondjak én 3 gyerekkel? Birom sz ilyen elkényeztetett egy gyerekes cicababákat :D
2014. nov. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
Nekem soha semmi segítsègem nem volt ès nem is lesz, vagyis a fèrjem segít sokat.... de èn màr most a 6.hónap vègère lefàradtam.....sajnos...
2014. nov. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Vond be kicsit, csináljatok néhány dolgot együtt. Tudom, hogy nem sok értelme van, de pl amíg én mosogatok, kap a fiam is egy tiszta szivacsot, és radírozza vele a földet, vagy porszívózásnál adok neki egy másik porszívó fejet, és ő is úgy csinál, mintha porszívózna, még tetszik is neki, mert kereke van, és olyan, mint egy autó.

Egyébként hétközben csak kisebb dolgokat csinálgatok, igazi takarítás hétvégén van. A pakolásba meg szintén be tudod kicsit játékosan fogni, és nem érzi úgy a kicsi, hogy nem foglalkozol vele.

Szerintem a legtöbben kimerülnek. Nálunk egy hónapban egyszer jönnek a nagyszülők 1-2 napra, olyankor próbálunk éjszaka feltöltődni.

2014. nov. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
3-as, most mit kell beszólogatni? Te három gyereket vállaltál, azt kell bírnod. Nem mondta senki, hogy szülj annyit. A kérdezőnek egy van, mert (egyelőre vagy végleg) ennyit akart/bírt el. Mindenkinek más a teherbíróképessége.
2014. nov. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok néha ezzel, mert elég nehéz megfelelni egyszerre dolgozó nőként, háziasszonyként meg anyaként is. Sajnos segítség nélkül nehéz megoldani a kikapcsolódást, bár örülni kell a végigaludt éjszakáknak is :-) Szerintem ha kicsit nagyobb lesz a gyerkőc, már többféle programot lehet vele csinálni hétvégén is, és akkor biztos jobb lesz.

És arra gondolok, hogy az is rosszat tesz a hangulatunknak, hogy korán sötétedik, és átalában borongós az idő.Ha vége az ősznek és a télnek, munka után ki lehet majd mozdulni a gyerkőccel, sokat sétálni, kirándulni. Ez sokat jelent.

2014. nov. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Minden vagyok, csak elkényeztetett cicababa nem.. amim van, azért megdolgoztam, semmi nem pottyant az ölembe. Szeretnék kiegyensúlyozott anyuka lenni, amihez szükségem lenne egy kis "magányra".. most hogy jobban belegondolok, talán azért is érzem ezt a kimerültséget, mert pontosan úgy an, ahogy az egyik kommentelő írta: szeretnék anya, feleség és nő lenni egyben. De most per pillanat csak az anyai lényemet érzem, és így nincs meg számomra az egyensúly. A gyereket igyekszem bevonni mindendbe, és aranyosan jön is, csak még kicsi, mindent felfedez, mindent piszkál, elvesz, levesz, stb. Ahogy azt kell :) azon vagyok, hogy ezt az állapotot elfogadjam, és a maximálisat hozzam ki belőle. De olyan jó lenne néha egy kicsit csak úgy lenni... megemelem a kalapom azok előtt a nők előtt, akik több gyereket nevelnek egyszerre, akár segítség nélkül is.
2014. nov. 17. 13:07
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is voltam így, de most nem mennék bele a részletekbe, csak megnyugtatásul akarnám írni, hogy nem fog mindig a nyakadon lógni, sőt eltelik 5-10-20 év és hopp már nem is látod majd őt. Akkor lehet abba fogunk belepusztulni, hogy ránk sem néz.

Szóval tudom, hogy vannak nehéz időszakok, nekem is volt. De ahogy nő fel, csak azt veszem észre, hogy te jó ég, milyen önálló, milyen nagy, és már nem lóg rajtam. Eskü ez is furcsa érzés!

Picit próbálj lazítani, és az életet ne túl komolyan venni. A gyerek amúgy a lényeg, minden más töltelék az életben, úgyhogy ami nem olyan fontos, azt ne vedd a szívedre, úgy lazább leszel a fiaddal is. S menj el kikapcsolódni!

2014. nov. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

őőő, kicsit véded az apukát. azért egy másfél éves gyereket le lehet kötni.

nálunk is az van, ha apuka nézi a tévét, és rá-rá pillant a babcira, akkor előbb utóbb utánam kajtat a kis másféléves... mert appppa uncsi.

de bezzeg ha apa építőkockázik (ilyen maxi blocks kocka) na akkor síkítozik, ha az apa abba akarja hagyni :) akkor bezzeg még a cicivel is jöhetek (nagyon cicifüggő gyerek, szopizásra bármikor hajlandó lenne, még ilyen nagynak is)


szóval az apjuk kicsit lelkesebben gyerekezzen. vagy pedig csináljon ő házimunkát néha.


nagy segítség a mosogatógép, illetve ha az ember nem vasal és ha nincsenek a lakásban szőnyegek - mert azokat a legnagyobb szívás takarítani. szőnyeg nélkül még egy gyors partfisolás, vagy felmosás is hatalmasat dob a tisztaságon!


minden második hétvége szombatra kérj "szabadnapot". nem nagy igény!


kitartás. ahogy nő a gyerek, egyre önállóbb lesz :)

2014. nov. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!