Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfajos baba. Hogy tudom...

Hasfajos baba. Hogy tudom enyhiteni?

Figyelt kérdés
Szombaton lesz 3-rom hetes a kislanyom es nagyon faj a hasa.Kedden voltunk orvosnal az infacolt es a co-lactaset ajanlotta.Most mar tud bufizni es pukizik sokat, de a hasfajas nem enyhult.Eves elott es utan rettentoen sir,ketszer mar be is lilult a sirastol, akkor nagyon megijedtem.Ebredes utan nagyon sir akkor egybol cicire teszem,nagyon mohon eszik sokszor kohog kozbe.Probaltam, hogy szigoruan harom orankent eetem hatha nem eszik anyit egyszerre, de nem valt be.Most ott tartunk, hogy 9-kor evett es ugy nez ki most szundikalt el.Folyamatsan ringatom a mozeskosarba.Valaki esetleg tud adni valami jo tanacsot?Mit kene meg tennem, hogy enyhitsem a fajdalmat?A szivem megszakad, hogy latom szenvedni :(

2014. okt. 17. 11:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Evés előtt sír az nem hasfájás, na meg az sem ha közvetlen kaja után. Ha tud a gyógyszertól rendesen pukizni, büfizni akkor nem inkább más baja van? Enyhűlnie kell ha tudja csinálni. Nem inkább éhes? Elég neki a tej?


Felhúzza a lábát úgy sír?

2014. okt. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Hha a hasa faj, akkor csak az ido segit. Mi minden csodacseppet megvettunk, kiprobaltunk, semmi hatas :-(. Most 9hetes kezd mulni, nekunk is lefekves elott volt h egy oran vagy tobb oran at orditott es fel volt fuvodva, gorcsbe volt es semmit nem tudtunk tenni. Mondjuk en mindig massziroztam a hasat a labaival, az sokszor segitett es kijott minden:-).
2014. okt. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

[link]


Lányomnak nagyon sokáig fájt a hasa, és egyrészt nagyon sajnáltam, másrészt nagyon kimerültem a napi akár 12-14 óra sírástól.

Én nagyjából mindent kipróbáltam, de igazán semmi sem segített, csak az idő múlása.

Az Infacol néha bejött, illetve mikor kb. 2 hónapos lett a babám, akkor az enyhe kamillatea is bevált kicsit.

De csak annyit tudok mondani, hogy kitartás és türelem!

2014. okt. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Mi a biogaiat használtuk. A helyzet sokkal jobb lett tőle, de sajnos teljesen nem múlt el a hasfájás. A doki írhat fel papaverint, azt mondják attól elmúlik, de én nem mertem neki adni. Sajnos túl kell élni ezt a 3 hónapot. Amikor a kislányom betöltötte a 3 hónapot, mintha elvágták volna a hasfájást. Nekünk is mondták, hogy tornáztassuk, tegyünk a pocijára meleget, de nem használt.
2014. okt. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
2-Es vagyok. A melegrol nut eszembe, a vedono javasolta es bejott. Rovid ideig hajszaritozni a pocijat, csak neha meglengetni a hasa folott, jol atmelegszik, attol nekunk megnyugodott, plusz a bugo hangtol bealudt:-)
2014. okt. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

nekem sem használt semmi, esetleg azzal vigasztalhatlak, hogy kb. 3 hetesen kezdődött de 8 hetes korára elmúlt.

addig is napról napra jobb volt, az első pár hétben semmit nem aludtuk.

mi nem használtunk espumisan meg ilyeneket, a maszírozás, torna, melegítő párna nem segített.

Nem szedsz esetleg valami szoptató vitamint vagy ilyesmit? Én megfigyeltem hogy a szopi tabitól jobban fájt a hasa (édes köményes és olvastam hogy azt nem minden baba bírja).

Ha szedsz ilyesmit, próbálj ki pár napot nélküle. Tejtermékeket kerüld, és a puffasztó dolgokat bár ezen gondolom túl vagy.

Cicizés közben is büfiztesd, megfogja szokni hogy lassabban eszik, ha megszakítod az étkezéseket. És ne három óránként etesd, hanem 1,5-2 óránként, mert ilyenkor jobb ha többször eszik keveset, akár csak 40 mleket egyszerre, de többször.

2014. okt. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Három óránkénti evéssel mi volt a baj?

Ha lefejed a tejcsit és cumisüvegből adod neki, akkor sem jobb?

Mennyit eszik egyszerre?

2014. okt. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Koszonom a sok hozzaszolast es a segitseget!Eddig igeny szerint etettem olyan 3-3.5orankent, aztan a doki mondta, hogy probaljam meg a 3orankenti evest.Minimum 100-at eszik egy eves alkalmaval egy cicibol, de van ugy, hogy 130-at.Es kabe 5-6 alkalommal egy nap, tegnap 7x evett.A vedonom azt mondta, hogy annyit eszik mint egy 4kg baba es jo lenne ha kihagynek egy ejszakai evest.De nem tudok mert szekenyem ehes.Megallok kozben bufizik es utanna nagyon turelmetlen meg enni akar.Szinte addig eszik amig ki nem pukkad.Probaltam mar tornaztatni a labat,de nem segitett.Igen felhuzza a labat eves utan es latom hogy szenved, es erolkodik.Elotte meg azert sir mert ehes es turelmetlen nagyon.(en erre gondolok)Megprobalok meleget tenni a pocijara hatha az tenyleg segit.Most ugy aludt el, hogy a kezembe ringattam letettem magam melle es simogattam amig el nem aludt, aztan becsempesztem az agyaba :) Remelem alszik egy ar orat mert mar nagyon faradt volt.
2014. okt. 17. 13:52
 9/17 anonim ***** válasza:
és kakilni tud rendszeresen?
2014. okt. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

őszintén szólva az én babám lassan 6 kg, de napi 500 ml-nél nem eszik többet...ez arra utal, hogy elég vizes a tejed. egy mellből szopik vagy kettőből? fontos, hogy csak az egyikből egyen, ha mindkettőből itatod, túl sok cukros vizes tejhez jut, ami elsődleges okozója a hasfájásnak. Csak akkor rakd át a másikra, ha nagyon nem elég neki amit evett.

Illetve én fontolóra venném a két óránkénti etetést, ez a mennyiség nagyon sok neki.

2014. okt. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!