Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szabad így "altatni" egy...

Szabad így "altatni" egy kisbabát?

Figyelt kérdés

9 hós a kislányom. Este lerakom az ágyába és magára hagyom. Soha nem sír amúgy. Nagyon gyakran bemegyek hozzá, mert ha feláll, megfogom és lefektetem nyugtató szavak és puszik kíséretében.

Ha eltelik egy fél óra és nem alszik, megitatom teával és visszateszem.

Sajnos sokáig tart így. Van, hogy egy órát is fötör. Aztán szépen elalszik.

De számít így "kínzásnak"?


2010. jan. 29. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Azt irod nem sir,akkor nem kinzod.majd rájön,hogy ugyse veszed ki és napró napra(hétről hétre)előbb elalszik.de ha sir az már más...
2010. jan. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Szerintem ameddig nem sír ne menj be hozzá.
2010. jan. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is így altatom a lányaimat, sőt ők még egy kicsit nyafognak is. Bár az egész nem tart tovább 5 percnél,mert ők már tudják, hogy ilyenkor alvás van és el is alszanak.

De hát miért számítana kínzásnak? A lényeg, hogy megtanuljon egyedül elaludni. Még ha 1 óráig is tart, neki ez már sikerül! Inkább nagyon ügyes, hogy ennyi idősen így "elvan" és nem sír, hisztizik!

2010. jan. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én ezt nem értem. Miért lenne ez kínzás? Teljesen jól csinálod szerintem.
2010. jan. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azért érzem "kínzásnak", mert olyan, mintha magára hagynám kínlódni, vagy mittudomén... :S

Korábban bealudt az esti evésbe vagy később egy kis ringatás elég volt neki.

De mióta mászik meg feláll, teljesen be tud pörögni és sem evés közben nem szenderedik el, sem a rigatást nem tűri.Ezek után érzem drasztikusnak az altatási módszer megváltozását. Így meg csak úgy lerakom és otthagyom...

Oké, ha azt mondjátok jó lesz így, akkor továbbra is így csinálom.

Köszi :)

2010. jan. 29. 21:27
 6/10 anonim válasza:

Semmiképp nem kínzás. Sőt nagyon jól csinálod. A múltkor meg azt kérdezte itt egy mama, hogy miért üvült, meg sikoltozik a babája, de ha felveszi, semmi baja. Fel kell venni. Ez a dolga.

A pici megnyugszik, hogy ha szól, mindjárt jön az anyukám. A másik meg kisérletezik rajta.

2010. jan. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nagyon jól csinálod,ügyes vagy.

esetleg próbáld mindig nyújtani az időt,mielött bemész hozzá.

megszokja,ez nem kínzás.

2010. jan. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ügyesen csinálod :)
2010. jan. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megerősítést, kedvesek vagytok. :)
2010. jan. 29. 22:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Én ugyanezt csinálom, annyival vagyok szerencsésebb, hogy kislányom (1 éves) kb. 5 perc alatt elalszik, miután az ágyába tettem, és kijöttem. Picit "dumcsizik" a nyuszijával, és perceken belül csend van. Nekem fogalmam sincs arról, mi az, hogy altatás. Tudom, Én mázlista....
2010. jan. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!