Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babának adhatok...

8 hónapos babának adhatok tízóraira vagy uzsonnára 1 szelet vajas kenyeret héja nélkül?

Figyelt kérdés
2014. nov. 27. 10:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
9-es, miért nem egészséges a vaj? Már persze a vaj, mert a margarint hagyjuk. Rosszabbnak gondolod, mint a túró? Nem támadás, érdekelne. :)
2014. nov. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajom a vajjal, csak nekem olyan csupasz az úgy magában, én sem eszek vajas kenyeret, de persze melegszendvicsre rákenem a sajt, sonka alá. (Margarint nem eszek soha.) Nekem a kenyér hidegen csak ilyen krémekkel, sajtkrémmel, túrókrémmel, tojáskrémmel ízlik, gyerek korom óta csak így ettük, ezért érzem mindig kevésnek csak vajjal, főleg gyereknek.
2014. nov. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

az én kislányom 8 hónapos korában kiflit evett, üresen. Leszedtem a héját, és egy fél kiflit elcsócsált magában :) Kicsit később húsos krémet vagy lekvárt tettem rá neki. A vaj önmagában olyan snassz... Bár a fiam 3 éves, és imádja. Vajas kenyér és kész, semmi más nem kell neki rá.

Igazából ételbevezetésre elolvastam 3 különböző gyerekorvos könyvét, megkérdeztem a helyi védőnőt, az egyik barátom dietetikus és kifejezetten a gyerekek étkezése érdekli, szóval sok szakmabelit faggattam, szinte mindenki mást mondott. Az egyik szerint tejterméket egy éves korig ne, a másik 4-5 hónapos kortól hígítva simán adja. Az egyik könyv azt írta, szilvát ne, csak 1,5 éves kor után, a szomszédom babája 5 hónapos korától eszi. Van, aki szerint mogyorót, diót, allergén gyümölcs/zöldséget 2-3 éves korig ne, van, aki szerint pont, hogy hozzá kell szoktatni a szervezetüket. A gluténről, laktózról, tehéntejről mindenki mást mond.


Az az álláspontom, hogy semmit, de az ég világon semmi biztosat nem tudnak mondani nekünk a gyerekek helyes hozzátáplálásáról. Még az indulási kort sem tudták normálisan megmondani, kb 1 hónapos kor volt a legkorábbi (jó, ott csak teával), és onnantól 5-6 hónapos korig volt a legtávolabbi. Legtöbben négy hónap körülre saccoltak.


Szerintem csak a saját és egymás tapasztalataira támaszkodhatunk.

2014. nov. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!