Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csinált valaki mesefigura...

Csinált valaki mesefigura festést a gyerekszoba falára? Hogy csináltátok? Jól sikerült? Mire figyeljek?

Figyelt kérdés
Nézegettem a neten mesefalfestőket, de elég drágának találom, gondoltam, elsőnek megpróbáljuk mi. Csak egy egyszerűbb Micimackóból való képet szeretnénk, lányom nagy rajongójuk.
2010. jan. 31. 09:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia, én a megfelelő képet kinyomtattam és rajzoltam a papírra négyzethálót. A falra kimértem méretarányosan és oda is halványan felrajzoltam a négyzethálót. Így kockáról kockára nagyon jól sikerült megrajzolni. Utána fekete színű temperával (vékony ecsettel) megrajzoltam a kontúrokat. Aztán kiszíneztem. Még a hátteret kell kifesteni és kész :) HA gondolod küldök fotót :) Nem vagyok profi, de azért tényleg jól sikerült :)
2010. jan. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én ezen az oldalon olvadtam,hogy diafilmet vetittek a falra és azt festették át! Szerintem ez óriási ötlet és garantált,hogy nem rontod el:-) Amugy bocsi hogy belekontárkodtam,én még nem csináltam meg,de tervezem
2010. jan. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Hát igen a projektoros kivetítős dolgot nekem is ajánlották, de nem tudtam senkitől kérni. Ha van lehetőséged, akkor az lenne a legegyszerűbb a megrajzolásra.
2010. jan. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is szeretnék majd festeni a falra, én még most várom a kisbabám. Csak majd le kell szednem a tapétát először:D Nekem van szerencsére egy kis kézügyességem, habár ekkorába még nem próbáltam rajzolni, de mesefigurákat rengeteget rajzoltam. Ekkora sablonokat nem hiszem, hogy találsz. Vegyél hatalmas nagy lapokat és tedd le mellé kicsiben, amit rajzolni akarsz. Aztán először csak vázold. És mindig egy kicsit újra átmész rajta, és egy kicsit rajzolsz részleteket. A végére kialakul. Persze mikor nagyjából (szinte csak pálcika ember szinten )megrajzoltad a figurát, odateszed a falra, és megnézed, vajon akkorába jó lesz e. Ha megvan a körvonal, jól erősítsd meg. Aztán valahogy, nem is tudom, jó erőssen rányomod a sablonra a ceruzát, hogy egy kicsit átlyukadjon a körvonal, majd a falra teszed, celluxszal rögzíted, és rárajzolod a falra. Ezt minden figurával így csinálod, majd mikor megvan, akkor ki lehet festeni, szerintem vannak ilyen kistubusos festékek is. Inkább kisebb ecseteket használj. És még ha kicsit nyomott is lesz egy-két figura, hidd el, tetszeni fog neki, és ha a kislányod nagyobbacska, kicsit bevonhatod őt is, szerintem élvezni fogja a közös melót. Jó festegetést!:D
2010. jan. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én fogtam egy fóliát, amit írásvetítőkhöz használnak.De jó a sima bugyi is.Tudod?Az az irodai tasak, amibe A4-es lap fér.Rátettem a mesekönyvre, és alkoholos filccel átrajzoltam a figurákat.Az iskolai írásvetítővel kivetítettem a falra.Nincs pedagógus ismerősöd?Az a vetítő azért jó, mert akkora figurát csinálsz, amekkorát szeretnél, és még variálható is, hogy melyik figura hova kerüljön.Aztán a falon grafit cerkával átrajzoltam a kivetített vonalakat.Isteniek lettek a képek.

Ha más nincs, akkor diavetítő.

2010. jan. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

10:21-es vagyok.Lehet, hogy van egy csomó képem itt a gépen.Sok fali képet gyártottam, pedig nem értettem hozzá.

Majd megnézem, és küldök priviben.

2010. jan. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én egy Gokinjo Monogatari című "meséből" 8szigorúan zárójelben,mert nem mese hanem anime egy divattervező lányról ^^)



Projektorral kivetítettem a falra és uccu neki ^^ Jól sikerült,agyon szép lett ^^


Ez az a kép:


[link]


Az az igazság,hogy nekem tele volt a ...nemtudom mimim,hogy ha dekoráció akkor csak cicimaci,törpikék meg disney mesék jöhetnek szóba...hát azért lett ez a lányka a szereplőnk ^^

2010. jan. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi végül nem festettünk, hanem falmatricát vásároltunk, nagyon bejött, mert könnyű felrakni, és nyomtalanul le lehet szedni a falról.
2010. jan. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Ezzel kerestem egy kis plusz pénzt még mikor grafikus suliba jártam,most hogy már nekem is van gyerekem,igyekszem kicsinosítani a szobáját.Az első amit a szobája falára festettem az a síró sárkány volt...azóta ha sír,vagy hisztizik mindig mutatom neki hogy a sárkány is vele sír. Most majd egy fa ágán lustizó leopárdot festek majd,nagy gomb szemekkel,és piros orral.Mindig felrajzolom, a falra ,és attól függően hogy tapéta vagy festett falról van szó,olyan festékkel szinezem ki.Nálunk tapéta van a falon,ezért nyugodtan használhatok szinező pasztát,mert az nagyon éles színű,ha nem volna tapéta akkor csak a vízfesték volna jó,hogy ha majd jön a következő szoba festése,el lehessen tüntetni.
2010. jan. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok jó ötletet! Majd utánajárok, kinek van ismerősi körben diavetítője, akár projektoros meg a tanár ismerősön is töröm a fejem.

Szívesen várok az e-mail címemre képeket az elkészült munkákról, kedves 9.34-es és 10.21-es!

2010. jan. 31. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!