Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek van ronda kisbaba/...

Szerintetek van ronda kisbaba/ kisgyerek?

Figyelt kérdés
Egyre gyakrabban hallom ismerősi, családi körben is, hogy "Jajj, milyen ronda kisbabát láttam!" Unokatestvéremmel is akár hányszor találkozom és babás ügyekről van szó, biztos előjön, hogy xy-nak milyen csúnya gyereke van/született. Őszintén szólva engem ez már halálra idegesít. Meg is kértem őket, hogy előttem ne beszéljenek ilyen ügyekről. Nem tudom, lehet, hogy velem van a baj, de én még nem láttam ronda kisbabát, sem kisgyereket... De ha még láttam volna is, biztosan nem tenném szóvá senkinek. Nem tudom megérteni, hogy mi motiválja ezeket az embereket és hogy miért beszélnek erről állandóan.
2014. dec. 7. 14:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze. A ronda felnőtteknek is meg kell születniük egyszer :)


Nem minden baba szép, de van akinél csak egy átmeneti fázis és egységesebb, szebb arca lesz.

A nagyon aránytalan arceloszlású babák általában nem szépek.


Egyébként ha sok rendellenességnek első jele az, hogy "csúnya" a baba. Persze ezeket a külső jeleket az orvosok konkrétan keresik a szülés után, nem esztétikai szempontból nézik.

2014. dec. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A szép ugye relatív, kinek mi.Én személy szerint láttam már számomra ronda kisbabát, gyereket. De sosem mutatom ki.
2014. dec. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nezd meg a felkoppintva cimu filmet es abban latsz csunya csecsemot. Addig en sem hittem el hogy van ilyen. Kisgyerekkorban meg egyertelmuen latszodik mar ki szep,ki csunya. Nem kell nagy fontossagot adni ennek a dolognak. Az elet ilyen vannak szep,atlagos, csunya emberek.
2014. dec. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne? Én is láttam szerintem nagyon ronda kisbabát. Más kérdés, hogy nem teszem szóvá.
2014. dec. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a szépség nem objektív dolog, ezért igen. Mindig van, aki szépnek és csúnyának látja a másikat. Ez olyan, mint hogy tetszik-e egy szín vagy sem. Az ember hozzáállása, hangulata, és sokszor a gyerek szüleivel való szimpátia is befolyásolja az érzéseket :) Az pedig egy másik dolog, hogy intelligens ember, még ha ilyet gondol is, nem hangoztatja.
2014. dec. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Kisgyerekkorban meg egyertelmuen latszodik mar ki szep,ki csunya."


Nem feltétlenül egyébként. Szép kisgyerek voltam, de a kamaszkor valamit változtatott az arcomon és felnőttként kevésbé vagyok már szép. Akkor karakteresebb vonásaim voltak, azóta talán kitelt az arcom (arányaiban nem híztam) és elvesztek ezek a vonások.

2014. dec. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
De még mennyi. Renegeteg ronda kisbaba, kisgyerek van. Én rettegtem, hogy az enyém is az lesz, mivel én is ronda voltam már akkor is. Szerencsére nem lett az, mert nem rám hasonlít.
2014. dec. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

Még sosem jutott eszembe egy babáról h ronda. Nekem ez a szó nagyon csúnya, még felnőttre se mondanék ilyet.

Mivel mindenkinek más a szép, így mindenki másra mondja h szép v nem. Mondjunk nagyon csúnya dolognak tartom ezt megjegyezni vkinek.

2014. dec. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mivel mindenkinek más a szép.

De egy számomra nem szép kisbabára sosem mondom, hogy csúnya, vagy ronda, mert attól még aranyos. Meg ki tudja, hogy néhány év múlva milyen lesz.

Unokatesóm gyönyörű kislány volt, egészen 8-10 éves koráig. Aztán, ahogy elkezdett serdülni, ez megváltozott. Az orra kiszélesedett, lapos lett az arcához képest, tokája nőtt, a haja megerősödött, begöndörödött...

2014. dec. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A saját babáját mindenki szépnek látja! MInden baba másért szép.

Szerintem is vannak kevésbé szép kisbabák, de nekem a legtöbb nagyon szokott tetszeni. :)

Sose mondanék egy kisgyerekre-babára olyat, hogy hú de ronda...

2014. dec. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!