Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetes pici babát vinnétek...

7 hetes pici babát vinnétek Karácsonykor nagyszülőkhöz egy hétre?

Figyelt kérdés
Kérlek rakjatok helyre, mert nagyon aggódom. Első babám, első unoka, a nagyszülők alig várják, hogy Karácsonykor náluk legyünk egy hetet. Mivel vidék, mindenki látni szeretné a babát. A nagymama már hetek óta mondogatja, hogy majd mennyi mindenki jönni fog babázni, meg nagyon várja mindenki. Nagyon féltem a babámat, halálra idegesít már előre, hogy mi lesz. Járványos időszak, nem hiányzik, hogy megbetegedjen. Amiket ő szeretne a babával, azt kb nyáron, nagyobb korában tenném szívesen. Vinni ide oda, mutogatni mindenkinek. Annyira odavan, hogy nem is bánná szerintem, ha én, az anyja nem is mennék. Ő akar vele lenni egész héten, hogy én pihenhessek címszóval...

2014. dec. 11. 12:52
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
6. vagyok. Nem kell egy babával hónapokra bezárkózni, nincs azzal semmi baj, ha elmentek.
2014. dec. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
Az első lányom 6 hetes volt Karácsonykor, mi is elutaztunk a nagyszülőkhöz egy hétre. A nagyik örültek neki, babáztak, és még a rokonok is jöttek megnézni, de ez most nem azt jelenti, hogy egyszerre 20an tobzódnak a gyerek körül, be volt osztva, egyik nap egyik, másik nap másik rokon jöjjön nézni. És azt sem jelenti, hogy kézról kézre adják mint valami kis bábut. Ja, és természetesen mindenki hozzá alkalmazkodott, pl alvás közben nem háborgattam senki kedvéért, és a szpoi is így volt, amikor szopott, akkor külön vonultam, és ennyi. Tehát viheted nyugodtan, nem gond, náthás ember nyílván ne puszilgassa, sőt annak nem is illik mennie babához. Ésszel kell csinálni, és akkor semmi baja nem lesz.
2014. dec. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó a viszony és higiénikusak a körülmények, akkor persze. Ilyen esetben meg lehet beszélni, ha betegségektől tartva nem szeretnél sáskajárást és sértődés nélkül ki is jelentheted, hogy ragaszkodsz a babádhoz és nem pihenés, hanem aggodalom lenne, ha állandóan kivennék a kezedből.

Ha ezeket nem tudod megbeszélni velük, kérd meg a férjedet, hogy tisztázza vagy menjetek rövidebb időre.

2014. dec. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mennék, így hogy jönnek majd ott látogatni.

Nem tudom elképzelni, hogy jönnek a nagyihoz a rokonok karácsonykor és pl. egy gyerekük beteg, akkor azt az egy gyereket otthon hagyják? Hát tuti nem.

Akkor mennék, ha nyugiban lehetnénk ott. Egy-két látogató okés. De ne támadjon le az egész rokonság.

2014. dec. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vinném. Főleg h ahogy írtad nagyon be van zsongva állandóan kézbe lesz és mindenki fogdossa és hurcibálni fogja, te meg majd nem szólsz neh megbántsd. Biztos h nem adnám éjszakára, 1 gyerek nem annyira megterhelő sztem h olyan nagy teher lenne. Ráadásul mivel messze vannak így biztos h minden ismerőse is menni fog ha beteg ha nem mert most vagytok ott. Úgyh bármit elkaphat. Én nagyáton vinném le. Akkor nagyobbis és nem kell a fél házat elvinni. Na meg pont kezdi megszokni a kis környezetét erre máshova kerül ahol állandóan körülötte zajonganak.
2014. dec. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

Mi vittük 5 hetesen a lányomat a nagyszülőkhöz egy hétre, és látogatóink is voltak, de abszolút mi, a gyerek szülei szabtuk meg, hogy kik jöhetnek, hányan, mikor. Azt én sem szerettem volna, hogy minden rokon odacsődüljön, így csak a közeli rokonokat, barátokat hívtuk meg, a többieknek szóltunk, hogy most a szűkebb kör élvez előnyt, szerencsére nem volt belőle sértődés.


Szerintem próbáld meg kicsit lehűteni a nagymamát, mondd meg neki, hogy tudod, hogy nagyon boldog, lelkes és büszke nagymama, de nem akarod, hogy nála éjszakázzon, valamint azt sem, hogy ő hurcolja ide-oda minden ismerőséhez. Hátha megérti. Ha nem, akkor lehet én is otthon maradnék inkább.

2014. dec. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó a viszony elvinném és hagynám hogy a nagyi "pátyolgassa" kicsit, persze este nem. De nem csinálnék körutat hogy egyik rokontól ki a másik ismerőshöz be, mindenhova cipelni szegényt. Aki akarja látni az jöjjön el a nagyihoz.
2014. dec. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Az egyértelmű, hogy itt egyáltalán nem arról van szó, hogy nekem segítsen. Önző módon szeretné teljesen kisajátítani magának a gyereket, amennyire csak lehet. Nyilván, ha beteg lesz, az sem az ő gondja lesz, hogy a kórházban mellette legyen és nézze, ahogy szenved. Nem tudom, hogy amikor az ő gyerekei kicsik voltak, mennyire tudta volna odaadni akkor a nagyszülőnek éjszakára.. Nem akarom megsérteni őt, tudom hogy most ez a legnagyobb öröm az életében, hogy unokája van. Nem akarok önző sem lenni, de úgy látom hogy nagyon sok mindenben ellentétesek a nézeteink. Fogalmam sincs hogy an kell neki felvezetni, hogy nagyon sok minden nem tetszik abban, amit kitalált.
2014. dec. 11. 17:10
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen mond meg h te h szeretnéd. Akárhogy mondod tuti lesz vmilyen szintű sértődés mivel nem az van amit ő akar. De a te babád, kicsi és igenis neked kell rá vigyázni kiállni mellette. Ha viszed mond meg h ezek a kikötéseid, és tartsd is magad végig ahhoz. Ha nem akkor meg mond meg h ezért és ezért most nem szeretnéd de nyáron nagyobb lesz akkor mentek. Sehogy nem fogod tudni sértődés nélkül megoldani csak ha mindent ráhagysz de azt ilyen pici babánál sztem nem szabad.
2014. dec. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, én nem vinném.


Nem tudom, ki hogy volt vele, de én örültem, hogy lyuk van a s...ggemen, és élek.


Éllandó szoptatás, nem állt be még semmiféle naporend, egy ekkora pici babának nagyon fontos a csend és a nyugalom, a megszokott kis környezet.


Elképzelem, hogy átjáróház van, jönnek-mennek a közeli-távoli rokonok, mindenki fogdossa, mindenki jobban tud mindent, mindenki nézi, ahogy szoptatsz, jön 1-2 beteg gyerek (az oviban nálunk a 25 gyerekből 10 jár, mindenki beteg)....


Ha van egy kis eszetek, nem mentek, ez lesz az első MEGHITT karácsonyotok otthon, mint család, TE, A FÉRJED ÉS A BABA. Majd mentek jövőre, amikor a gyerek 1 éves lesz. Akkor majd dögönyözheti mindenki.

2014. dec. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!