Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetes pici babát vinnétek...

7 hetes pici babát vinnétek Karácsonykor nagyszülőkhöz egy hétre?

Figyelt kérdés
Kérlek rakjatok helyre, mert nagyon aggódom. Első babám, első unoka, a nagyszülők alig várják, hogy Karácsonykor náluk legyünk egy hetet. Mivel vidék, mindenki látni szeretné a babát. A nagymama már hetek óta mondogatja, hogy majd mennyi mindenki jönni fog babázni, meg nagyon várja mindenki. Nagyon féltem a babámat, halálra idegesít már előre, hogy mi lesz. Járványos időszak, nem hiányzik, hogy megbetegedjen. Amiket ő szeretne a babával, azt kb nyáron, nagyobb korában tenném szívesen. Vinni ide oda, mutogatni mindenkinek. Annyira odavan, hogy nem is bánná szerintem, ha én, az anyja nem is mennék. Ő akar vele lenni egész héten, hogy én pihenhessek címszóval...

2014. dec. 11. 12:52
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
Abból amit mondasz úgy érzem, hogy te nem szeretnél menni,hallgass az ösztöneidre. Az én kincsem 1,5 éves de még sosem aludt egyik nagyanyjával sem. Ha tudja magát tartani az elképzeléseidhez, akkor menjetek, ha meg nem akkor ne.
2014. dec. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ennyien válaszoltatok! Ha magamra hallgatnék, akkor én is úgy gondolom, hogy az első közös karácsonyunk úgy, hogy család vagyunk, örülnék, ha itthon tölthetnénk, de így részemről csak túlélésre megy.. alig várom, hogy túl legyünk rajta. Sajnos csak ti és a most kisgyerekes anyukák értenek velem egyet, mindenki más ki van akadva azon, hogy én ilyeneken parázok. Én leszek a hülye anya, aki semmit nem enged, mert túlfélti a gyerekét és én vagyok az önző, aki semmit nem enged. Meg hogy már rég lehet ezzel a gyerekkel ilyeneket csinálni. Azt nem igazán tehetem meg, hogy nem megyünk, de igenis ki kell állnom magamért.
2014. dec. 12. 10:56
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne tehetnéd meg? Első karácsony és inkább a nagy huza vona megy majd vele mint az otthon készült családi fotok. Bocsi de nem értem. Nekünk is első karácsony hármasba és nagyon várom, eszembe se jutna utazgatni ahol majd ráncigálják a babám. Inkább nevezzenek önzőnek de nyár előtt nem mennék. Annyi járvány van biztos nem tenném ki ennek a babát de hát zi tudjátok.
2014. dec. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, és nem akarom negatívan előre vetíteni, de úgy tűnik, hogy így az ünnep Nektek arról fog szólni, hogy szétidegeleitek magatokat. :(


Majd mindenki okosabb lesz (Altasd, ne altasd, ne most altasd, ne szoptasd, nem azért sír, add már ide nekem, ne köhögj, Pistike, itt a pici baba......)


Maradjatok otthon és nagyszülők menjenek 1-1 napra látogatóba.

2014. dec. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem vinném! Ha közel laknak egy nap átmennénk, ha távolabb jöjjenek ők. Ha nagyon nagy távolságra, esetleg maradjanak egy éjszakát. Most még olyan pici. Nem hurcibálnám a hidegben, szélben, utaztatnám hosszan. Egy csomó mindenre van szüksége (sok ruha, pelus), biztos nem kínlódnék "idegen" helyen, mikor épp hogy összeszokott a friss család. Meg kell érteni a nagyszülőknek is, hogy a gyerek nyugalma a legfontosabb. Az meg, hogy ebben a járványos időszakban a közelebbi-távolabbi rokonok "tömegesen" látogassák a babát nem túl jó ötlet. Voltam a két hónaposommal egyszerű nátha vírus miatt kórházban (hörghurut, tüdőgyulladás). Aki hozta a vírust annak csak egy kis orrfolyás, köhögés. Nyilván enélkül is elkaphatja, de ne adjunk esélyt annak aminek nem muszáj! Aki meg meg akar sértődni emiatt, tegye. Ő baja! :)
2014. dec. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Az elso gyerekem decemberben szuletett 1 honaposan vittuk le eloszor videkre a nagyszulokhoz. A masodik januari, o kb 3 htes volt. En mondjuk nem parazom egyaltalan a baciktol vagy virusoktol. Orvosok a nagyszulok is, nem hulyek, nyilvan nem tapperoljak ossze, ha betegek. Es a tobbi rokonban is biztam (unokatestvereik is voltak mar akkor, de en a gyerekektol sem feltettem az enyeimet).

A hosszu ut es az, hogy nem a sajat helyeden, megszokott dolgaid kozt vagy (pl nem volt kiskad es gornyedtem a nagykadban) ahol minden kezreesik mar, ezek inkabb a nehezek, de en ezeket vallalom es akkor is vallaltam. A nagyszuloknek orom, hogy unokazhatnak es nekunk is segitseg, hogy mas is van rajtunk kivul a napi teendokre. Ja, emlekszem, az elso gyerekemmel meg en is nehez szivvel adtam egyaltalan mas kezebe a gyerekemet, mert megis en vagyok az anyja, anyos mindent mashogy csinal. Kis tulzassal, most meg mar alig varom, hogy elutazzunk anyosekhoz es egy kicsit en is fellelegezhessek :)

Ja, es en lennek a laegboldogabb, ha anyossal egyutt aludnanak az en gyerekeim es lenne az evben legalabb nehany ejszaka, amikor nem en kelek fel hozzajuk, hanem (kimondani is elkepeszto) - vegigaludnek :D

De ez persze szoptatott kisbabara nem all, neki az anyjanal a helye.

2014. dec. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Bárcsak ez a család is ilyen normálisan gondolkozna, mint ti. Azóta sem változott semmi a felállással kapcsolatban. A férjem is azt mondja, hogy emiatt most nem megyünk vidékre a szülőkhöz? Pedig állítólag ő is félti a gyereket elvileg. A nagyszülők meg csak azt hajtogatják, hogy szoknia kell a nyúzást. Persze bazári majmot csinálnak a gyerekemből, én meg tűrjem. Azt hiszem lesz ott feszültség rendesen.
2014. dec. 20. 17:07
 28/33 anonim ***** válasza:
Hát ahhoz h nyúzzák még bőven ráér. 7 hetes olyan pici. Tele járványokkal, és mindenki menni fog mert ritkán mentek így ha beteg ha nem senki nem fogja kihagyni h lássa. Az nem jó h a lárod nem áll melletted. Nem lesz vmi jó karácsony mert majd állandóan vitatkozhatsz hhagyják azt a babát.
2014. dec. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Nem értelek kérdező.


Felnőtt ember vagy, Anya, akinek a babája érdekét kellene mindenek előtt szem előtt tartania.


Ha úgy érzed, nem lesz jó, és nem akarsz menni, miért erőltetik rád????


Maradjatok otthon és menjen a család látogatóba.


Aki ezt nem érti meg, az meg maradjon otthon nyugodtan.


Kinek hiányzik egy végig idegeskedett ünnep, és majd a babád is tiszta nyűgös lesz, mert megérzi, hogy Te ideges vagy.... minek teszed ki ennek???!!

2014. dec. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
2014. dec. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!