Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortol nezhet a gyerek meset?

Mikortol nezhet a gyerek meset?

Figyelt kérdés
Lanyom 5 honapos es nem tudom,hogy szabad-e neki tevet neznie? Meset nezhet,vagy meg tul korai????
2014. dec. 14. 08:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
95%
Én 3 éves kor alatt nem javaslom a TVzést! 5 hónaposan meg pláne nem! Nagyon káros egy ilyen pici gyerek idegrendszerének a TV. Hallgassatok inkább zenét, vagy menjen a mese a háttérben kép nélkül. (mese cd pl)
2014. dec. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia, a diplomámhoz a szakdolgozatomat a TÉVÉNÉZÉS GYEREKEKRE GYAKOROLT KÁROS HATÁSAIRÓL írtam.


Elolvastam tucat szakirodalmat, pszichológiai tanulmányt, és napokig mesélhetnék róla, de a lényeget írom le:


SEMMIKÉPPEN NE TÉVÉZZEN A BABÁD.


3-4 éves koráig abszolút ne nézzen tévét, 3 éves kortól napi max.20 percet, kb.5-6 éves korában nézhet mesét, ami kb. 70-80 perc mondjuk egy Disney mese.


Nem ragozom azt sem, miért, mennyire káros, szerintem mindenki kitalálja úgyis:


1. csak a villódzó képeket, ingereket látja, nem érti, amit lát

2. romlik a szeme

3. felturbózza az idegrendszerét a villódzás, a sok kapkodó kép

4. megszokja, hogy tévézik, később egész nap ott ül előtte

5. azok a gyerekek, akik sokat tévéznek, könnyebben elhíznak (egész napos ülés, mozgás helyett)

6. gagyi mesékben sok az agresszió

7. nem érti, amit lát, ettől fél, szorong, frusztrált lesz

8. megfogja a fantáziáját, mert más, amit hallás után elképzelünk, és más, amit látunk a tévében, készen kapja


mondom, ragozhatnám napestig, de nem teszem, felelős szülő, aki jót akar a gyermekének, NEM TÉVÉZTETI, FŐLEG NEM CSECSEMŐ KORBAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2014. dec. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Kiegészíteném azzal, hogy az izgalom hatására, amit a mese nézés közben átél, stresszhormon képződik, de ezt a felfokozott állapotot a szervezet nem tudja levezetni, mert mozgásos tevékenység helyett csak ül egy helyben.
2014. dec. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!