Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortol nezhet a gyerek meset?

Mikortol nezhet a gyerek meset?

Figyelt kérdés
Lanyom 5 honapos es nem tudom,hogy szabad-e neki tevet neznie? Meset nezhet,vagy meg tul korai????
2014. dec. 14. 08:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Nekem azt mondta a védőnő, hogy egy éves kor előtt semmiképp nem javasolt.

5 hónapos meg tényleg korai, mert csak vibráló képeket lát belőle, ami sem a szemének, sem az idegrendszerének nem jó.

2014. dec. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem is tudom elképzelni, hogy jut a tévé az eszedbe! Egyáltalán hogy nézné? A karodon fekve, ülve, dajkálva? Jól írta az előttem válaszoló, a vibrálás még árthat is. Képeskönyvet már mutattál esetleg? Nem elég a színes kendő, vagy játék? Csak érdekességként (nem követendő példaként) jegyzem meg, hogy az én gyerekem négy éves koráig nem nézett tévét.
2014. dec. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat es tanacsokat,en is igy gondoltam,koszonom a megerositest!!!!!!
2014. dec. 14. 09:25
 4/13 anonim ***** válasza:
39%
én ébredés után leteszem a tv elé a 4 hónapos fiamat. régebben próbáltam hogy adok neki játékot, vagy valami hogy lefoglalja, de még annyira pilledt hogy nem érdekli semmi. ilyenkor bekapcsolom neki a tv-t, kimondottan babáknak való csatornára, nagy színes figurák, lassú mozgás, kellemes dal. nézi 10 percet, mikor látom hogy kezd "éledezni" akkor elkezdek vele játszani, leteszem had mocorogjon....stb. ezt védőnővel is megbeszéltem és mondta ha nem azt nézi egész nap, és nem megy a mozgás rovására semmi gond. a nővérem sokkal hamarabb tette már a laptop elé, sőt esténként együtt tv-znek, nálunk sincs semmi gond, nyugodt baba, már 3 hónapos volt mikor hasról hátra fordult...stb. tehát én nem látom a tv-zés efajta ellenzésének az okát.
2014. dec. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

Gratulálok annak, aki pár hónaposan már egy gyerek idegrendszerét és szemét kiteszi a tv villódzó fényeinek, baromi jót tesz neki amúgy!

Kérdezzen meg az ilyen egy gyerekideggyógyászt! Majd elmondja neki részletesen a dolgokat!

És a saját tapasztalatomból mondom, hogy a gyerekemet kb. 2 éves kora után kezdte el lekötni egy mese, hogy na, tényleg érdekelte, hogy miről szól egy mese és megnézte. Korábban abszolút nem kötötte le. De 1 éves kora előtt eszembe sem jutott, hogy bármi módon a tv elé rakjam le.

Nem a tv kell egy ilyen pici babának, hanem közös játékok, foglalkozások, vagy önállóan felfedezze a kicsi világát és abban ellegyen. Nem a tv előtt!

2014. dec. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Ilyen pici korában még az én lányom sem nézte.

Most 20 hónapos és van 2 mese ami 10-15 perces. Na ezt szokta megnézni, de van mikor nem üli/fekszi végig, hanem közben játszik, tesz-vesz.

2014. dec. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%
Kedves négyes, te ezt egészen komolyan így csinálod? Lepasszolod a gyerekedet a tévének? És hogyan nézi? Fekve, ülőkében, vagy mi módon?
2014. dec. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%

https://www.youtube.com/watch?v=TiEbO3VHbdQ


ezt szokta nézni a fiam. szerintem semmi extra nincs benne, olyan mint egy mozgó képes könyv.


kedves 7es. igen lepasszolom a gyerekem a tv-nek. fel lehet így is fogni, de én nem így érzem. de szerintem ez is egy olyan téma amiben az anyák többségének úgy is eltér a véleménye. mint ahogy arról is hogy játszó cumi, a tápszer az ördögtől való, vagy hogy egy gyereknek nem kell édesség....és stb. tehát mindenki úgy csinálja ahogy akarja, nekem/nekünk ez így jó. a fiam teljesen jól van, nyugodt, mosolygós, érdekli a környezete, mozog is eleget és édesen kommunikál az emberekkel. tehát az a napi pár perc tv semmi kárt nem tesz benne. az hogy mikor már jön megy és jobban feltalálja magát, az más lesz, nem hiszem hogy lefogja foglalni a tv egy percre is, inkább a szét pakolás :)


de nem is akarom az én véleményemet senkinek sem túl magyarázni. egyszerűen a kérdező kérdezett és válaszoltam. ennyi.

2014. dec. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó, ez a videó nagyon fájt:/ Szerinted erre van szüksége egy gyereknek? Borzalmasan idióta. Akkor már inkább mondókák. Vagy ennél még a Nóta tv is jobb...
2014. dec. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
19%
hát nem is nekünk készült. a fiam meg jókat kacag rajta. de mindegy is. mert ahogy a válaszokat és az értékeléseket nézzük, erre a kérdésre sincs megfelelő válasz.
2014. dec. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!