Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Légzésfigyelő riasztás? Téves?

Légzésfigyelő riasztás? Téves?

Figyelt kérdés
Ma este beriadztott a legzesfigyelő. Gyorsan kikaptam a kicsit az ágyból, fújtam az arcára, felébredt, de nagyon mélyen aludt. Most nagyon felek, meg aludni sem merek.

#Légzésfivyelő
2014. dec. 14. 22:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
11%
Lehet, hogy nem volt téves, de lehet, hogy igen. Ha nem vagy nyugodt, fektesd be mellétek, így a ti lélegzésetekhez fog igazodni. :) Egyébként mennyi idős?
2014. dec. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

nálunk kb két héten át sípolt be a légzésfigyelő összesen 5 alkalommal

addig és azóta egyszer sem...

szóval a tévedés nem nagyon valószínű..


de én nem kaptam ki a drágát, hanem odarohantam simogattam a hátát, finoman ébresztgettem, hál ég, minden esetben elég volt

2014. dec. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
be ne fektesd mellétek, a légzésfigyelő fontos!
2014. dec. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
2 hónapos volt 10-én. Nem sok tavolsag van közöttünk, ki sem vennem, ezek utan meg plane. Meg igy sem vagyok nyugodt hogy megy a legzescigyelo.
2014. dec. 14. 23:11
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Használjátok a légzésfigyelőt továbbra is. Ha ne adj isten megint jelezne, próbálj nyugodt maradni. Ne kapd ki a babát rögtön az ágyból, gyújts villanyt ha sötét van és nézd meg az arcszínét, kicsit figyeld, hogy látod vagy hallod-e a légzését. 5-6 másodpercen nem múlik semmi, viszont kiderülhet, hogy vakriasztás volt vagy nem.

Én annak idején kórházba vittem az 5 hónaposomat egy ilyen affér után, és minden orvos első kérdése úgy szólt, sápadt/szürke volt-e a baba. Én meg persze nem tudtam, mert első rémületemben én is megnézés nélkül ráztam föl szegényt.

2014. dec. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

pont 2 hónapos korra jellemző igazán és fiúknál.


persze 1 éves korig veszélyeztetettek..

2014. dec. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%

Szia!

En nemreg voltam csecsemo ujraeleszto tanfolyamon, nagyvonalakban leirom mit mondott a foorvosno, hogy mi riasztaskor a teendo:

1- barmennyire megijedsz, eloszor villanyt fel, 10 mp-ig ne erj a babahoz, csak nezd, hogy vesz e levegot, mert ha egybol kikapod, nem fogod tudni, hogy valoban baj volt e, vagy teves riasztas

2- ha nem vesz levegot, 10 mp-ig pöcköld a talpat, csipkedd az arcat, jo ha van egy tal viz bent, es nedvesitsd be a kis arcat, ingereld

3- ha semmi, kemeny feluletre teszed, bekapod az orrat, szajat, es levego fuj, egy,ketto, fuj, egy, ketto, fuj ritmusban lelegezteted kb 30-60 mp-ig (kozben ha van melletted valaki, akkor o hivja a mentot es csak annyit mondjon, hogy "csecsemo ujraelesztes folyik es a cim, mast ne, ugy rogton kuldik a megfelelo rohammentot)

4- ha meg mindig nem lelegzik, ket ujjaddal a mellkasat (nem a szivet) pumpalod ugy, hogy levego befuj, pumpa, pumpa, fuj, pumpa, pumpa es ezt nem hagyod abba mindaddig, mig a mento ki nem er, meg ha nincs reakcio, akkor sem.


Magad melle semmikepp ne tedd, mert ha ne adj Isten nem vesz levegot, nem fogod eszrevenni.


Ne legyen szukseged az altalam leirtakra, meg nem megijeszteni akartalak, csak gondoltam jo ha megosztom veled!


(Bocsi, hogy nem irtam ekezetet)


Nyugodt estet kivanok!

2014. dec. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Jah es leggyakrabban hajnal 4-6 kozott van problema a stresszhormonok csokkenese miatt, a statisztika szerint minimalisan gyakoribb hason alva, ha nincs jol szelloztetve, ha dohanyfust van, ha meleg van a szobaban...
2014. dec. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

annyival kiegészíteném előzőt, hogy befújásnál, csak kis levegőt kell befújni, mert a babának a mi levegőnk rengeteg


pont annyit amennyi szájüregünkben elfér amikor felfújjuk, mint a hörcsög a pofazacskóját

2014. dec. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Szerencsére több riasztás nem volt, remélem nem is lesz.

Köszönöm a hasznos tanácsokat, nagyon aranyosak vagytok :)

2014. dec. 15. 06:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!