Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kiságy nem tehet kárt a...

A kiságy nem tehet kárt a babában?

Figyelt kérdés
3 hós a pici fiam, de már nagyon mozgékony. Forog mindenhogy, alvásközben is. Ma reggel a hasán ébredt és a lábnál volt a feje, a keze pedig kilógott a rácsok között. Na nem így tettem le, képzelhetitek. A mi ágyunk végében keresztben van a kiságya, éjjel 1-2-szer kel fel enni, akkor sem sír csak nyöszörög (úgyhogy felébredek minden kis neszre, amit produkál) Rácsvédő van ugyan, de reggel rájöttem, hogy kb. semmit nem ér. Ráadásul olyan lendülettel csinálja a mutatványait, hogy rettegek, nehogy odacsapja a fejét a rácsnak. Mit tudnátok javasolni, mit tegyek?
2014. dec. 15. 10:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semmit csinálni, a kiságytól még egyetlen gyereknek sem lett baja.
2014. dec. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

De. A kiságy borzasztóan veszélyes, ezért is altatják benne a babákat évtizedek óta :).

Komolyra fordítva, semmit ne csinálj, a rácsvédő bőven elég, van aki még azt sem használ. Én rá szoktam nézni párszor éjszaka, ha nagyon "elkószált" akkor középre rakom :).

2014. dec. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz ha odaüti a fejét. Mindentől így félted majd akkor sose tanulja meg a határokat. Mi lesz amikor feláll és állandóan hátraborul vagy mászás közben neki megy a falnak???


Kislányom is nagyon mozgékony, be is üti magát de még nem lett baja. Kiságyba még sose ütöbbe be annyira a buksiját viszont kinn na ott igen.

2014. dec. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az általad leírtaktól semmi baja sem lesz.


Viszont vannak olyan régi típusú rácsos ágyak, amiket bazinagy fém csavarral ill. kampóval rögzítettek. Kisfiamnak ilyet adtak nyaraláskor. Fogzott, és ráharapott a fémre, amitől letört a fogából egy kis darab.

2014. dec. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A fiam állni tanul és sokszor esik el állásból tele fejjel a rácsba, majd csúszik le rajta oszlopról oszlopra, minta bicikli a lépcsőn pattog a feje rajta. Felkel röhög és térdel, majd kapaszkodik fel újra. Ehhez képest a 3 hónapos beszorulása, 5 hónaposan "forogni" próbálás közben a fejével a rácsnak csapódása semmi nem volt, de akkor még én is nagyon megijedtem, most meg már nem érek oda, mire elesik, csak a reakcióját figyelem az esés után. 8,5 hónapos múlt.


Nem lesz semmi baja a babádnak, a rácsvédő pont elég, akkor legalább nehezebben szorul ki a lába, de azzal is megoldják később simán.

2014. dec. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
Arra figyelj hogy a racsok koze ne tudjon beszorulni a feje, mert meg is fulladhat, de elvileg tilos olyan gyerekagyat arulni, amiben ez elofordulhat. ha zavar hogy kopog a feje a racsony akkor parnazd ki.
2014. dec. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Még kezdő anyuka vagyok, de én is ebben reménykedtem, hogy nem lehet tőle baja. Tudom, hogy mindig nem lehet ott lenni, csak még olyan kis törékenynek tűnik, pedig tudom, hogy a babák úgy vannak kitalálva, hogy azért strapabíróak legyenek. Persze bizonyos határokon belül. Igyekszem nem túlaggódni a dolgokat, csak még hiányzik a tapasztalat. A következő babánál biztos könnyebb lesz ez a fele a dolognak. :)
2014. dec. 15. 11:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt, ezért annak érdekében, hogy csak feleakkora eséllyel csapja be, minden 2. rácson átfűztünk egy félbehajtott pokrócot. :-) Azóta persze már jóval nagyobb esések vannak, de az akkor valamelyest megnyugtatott minket...
2014. dec. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz egy kis koppanástól, az én lányom éjjel hatszor körbefetrengi az ágyát, hallom is gyakran, ahogy 1-1 fordulásnál odakoppan a feje, de fel sem kel rá. Ő is szereti kilógatni a kezét-lábát, de ha álmában be is szorul, és nem tud miatta pl hasról a hátára fordulni, akkor nyöszörög álmában, ilyenkor megyek hozzá, kihúzom a lábát és alszik is tovább.

Ne aggódj, én jelenleg a másfél évesen mellett azt érzem, hogy a kiságy a lehető legbiztonságosabb hely számára. :D

2014. dec. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!