Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyenkor telen mivel foglaljat...

Ilyenkor telen mivel foglaljatok le a babatokat egesz nap?

Figyelt kérdés
Az en babam 10 hos,de lathatoan ilyenkor telen bent unatkozik.Persze 1 orat ki szoktunk menni setalni,akkor alszik.szereti a bogyo es babocat nezni de egesz nap nem engedem neki.Mit lehet jatszani egy ennyi idös babaval egesz nap?
2014. dec. 16. 10:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Bogyó és Babócának van diafilm,hangoskönyv és könyv változata is, azt is próbálhatjátok, hátha arra is rákattan.

Amit lehet még:

-könyvtár (18 év alattit ingyen be tudod iratni és akkor hozhattok haza is könyveket)

-dianézés

-minden napra egy bolt/posta stb elintéznivaló (délelőtt sétáltok, délután meg leszaladtok kenyérért)

-zenét is érdemes hallgatni,amit megszeret az mellett jobban eljátszik

-a fürdésidő is hosszabb lehet, nálunk mostanában a buborékfújó tetszik neki nagyon

-nálunk az is külön program,h levisszük a szemetet, megnézzük a postaládát, és majd megőrül örömében,h ő nyomogathatja a liftgombot

-rokonokat,barátokat látogatni vagy meghívni

-mi tanulgatjuk a babajelnyelvet is, az nagyon leköti, sőt magától szokta kérni,h jeleljünk,hozza oda a könyvet és akkor pl. kinézünk az ablakon akkor is mutatom élőben, ami a könyvben volt, pl. fa, madár stb..

-ha szeret pakolni,vond be a mosógép ki-be pakolásába, vagy adogassa a ruhákat teregetésnél

2014. dec. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Az én fiam a leporellókat szereti, plusz (felügyelet mellett): wc papír guriga, kupakok tésztaszűrőben, egy kartondoboz zörgős papír, távirányító, teatojás, csomózott cipőfűző. Játékokból egyet adok neki, a többit eldugom és napok múlva előveszem neki.
2014. dec. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
ok 3-as ertem szoval nappal szorakoztattad este meg apaval együtt szorakoztattad.De akkor mikor vegeztel hazimunkat mikor föztel?Nekem rengeteg dolgom lenne,szemetkivitel,mosas,teregetes,felmosas,összepakolas,mosogatas ,porszivozas,fürdöszoba stb stb.de ennyi mindent egyszerüen keptelenseg akkor megcsinalni amikor elan picit egyedül.JA amig alszik akkor meg kimegyünk setalni hogy legalabb akkor legyen a friss levegön ilyenkor telen is.Szamomra mindig meglepö,hogy tudjak ezeket a dolgokat az anyukak egy pici baba mellett elvegezni ugy hogy mellette meg a babat is egesz nap szorakoztatjak.
2014. dec. 16. 14:17
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért akkor mentek sétálni amikor alszik?

Nem szeret nézelődni?

2014. dec. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! 3-as vagyok. Szerinted a házimunka nálunk magától készült el? Mi délelőttönként jártunk ki sétálni, alvásidőben meg a gyerek az ágyában aludt. Mindjárt volt 2 órám. Főzni két naponta főztem akkor is és most is, általában este, ha itthon volt az apja vagy ha már lefeküdt. Illetve reggel azért kelek korán a mai napig (az említett gyermek a héten lesz 5 éves), hogy ne a gyerek ébren töltött idejében kelljen a házimunkával foglalkozni. Vagyis vele lehessen foglalkozni. De ahogy olvastam, nem én vagyok az egyetlen ilyen.

(De ugyanezt csináltam, amikor a kicsi volt 10 hónapos. Akkor a nagyobb alig 3,5 éves volt, itthon velem, gondolhatod, mennyi időm volt napközben.)

2014. dec. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo.szo szerint igy vagyok en is.kedden lesz 10honapos a kisfiam,de egyszeruen egyedul ket percet sincs el.szalad a lakas,karacsonyi nagytakaritast kene csinani,meg lenne ezer dolog,de egyszeruen nem megy gyerekkel a kezemben.jaroka,kisagy,utazoagy kilove,uvolt benne.etetoszekben nehe el elvan fel orat,mig elmosogatok de akkor is vegig enekelek,tancolok es mindent odaadok neki csak h legalabb el tudjak mosogatni.ha jatstunk a foldon akk maszik ram,kozben mondja a magaet.a karom mar olyanmint aki gyurni jar.10kg...:))))nem tudom merre laksz,de par orara segitseg lehetnenk egymasnak is(mi bp)..nalunk nagyszulok messze vannak,parom dolgozik....sosem erem utol magam csak mikor oviba megy:))))
2014. dec. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolso "sorstars":)!Tenyleg ugyanolyan a gyerekünk ez hihetetlen....:)es meg a helyzetünk is ugyanolyan ,nagyszülök tavol, ferj dolgozik,semmi segitseg,szalad a haz:)de sajna nem vagyok budapesti.....en ezzel a kaosszal egyszerüen nem tudok együtt elni...:(
2014. dec. 16. 20:34
 18/19 anonim ***** válasza:

Figyelj nyugi, szerintem túl görcsösen fogod fel ezt a háztartás kérdést.

Szervezd és akkor nem lesz káosz.

Szemétkivitel-egyik kezedben a gyerkőc, másikban a szemeteszsák és kiviszitek.

Mosás-kb öt prec beindítani a mosógépet, akár segíthet bepakolni a mosógépbe, persze akkor kicsit tovább tart.

Teregetés-szintén segíthet, adogatja a ruhákat, csipeszeket-legyen tartalék csipesz, mert a felét lenyúlja :)

Felmosás, porszívózás-ültesd hintába, tíz percet kibír bene

Vasalás, főzés -valamikor csak alszik az a gyerek

2014. dec. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.Nyugi senki babája sincs el mindig.DE!Sose hagytam sírni és nem is fogom viszont nyafogni hagyom, nem veszem fel.Kijöhet utánam a konyhába s van hogy 3 részletben mosogatok el de ha nem folyik a könnye akkor nincs nagy baj s kb 10 mp múlva abba is marad és rájön mégis el tud lenni amíg egy rántást elkészítek.Szóval olyankor nem veszem fel.Igen a gyerekek a mostban, jelenben élnek de türelemre is nekünk kell őket tanítani.

És a játékok eldugása majd elővétele is nagyon jó!Nekünk van 5 kis doboznyi játékunk (fakanáltól telefonig) 3-4 naponta cserélem őket.Ma reggel fél órát elvolt s csak felét szedte ki a doboznak.

2014. dec. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!