Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi volt a legnagyobb blődség,...

Mi volt a legnagyobb blődség, amit babával kapcsolatban tanácsoltak nektek?

Figyelt kérdés

Karácsonyi vacsorán tágan vett rokonság volt itt. Baba fél éves, forog, kúszni kezd, ülni még nem tud.


Amin magamban jókat röhögtem, de teljesen komoly tanácsként elhangozott:

"Ha sétáltatjátok (mármint két lábra állítva), akkor pár hét, és tud menni."

"Lassan elkezdhetnétek bilire szoktatni, minek már pelenkázni."


2014. dec. 26. 23:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Hogy szoktassam játszó cumira, hogy ne lógjon annyit a cicin (most 2 hónapos a kislányom). Mondtam, hogy nem fogadja el, bár volt egy két gyenge próbálkozásom, de én sem akartam igazán, a baba mindig kiköpte. Erre mondta, hogy mártsam egy kis mézbe mert akkor jobban fog ízleni neki.

De ezt a 92 éves dédimama mondta és tényleg csupa jószándékból, szóval csak mosolyogtam rajta.

2014. dec. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem adsz neki vizet vesekove lesz (igeny szerint szopizo babanak fel eves kor alatt)

Ne allj fole mert felakad a szeme...áaaaa :)))

2014. dec. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

A két hónapos fiamnak adjak krémtúrót és parizert mert tutira imádni fogja.

(5 hónapos koráig kizárólag anyatejes volt)

2014. dec. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

nekem édesanyám mondta, hogy már 8 honapos a baba, igazán bilire tehetnénk már.

2 hetes volt csuklott, erre anyum kitalálta, hogy citrlomlevet kell a szájába csepegtetni.

anyosom meg 2 honaposan csokoládétortát szeretett volna neki adni, ja és még egy, a szomszéd megkérdezte, hogy eszik e már csokit, mert o vett a babámnak (aki akkor volt 4 honapos) egy tábla csokoládét.

2014. dec. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
33%

off, de én a 8 hónapos fiamat bilire ültetem délelőtt, mert mindig a reggeli után kakil. Az nem blődség, mert nálunk működik pl. (mondjuk ő pár hetes korától akkor tudott csak kakilni, ha ki volt bontva apelenkából és a lábai ülő formában voltak hajlítva, hónapokig így ment, aztán beállt a délelőttre).


A játszócumi pedig szintén nem hülyeség, azóta alszik végig éjjel és mostmár ha megébred, megkeresi, alszik tovább, álmában meg kiköpi. + nem rágja le az asztal lábát, ameddig cumi van a szájában.

Ehhez mindig be kellett tenni a szájába (méz nélkül persze, hogy rászokjon.

2014. dec. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%

ó, az én dédim hozta a piros cérnát a kis csuklójára, meg a sót dobálta, hogy megvédje a szemmelveréstől/rosszakaróktól/gonosz szellemektől stb. Nem haragudtam érte, az ő lelki nyugalma miatt kibírta a baba :D (aludt úgyis, 4 napos volt...)

De a védőnő felbosszantott, amikor közölte, hogy a besárgult csecsemőmet ne keltegessem enni és ha etetem is inkább cumisüvegből, meg különben is háromóránként SZOKÁS, mert így SOSE fogja átaludni az éjszakát, ha cicizhet amikor csak akar - hozzátartozik, hogy korababa volt ,eleve rövidebb időközönként kellett etetni, illetve sárga volt, úgyhogy az orvos a lelkemre kötötte, hogy etessem amilyen sűrűn csak lehet, hogy hamar helyreálljon a májfunkció+kiürüljön a szervezetéből a cucc, meg hogy nagy kényelmességében le ne szokjon a szopizásról + a fizikai kontaktus eleve hangsúlyos a korababák fejlesztésében... úgyhogy eszemben sem volt a védőnőre hallgatni!

2014. dec. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Anyós:

1. erőltessük a 10 hónapos gyerekre a cumit, mert cumi nélkül nem baba a baba (már 8 hónaposan elhagyta a cumit)

2. őszerinte 3 hónaposan már ehet fagyit

3. szülés után 40 napig ne vigyük utcára, a "szemmel verés" miatt, 40nap után is úgy, hogy 40 kavicsot és 40 szem búzát rakjak a fürdővízébe és csak fürdetés után vigyem ki :S:S:S

4. 4 hónaposan ehet bárányhúst

5. Csak és kizárólag minden 4. nap fürdessük.

2014. dec. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
49%

A (felnőtt) háziorvos mellett dolgozó nővér tanácsolta, hogy májkrémes kiflicsücsköt adjak 3 hónaposnak, mert látszik, hogy már rágna.

2-es: Nekem egy szemész mondta, hogy ne szórakoztassam rendszeresen úgy a gyereket - menetirányban a babakocsiba fektetve -, hogy felfelé-hátrafelé kelljen rám figyelnie, mert tényleg nem tesz jót a szemének.

2014. dec. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám mondta, hogy hat hétig ne álljak meg tükör előtt kezemben fiammal, nehogy meglassa magát a tükörben, mert szerencsétlenséget hoz. A másik, hogy hagyjam sírni. Ez a tanács, amitől falra tudnék mászni.
2014. dec. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
63%

Nekemis korababàm van az korhàzban mondtàk higy szigorúan 3 órànkèntegyen mert nem tesz jót az emèsztőrendszerènek a sűrűbb úgy làtszik màr ebben sem egyeznek meg :-)


Nàlunk anyukàm babanàs szoval sok èrdekes dolg előkerült, nem szabad a ruhàinak sötètben szàradnia, nem nézheti meg a tükorkèpèt, szoktatni kell a levegohoz stb

2014. dec. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!