Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam be az új...

Hogyan szoktassam be az új ágyikóba a kisfiam? Ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés
15,5 hónapos a kisfiam. 1-2 hónap múlva érkezik a kistesó! Nem vettünk még egy babaágyat, a régiben fog aludni a pici baba. Mivel kicsi a lakás, vettünk egy emletes ágyat. Az alsó részére csináltattunk még léceket nehogy kiessen a nagy és okos báty. Tudom hogy még elég kicsi hozzá, de muszály beszoktatnom. Amúgy nagyon ügyesen alszik egyedül. Ha lerakom az ágyba este vagy délután, nincs semmi hiszti. A sötétben magától elalszik, nincs szükség különböző praktikákra.
2010. febr. 4. 12:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem feküdj oda mellé(ha van elég hely)

vagy maradj ott vele,amíg el nem alszik!

2010. febr. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi kb. 18 hónaposan kezdtük el az átszoktatást (hasonló okok miatt, jön a tesó, igaz, ő majd csak májusban). Mi a régi rácsoságya helyére tettük az újat, hogy lehetőség szerint az alvás környezete, pozíciója ugyanolyan legyen. Először csak napközben altattuk ott, utána jött az éjszaka. Nekünk végül is az éjszakával nem is volt gondunk, mivel tápszerrel alszik el, és ha megitta, egyszerűen átfordul az oldalára és alszik. Viszont a napközbeni altatások eleinte nehezen mentek, főleg amiatt, hogy rögtön le akart mászni róla (a rácsosból ugye nem tudott kimászni). Így végül is mi azt csináljuk, hogy előveszem a kedvenc mondókás könyvét, odafekszem az ágyra, erre ő is odamászik, befekszik mellém, és olvasok úgy 10 percig mondókákat. Ez amolyan jutalom neki (ezt a könyvet most már csak ilyenkor veszem elő). Miután "kiolvastuk" magunkat, ő is lenyugszik, betakarom, kiszállok mellőle, és ha szükséges, még lefekszem az ágya mellé, míg elalszik, de erre sokszor nem kerül sor, vagy nagyon gyorsan el is alszik. Remélem, Nektek is menni fog, sok sikert!
2010. febr. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget Nektek! Képzeljétek egyenlőre úgy néz ki továbbra is iszonyú mázlink van(lekopogom)a kisfiúnkkal alvás ügyileg. Tegnap napközbeni alvásnál beraktam az új ágyba, először ki akart mászni, mert nem akart aludni. De határozottan visszafektettem és 5 perc múlva már aludt is. Este megint oda raktuk le aludni meséltem egyet és utána szó nélkül elaludt. Most pedig szintén abban alszik, semmi hiszti. Tetszik neki. :o)
2010. febr. 5. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!