Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a mosható...

Mi a véleményetek a mosható pelenkáról?

Figyelt kérdés
Mi szól mellette illetve ellene. Szülés előtt állok ,és azon gondolkodom , hogy a mosható jobban megérné. Mik a tapasztalataitok?

2015. jan. 1. 15:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
65%

Én szerettem volna moshatózni, de úgy voltam vele, hogy majd az első pár hét után meglátom.

Hát... A gyerek bukós volt, napi 3-4x tiszta ruha kellett rá, teljes garnitúra, plusz én is napi 3x öltöztem át (nadrág, zokni is!). Folyton össze volt hányva a kiságy, napi 10 textilpelus a feje alatt, a szőnyeg, minden :(

Mást se csináltam, mint mostam, épp nem érdekelt a környezetvédelem...

Pár hónappal később, mire már láttam, mennyit költök pelusra, mennyiért veszem, mennyi fogy stb, kiszámoltam egy kalkulátorral (a helyi vizdij és a mosógép áramfelhasználása alapján) és az jött ki, hogy a teljes pelusos időszak alatt (megjegyzem, eldobhatónál 3 évvel számolt) valami 20 ezer forinttal jött ki többre. A gyerekem, bár nem lett korán szobatiszta, 2 éves kora után már csak napi 1-3 pelust használt, 2 és fél évesen lett teljesen szobatiszta, tehát valószínűleg ugyanannyiba jött volna ki nekünk. Ráadásul én popsikenőcsöt is alig használtam, meg nedves törlőt is minimálisan, kakilás után le szoktam mosni a fenekünet, a végtermék, ha olyan volt, leborítottam a wc-be, hogy ne bűzölögjön a lakásban, sose volt pelenkakukám, mégse volt büdös :)

2. gyerkőc 2 évesen már bőven szobatiszta volt, előtte hónapokig is csak a biztonság kedvéért volt pelus, mellette már wc-re járt, mert utánozta a tesót, a pelust meg mindig a dm-ben vettem, mert akkor még nagyon jók voltak a pontgyűjtési akciók, sose vettem teljes áron pelust :)

2015. jan. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a linket!
2015. jan. 1. 16:58
 13/22 anonim ***** válasza:
67%

Lehet, hogy már késő, de azért leírom. Hátha valaki később olvasni fogja.


Legelőször is, szerintem az mondjon véleményt a mosható pelenkázásról, aki már legalább egyszer kipróbálta. Aki még nem, az ugyan honnan tudhatná, hogy milyen, és mennyi munka van vele.


A pelenkákról. Nekem mindenféléből van itthon, prefold-tól kezdve az AIO-ig. A Csimota Pelenkától rendeltem, ahol az eladó korrekten leírt nekem e-mailben minden tudnivalót, belinkelt hasznos cikkeket a netről ahol tudtam könnyen és gyorsan tájékozódni, és segített kiválasztani a nekem leginkább testhezálló pelenka csomagot.

Használatról

Hetente 1x EGYSZER mosom a pelenkákat. 7kg-os mosógépem van, amibe 35 db pelenka elfér. Így ha tele akarom rakni, akkor a heti adag kell. Mielőtt bárki megszólna. NEM tényleg nem büdösek a pelenkák. Ecetes vízben tárolom őket, és 3 nap után lecserélem rajtuk az áztató vizet. Nem macerás, mert mosóháló van a vödörben, vagyis azt egyben kiveszem, és átrakom egy másik vödör ecetes vízbe. A használtat kiöntöm. Kb 10 liter. Amikor mosnom kell, a mosóhálóval együtt berakom a mosógépbe. KB 2 perc. Majd elindítom a 60 fokos mosást. És kiteregetek 35 db ruhát. Ami kb 5 perc. Aztán ha megszárad, leszedem, teszek bele mindegyikbe egy kakifogó papírt és mehetnek a fiókba, további 10 perc. Összesen heti 20 perc.

NEM KELL VASALNI. Nem is szabad.


A nagy dolog sem akkora gond, mint azt itt páran leírták.

A kakifogó papírral együtt megy a WC-be. A papír pont ezért van. Vannak anyatejes híg kakihoz való papírok is.

A pisi jelentős része kiázik az ecetes vízben. Valóban előfordul olyan, hogy a papír összegyűrődik, és nem fogja fel a kakit, ilyenkor a WC fölé húzom a zuhany fejet, és lezuhanyoztatom a pelusról a szilárd maradékot. A foltokat kiszedi a mosógép. Nem sikálom kézzel soha.



Kényelemről:

Valóban nem kényelmesebb, mint az eldobható. Igen ki kell mosni, és kiteregetni, és berakni a fiókba. Van olyan is, hogy kifolyik, bár sokkal ritkábban, mint az eldobható. Fontos, hogy jól illeszkedő pelenkát vegyünk, mert ha eláll a combnál, akkor nem tartja bent a dolgokat. Nekem a babám testalkatára alakított pelenkáim vannak. A Csimota vállal visszavásárlási garanciát is.

Így nem kockáztattam semmit sem.


Ára:

Én eddig kb 100 000 Ft-ot költöttem a pelenkákra összesen, plusz a heti 1 db mosás. 2 gyermeket pelenkáztam ebből az összegből. A pelenkák láthatóan kitartanak. Foltosak, az igaz, de ha akarnám kifehéríthetném őket, de nem foglalkozom velük.

Egy mosás árát könnyen ki lehet számolni, mert a gép leírásában a 60 fokos pamut mosás fogysztását mindig beleírják. Tomival mosom (Virgie ajánlotta) Így a mosás ára nagyjából felfele kerekítve:

Víz: 0,07 m3 kb 50 Ft

áram 1,05 kWh 50 Ft

mosószer: 60 Ft

mosógép amortizáció 60 Ft

Összesen 220 Ft/mosás.

Évente 52 mosás, de legyen 100. Azzal könnyebb számolni. 22 000 Ft. Vagyis a pelenkák ára/3 (3 évig garantáltan jók a pelenkák) 35000+22000= 57000 Ft/év egy gyermek esetén a pelenkázás költsége.

A jelenlegi eldobható árakkal számolva (akciósan az Auchanban a saját márkás pelus átlagára 50 Ft, de a libero illetve a Pampers átlagára 65 Ft)91250-118625 Ft + szemétszállítási díj.

Napi 5 pelenkával számolva a 4-es méret egységárait figyelembe véve.

Szóval 3 év alatt (1 gyerek esetén) megspóroltam 102 750,- Ft-ot. Esetemben a 2. gyermeknél a pelenka már megvolt. így csak a mosásra kellett költenem, ami évi 22000 Ft így nála megspóroltam (és fogok) évi 70 000.

Vagyis összesen 312 000 Ft-ot a két gyereken.

2015. jan. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
66%

A büfizős baba anyukája, miért nem dobta ki a ruháját, a baba ruháját és a szőnyeget? Hiszen egyszerűbb lett volna, mint kimosni. És higiénikusabb is nem?

És ha véletlenül kifolyik a kaki, akkor miért nem dobjuk el a gyerek ruháját? Hiszen tök káz, hogy az egyszer összepisilt bodyt vissza kell rá adni? Vagy nem?

2015. jan. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
9%

13-s! A számításod igencsak gyenge lábakon áll! Először is egy átlagos mosógép 100-120 l vizet fogyaszt kb. 80 Ft. Az áram , amit írtál az 1 órára vonatkozik! Az én mosógépem 2, 5 órát mos, tehát az 2,5 kwh! 150 Ft

A mosószer, amit én használok abból 4 l 6000 ft, nekem 109 Ft lenne a mosószer ára. A mosógép amortizációja pedig kb 120 Ft! Ez 459 Ft x 100 mosás: 45900 Ft/év! Ezzel szemben nálunk havi másfél cs. pelenka fogy el. Egy cs. 2400 ft. Egy évben 44982 Ft

2015. jan. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
24%

Én vagyok a bukós gyerek anyukája. El tudod te képzelni, mennyit mostam 2 ilyen gyerek mellett, akiknek egy etetetés után (igen, minden etetetés után) 10-15x jött vissza a kaja, egészen 14 hónapos korukig? Igen, volt szőnyeg, ami annyira foltos lett, hogy ki kellett dobni.

És igen, kiszámoltam, nekem nem érte volna meg a moshatózás. De miért baj az, hogy ezt le mertem irni?

2015. jan. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
81%

15 én persillel mosok, ami nem egy szar mosószer és a 40 mosásos (3 liter/3 kiló) épp most 2000 forint akcióban az auchanban. Mivel két havonta akciós valamelyik boltban ezért nem is veszem mikor nem akcióban van. De a múltkor pl. 60 mosásost fogtam ki 3300-ért. Nem a neten, nem a vaterán a hamisat, hanem normális hipermarketben.


Meg hol fogyaszt 120 litert egy mosógép? 60 fokos pamut mosáson fogyaszt a négy éves gépünk 51 litert ha fullon van, de manapság már a súlyautomatika is benne van minden megfizethető gépben!


Nagyon el vagy te tévedve!


De amúgy kérdező érdemesebb direkt erre a témára szakosodott fórumot megnézni, ezen az oldalon vannak dolgok, amiket eldöntenek klikkekben, hogy szar és ha máshogy nem sikerül ellene érvelni, akkor azzal jönnek, hogy biztos csóri vagy és milyen szánalmas.

2015. jan. 9. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
45%
Ja és az áram fogyasztását a mosógépnek általában nem is óránként számolják, hanem programonként!
2015. jan. 9. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
71%

Na mindegy, nekem inkább attól áll fel a szőr a hátamon és sokkal gusztustalanabbnak tartom, hogy gyakran fél napokat rohasztják az eldobhatósok a gyereket a pisis pelenkában, mert fér még bele több. Ja persze, hát így tényleg elég 3 pelenka egy nap! Sógornőm állandóan siránkozik, hogy az anyósa mindig belepofázik, hogy bepisilt a gyerek nem kéne kicserélni, és hogy milyen hülye, hogy nem érti ezek a modern pelenkák ki tartanak órákig. És fel sem tűnik neki, hogy a hülye, hogy normálisnak tartja, hogy a pisis pelenkában ül a gyerek, mert úgyis "magába zárja a folyadékot".


A mosható meg nem olyan büdös, mert nincs tele kemikáliákkal, mert annak a zselének van dögletes szaga ami a végtermékből lesz az eldobhatóban.


Arról nem beszélve, hogy amit ti a kukába dobáltok, az gyakorlatilag veszélyes hulladék. Nem a pelenka, hanem a szar benne. Csodálom, hogy ezzel még nem foglalkozott senki, hogy csak úgy megy a szeméttelepre a szar. Akkor is, ha a babáké.


A papírbelső meg a wc-be megy, oda ahova a wc papír és ahova a végtermék való, a csatornába és a szennyvíztisztító telepre, ahogy a víz is, amivel kimossuk. Akkor lenne olyan iszonyú környezetterhelés a mosása, ha mindig közvetlenül Dunából hordanám a vizet meg oda is engedném vissza használat után.

2015. jan. 9. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
12%

Én az eldobhatós pelusból a szilárd végterméket a wc-be szoktam önteni, ha hiszed, ha nem.

Akkor volt elég 2-3 pelus per nap, amikor már leszokóban voltak a gyerekeim, a lányomnál kb. 20 hónapos korától.

2015. jan. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!