Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek (is) rossz érzés látni...

Nektek (is) rossz érzés látni meg hallani, mikor más babák, gyerekek szülei ártalmas vagy nem éppen helyes dolgokat csinálnak a kicsikkel, és nem is foglalkoznak vele illetve hajthatatlanok?

Figyelt kérdés

Néhány kirívó példa:

-még nem tud ülni a baba, de derékszögben ültetik

-ebben a pózban messziről nyomják a szájába a cumisüveget

-kenguruban cipelik, ráadásul kifelé fordítva

-bébikomppal közlekedik a kicsi

-műkajákkal tömik a babákat (meki, tejszelet és társai)


2015. jan. 12. 10:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Igazából ilyenekkel nem foglalkozom. Bántalmazás, veszélyeztetés más kérdés lenne, de ilyen dolgok miatt felháborodni,pláne beleszólni kéretlenül....

Azért én, ha a gyerekem kb. semmit nem enne meg, nem aludnék olyan jól éjszaka. Persze a lényeg, hogy a csúnya tejszelet közelébe se kerüljön.

2015. jan. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Tejszeletet kap a gyerek? hivjuk a gyamugyet:-D. Te az ilyen valaszokat szereted en meg az ilyen burokba nevelo, sajat igazaba begyoposodott kerdezoket.. (hozzateszem nem adok a gyereknek tejszeletet de nem is kolesgolyon fog felnoni..)
2015. jan. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Ti inkább a névtelen fórumokon élitek ki magatokat azzal, hogy szétszedtek és kiforgattok, hát kinek a pap kinek a papné.

Ettek már az enyémek is tejszeletet, de nem szeretik. Ahogyan a kölesgolyót sem (pont olyan finom, mint a fűrészpor :D). A rossz evő gyerekem miatt pedig azért nem aggódom, mert max furcsa az ízlése, de minden fontos dolgot elfogyaszt. Pl húsból csak csirkecomb grillezve. Zöldségek csak nyersen vagy húslevesből, főzelék formájában kizárva, tejtermékek, kenyérfélék, tészták, csak nem a megszokott kombinációban.

Egyébként ezek a dolgok marhára nem az én igazam kategória... de úgyis jobban tudjátok :).

2015. jan. 12. 12:23
 14/18 A kérdező kommentje:
És légyszi írjátok le azt is, hogy ellent mondok saját magamnak, jó? :)
2015. jan. 12. 12:24
 15/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, feltettél egy kérdést, amire mindenki nemmel válaszolt, senki nem ért veled egyet, ez van. De nehogy már még te legyél felháborodva, ha mki szembe jön veled az autópályán:DD
2015. jan. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én nem bántalak, tőlem úgy és azt adsz a gyerekednek, ahogy és amit akarsz. Azt nem értem miért jó mások életébe kéretlenül beleszólni, ráadásul nem olyan nagy dolgok miatt. Biztos, hogy te sem vagy tökéletes, lehet hogy másnak meg az furcsa, hogy ilyen érdekesen táplálkozik a gyereked, mégsem piszkálnak és nem beszélnek ki.
2015. jan. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Úgy észreveszem az ilyen doglokat- miután nekem is van 3gyerekem. De pont ezért, mivel nekem is van három, rájöttem, hogy mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy akarja és főleg,ahogy tudja.

Nem igen akarok beleszólni más dolgába, hiszen egy-egy bizonyos gyereket az apja-anyja ismer, nem biztos, hogyha egyszer mekis kaját eszik, akkor le kell sajnálni. Nem tudhatom, hogy minden nap ott esznek, vagy akkor először. Ezért nem tudom elítélni az embert- max magamnak megjegyzem, hogy nem biztos hogy ez kéne egy kétévesnek, de lényegében nem érdekel. Különben is tényleg mi közöm lenne hozzá? A mekis kajánál még annyit, hogy az én fiam közel 5éves volt, mikor megnéztük a Derült égből fasírt mesét, és annyira tetszett neki a hamburger eső- hogy a mama megigérte neki, hogy vesz neki a mekibe egy hamburgert. Elmentünk, és evett egyet- élete első mekis hambiját- és mégis sokan néztek ránk úgy.... hogy te jessszus milyen szeméttel etetem a gyerekem... :))

Gyereknevelésbe is vannak dolgok, amik nem tetszenek- pl ez az ültetés-de nem vetemedek még közeli barát-rokonnál sem arra, hogy szóljak neki.Ez az ő doluk- biztos megvan az okuk rá,hogy miért csinálják. Ha megkérdeznek, akkor finoman elmondom a vélenyemet, nem bántón- mert egyébként meg én is rühellem, ha más egy bizonyos stílusban kezdi nekem osztani az észt, hogy mit hogy kéne csinálnom. Szintén más szitu, mikor én kérdezem ki pl anyukám barátnőm stb véleményét, hogy bizonyos dolgokat mit hogyan csinált.

Szerintem ezzel sokan vagyunk így.

2015. jan. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ezeket a dolgokat én sem csináltam / csinálnám soha, de nem is ítélek el másokat. Egyrészt lesz*rom hogy ki mit csinál, mert NEM TEHETEK ELLENE. Másrészt van egy boldog életem, azzal vagyok elfoglalva. Végül pedig engem is megtalált már pár bunkó a kéretlen tanácsaival és tudom hogy milyen tenyérbemászó. Pl. a mei tai nem jó (olyan ember mondta, aki azt sem tudja mi fán terem), itassam a pár napos gyereket teával (én nem itattam, mert sok tejem volt), miért nem adok neki ilyen meg olyan csokit 1 évesen, az utcabeli anyuka fél évese már pörköltszaftos kenyeret eszik, stb. Tök mindegy hogy melyik káros és melyik nem, az alapszabály, hogy nem pofázunk más életébe. Én nem akarok a fent leírt viselkedni nem tudó, okoskodó, elégedetlenkedő paraszt anyukákra hasonlítani. Ignorálom őket és pont.
2015. jan. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!