Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítjátk a babátoknak...

Hogyan tanítjátk a babátoknak az alap dolgokat p pápá, stb?

Figyelt kérdés

Ma vltunk stàtuszon, a vèdőnő szerint 8,5hónapos kislànyom jól fejlődik, mozgàsilag ....màr àll, de szerinte màr tudni kellene pàpàt inten ès mutogatni...


Hogyan tanítsam? Jelenleg minden fjgyelmèt az àllà köti le, nem is figyel ràm meg sem àll...


Mellèkesen a nevère felfigyel, tudja gyere szót a nemre pedig begyorsít hogy elèrje a cèl dolgot...


2015. jan. 14. 13:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell feltétlenül ennyi idősen tudnia integetni. Nem értem, miért idegesít a dokitok.

Egyébként amikor a fiam kisebb volt, mindenkinek és mindennek integettünk, ha kellett, ha nem. Jó móka volt integetni az autóknak, minden járókelőnek az utcán, sőt, ha valami nagyon érdekelte, de mennünk kellett, elköszöntünk attól a valamitől. Pl. kezdetektől imádja a fiam a buszokat. Még javában babakocsis volt, amikor már alig lehetett elvonszolni a.buszoktól. De ha egyenként integettünk minden busznak, annak nagyon örült. Később amikor elkezdett járni, a garázsajtóktól kezdve a kavicsokon keresztül mindennek integettünk. Pikk-pakk megtanult pápázni.

2015. jan. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kéne tudnia. Pápázzon a védőnő.
2015. jan. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan ez volt, a védőnő 8hós korában megemlítette hogy már tudnia kellene pápát inteni... Hát az én kisfiam nem intett. Viszont időnként mondtuk neki, hogy integess a maminak pápát, pápá a papinak is stb... és pár hét múlva már integetett. Nem erőltettem, csak ahogy jött magától természetesen. Most 21 hónapos, integet, közben nagyon magas hangon kiabálja hogy pápá. :D
2015. jan. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kell! Én jelnyelvre tanítom a gyereket családi okok miatt, rengeteget olvastam a témában szakirodalmat és sehol sem írja hogy egy éves kor előtt már "kellene" tudnia jelelni bármit is. Ugyanúgy mint a beszédfejlődésnél, jeleket is csak egy éves kor körül kell elkezdeni, de akkor se tökéletesen, csak "gagyogni", mint a szavakat.

Vannak gyerekek akik hamarabb, vannak akik később, de 8,5 hónaposan egyáltalán nincs lemaradva.

Ha védőnő ezzel csesztet, mond neki,h már tudja, csak nincs mindig kedve:)

2015. jan. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
8,5 hónaposan még korai szerintem, az enyém 1 évesen volt hajlandó. Lehet, hogy a védőnő csak arról akart tájékoztatni, hogy ilyen módszerekkel kezdődik a beszédtanulás, de nem kell siettetni, csak rendszeresen tanítani a kommunikációt, de ne izgulj ha pár hónapig még nem lesz rá nyitott.
2015. jan. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ez legyen a legnagyobb baj.

Egyébként mi úgy kezdtük el "tanulni" már pár hónaposan hogy minden reggel kikísértük apát az ajtóban, mert apa megy dolgozni, és integettünk neki pá-pát.

2015. jan. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

pápázni és integetni is csak 1 éves korában kezdett el a lányom, sosem mondta sem a gyerekorvos, sem a védőnő, hogy elkésett volna vele.


szerintem ne aggódj ezen, nincs lemaradva a kislányod, csak a védőnők szeretik idegelni ilyenekkel az anyukákat:)

2015. jan. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%
Első lányom 6 hósan tapsolt és integet, majd ikreim születtek, na nekik hiába tapsoltunk , pápáztunk nem igazán érdekelte őket, talán 9 hós koruk körül kezdték csinálni.
2015. jan. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kb akkor tanult meg a kislányom pápázni.Úgy hogy féléves kora óta tanítgattam amikor ment el valaki.

Szóval ha tanítgatod akkor majd előbb utóbb csinálni fogja, ne aggódj rajta.

Nálunk ha valaki a bejárti ajtónál áll annak már integet :D

Finoman elküld mkit :D

Úgy tanítottam hogy apát mindig kikísértük és pápáztunk.

Mutogatni meg annyit tud hogy adjál, vegyél fel :D

2015. jan. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Micsoda hülyeség, van ahol nem is szokás a "pá-pá".
2015. jan. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!