Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggódom, hogy túl sok egészség...

Aggódom, hogy túl sok egészségtelent eszik. Tudtok egészséges ételekhez tippet?

Figyelt kérdés

Reggelire kap virslit, kenyeret sonkával, sajttal. + Danonino

10 óraira gyümölcsöt darált keksszel

Ebédre főzelék hússal

Uzsira vmi péksüti

Vacsora tejbegríz, vagy krumplipüré sonkával

+ napi 2szer tápszer


Nem sok ebben az étrendben a szénhidrát, cukor??? (péksüti, danonino, tejbegríz...)


2010. febr. 9. 08:13
 1/9 anonim ***** válasza:
A péksütit és a danoninot nem tudod kivédeni csak ha nem adsz neki. De a tejbegrízbe cukor helyett rakj valamilyen gyümit amitől édes lesz.
2010. febr. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyesmiket eszik.Mennyi idős?A lányom 10 hónapos.
2010. febr. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
11 hós. a tejbegrízben fruktóz van. 1 teáskanálnyi...
2010. febr. 9. 08:24
 4/9 anonim ***** válasza:
Inkább szerintem próbád meg otthon készített dolgokkal helyettesíteni,süss otthon ,mert a bolti péksüteményben túl sok oda nem illő dolog van,a virsli,bár imádják a gyerekek,de valljuk be,nem túl egészséges alapanyagokból készül,és,bár ezért biztosan megköveznek,szerintem a Danonino sem az a szuperegészséges kaja,inkább csinálj natúr joghurtot gyümölccsel.És így már a cukor mennyiségét is mérsékelni tudod.Én tejbegríz helyett kukoricadarát csináltam vacsira,az édesebb mint a búzadara,nem kell annyira édesíteni,de tehetsz bele gyümölcsöt is,vagy ha nem édesíted,zöldséget,húst,sonkát,stb.
2010. febr. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
a kukoricadara hogy készül???
2010. febr. 9. 08:31
 6/9 anonim ***** válasza:

"mert a bolti péksüteményben túl sok oda nem illő dolog van"


És milyen oda nem illő anyag van a lisztből készült kelesztett vízes zsemlében, és a tejes kifliben?

2010. febr. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az utolsónak:pl olyan lazító adalékok,amitől a bolti zsömle 80%-a levegő.:)Nehogy félreérts,nem akarok én senkit lebeszélni a vásárlásról,csak én évek óta otthon sütök mindent,nem bonyolult dolog,és egészségesebb-sőt finomabb-az egész családnak.

Kérdezőnek:a kukoricadarát pont úgy kell használni mint a búzadarát,általában negyed kilós zacskóban kapható,nem drága.És szép sárga színe van.:)

2010. febr. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én egy 11 hós gyereknél a délutáni péksütit inkább gyümölcsökre cserélném.

A reggeli kenyér is lehet egészségesebb, ha rozsos, korpás vagy graham.

A virsli sem a legegészségesebb kaja, tele van tartósítóval.

A túrót is berakhatod már valamelyik étkezésbe, hiszen a sajt és joghurt mellé már az is mehet.

2010. febr. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A 4. hozzászólónak írnám le, hogy a bolti péksüti nagyon sok adalékanyagot tartalmaz....

1 kg kész termékben kb fél kiló a liszt, a többi víz, TEJPOR (valljuk be, az nem tej), állományjavító, stb.

Ha ettél már otthon sütött kenyeret vagy kiflit akkor láthatod és érezheted a különbséget!!!

2010. febr. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!