Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon rosszul alvó babák...

Nagyon rosszul alvó babák szülei, mi oldotta meg a babátok alvás problémáját?

Figyelt kérdés

Elsősorban azok tapasztalata érdekel, akinek a babája gyakran ébred, altatni kell hosszú ideig, majd hamarosan újra ébred.

5 és fél hónapos kisfiam 10-15-ször ébred éjszaka, nem éhség, vagy szomjúság miatt. Szoba hőfokot már variáltam, több evés, vagy kevesebb, víz éjszakára, hason alvás, háton alvás, rongyi macival alvás. A legjobb éjszakákon 2-3 órát alszik egyhuzamban, de vannak éjszakák, amikor 5-10 perc alvás, majd hosszú altatás. A nappali alvás ugyanilyen.

Bármilyen megoldás, tapasztalat érdekel.


2015. jan. 29. 20:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg nem a foga miatt ébred?

Az én lányom 16 hónapos és ő is sokszor kel éjszaka. Neki elég hogy megsimizem és vissza alszik. Van mikor vizet iszik vagy csak a cumija kell. De kb ő is óránként megébred.

Esetleg magad mellé veheted hátha segít. Vagy nem tanult mostanság valamilyen új mozgásformát? Az is bezavarhat.

Mikor a lányom megtanult felülni akkor kb 1 hétig minden éjjel álmában felült. Kb óránként tettem vissza alaphelyzetbe. :) vagy születése óta ilyen?

Ha igen akkor szimplán rossz alvó.

2015. jan. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
100%
Nekünk az együttalvás oldotta meg, igy is gyakran ébred de csak átkarolom megsimìtom s alszik tovább.
2015. jan. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Csak az idő segített. Hol a fogzás, hol a tanult mozgásformák vagy szeparációs szorongás miatt nem aludt, mi is próbáltunk mindenféle trükket, praktikát. Semmi. Egy évesen kapott leesésgátlós ágyat, akkor valamicskét javult a helyzet, de igazán csak az idő oldotta meg a problémát.
2015. jan. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én fiam is ilyen volt, én is ide írtam ki anno ezzel kapcsolatban kérdést hogy mit is csinálhatnék hogy jobb legyen. Nálunk is csak az idő oldotta meg. Utólag könnyű a dologról beszélni, át kell vészelni, túl lesztek rajta, mindig lesz vmi más. KITARTÁST! 3 éves elmúlt, most már szépen alszik éjszaka az enyém.
2015. jan. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Nekem is óránként kelt a lányom, mire visszaaludtam, újra felkelt. Mindent kipróbáltam, semmi nem jött be, így hajnalban ha felkel jön hozzám és így alszik reggelig. Így is mocorog, mintha ébredne, de érzi, hogy ott vagyok, esetleg fordulok vele és alszik tovább. Nem akartam odaszoktatni, de már nem bírtam tovább. Ezt is nehéz volt vele megszoktatni, mert eleinte még mellettem sem akart aludni csak sírt még fel nem vettem és járkáltam vele. Most 7 hónapos.
2015. jan. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is az idő segített. Kb. 4 éves korától alussza át az éjszakák nagy részét. Mondjuk 30 napból 27-et.
2015. jan. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
nálunk a pótlás és az Espumisan oldotta meg
2015. jan. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Az idő... nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki, rendeződünk. Ma töltötte a kettőt, 19 foga van kint, még az utolsó nem tört át, de talán a napokban áttör. Sajnos mi nagyon- nagyon megszenvedtük ezt az alvás kérdést, még 1 hete is nagyon sokat ébredt. Letettem aludni és rá 2 órára már fent volt, altathattam megint vissza fél-1 órán át... Nagyon sokszor aludtam vele együtt, mert nem bírtam éjjelente annyit berohangálni hozzá, volt, hogy fél óránként kelt, volt, hogy folyton mocorgott. Ő nagyon hasfájós is volt, még fogzás alatt is nagyon sokat fájt a hasa.

Nálunk tényleg nem vált be semmit, pedig az elmúlt 2 évben rengeteg dolgot kipróbáltam. Nagyon sokat éjszakáztam, rettentően kimerültem, de most, hogy az utolsó fogacskák is áttörőben vannak, úgy érzem, jobb a helyzet. És mindig is sejtettem, hogy a fogak miatt szenvedünk ennyit, mert ha épp kibújt 2-2 fogacska, volt pl 1 hét, hogy jobban aludtunk. Csak sajnos a fiam nagyon megszenvedi, még mikor a fogacska nem is látszik, már nyűgös, ahogy az ínyben mocorog neki. SZóval szinte folyamatosan jöttek a fogai, hasfájással vegyítve, fogzás előtt meg csak "szimplán" hasfájós volt...

Kitartást! Mást nem tudok írni sajnos :(

2015. jan. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: az éjszakát még nem alussza azért át, vele alszok egy szobában, de már nem egy ágyban. Még 1-2-3x megébred, de ha szólok hozzá, visszaalszik, vagy inni kér, vagy max. cumit kell neki keresnem. De ez már megváltás azután, hogy máskor fél óránként ,1-2 óránként volt fent, de nálunk sajnos az sem volt ritka, hogy éjjel megébredt és 1-3 órát ébren volt :( Még most, majd' 2 évesen is...
2015. jan. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Sajnos nálunk is az van, mint az utolsónál. Hasfájós és jönnek a fogai szép sorban. 2 kint van és 4! látszik, hogy jön.Új mozgásformát 4és fél és 5 hónapos korában tanult, akkor fordult oda-vissza, bár azóta sem láttam, hogy gyakorolná:(

Biztos, hogy fájdalma van, mert amikor adok éjszakára fájdalomcsillapítót, akkor lényegesen kevesebb az ébredés, csak azt nem értem, hogy amikor nem kap, akkor is hiába kel fel, játszik, beszélget, tehát nem küzd a fájdalommal, mégis felébreszti.

A magam mellett altatás 2 okból nem ment. Egyrészt ahogy beteszem a mi ágyunkba kettőnk közé, üvölt, nem nyugszik meg, fel kell vele kelni, járkálni, úgy elalszik és becsempészni az ágyba. A másik pedig, hogy a férjem is vadul tiltakozik ellene. Ez az egy olyan dolog van, amit kért még a baba születése előtt, hogy ne szoktassuk oda, de mondom, a kicsi sem rajong az ötletért.

Néha pár perc, de van, hogy másfél óra, mire visszaaltatom.

2015. jan. 30. 06:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!