Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon rosszul alvó babák...

Nagyon rosszul alvó babák szülei, mi oldotta meg a babátok alvás problémáját?

Figyelt kérdés

Elsősorban azok tapasztalata érdekel, akinek a babája gyakran ébred, altatni kell hosszú ideig, majd hamarosan újra ébred.

5 és fél hónapos kisfiam 10-15-ször ébred éjszaka, nem éhség, vagy szomjúság miatt. Szoba hőfokot már variáltam, több evés, vagy kevesebb, víz éjszakára, hason alvás, háton alvás, rongyi macival alvás. A legjobb éjszakákon 2-3 órát alszik egyhuzamban, de vannak éjszakák, amikor 5-10 perc alvás, majd hosszú altatás. A nappali alvás ugyanilyen.

Bármilyen megoldás, tapasztalat érdekel.


2015. jan. 29. 20:28
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Ja, tápszeres, így éhes biztos nem marad. Speciális gyógytápszert kap, amiből túl sok lehetőség nincs váltogatni. Most a harmadikat eszi de semelyiktől nem lett jobb.
2015. jan. 30. 06:28
 12/26 anonim ***** válasza:

Pedig tapasztalat, hogy hosszú távon nem lehet máshogy bírni. Nekünk rövid időszak volt, hogy kettőnk között aludt, én sem szerettem. De inkább én a kisfiammal külön ágyban, férjem is külön. Nem mindennapos, de voltak időszakok. Legutoljára még kb 1 hete is a fiammal aludtam egy ágyban, aztán már másnap külön kanapén.

Nálunk sajnos ez végighúzódott az egész fogzási időszakon a hasfájás is. És ilyenkor hiába kapott fájdalomcsillapítót, értelemszerűen nem hatott. (Amúgy mi kivizsgáláson is voltunk, mert tényleg nagyon sokat fájt a hasa). Sokszor a sima fogzási fájdalomra sem... csak amikor már kibújt a fogacska. Remélem nálatok azért kicsit jobb lesz a helyzet, mi nagyon megszenvedtük az utolsó fogacskákig :(

2015. jan. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Én is azért írtam, hogy hozzá kellett szoktatni ahhoz is, hogy egyáltalán mellettem elaludjon vagy ha felébred visszaaludjon, mert ugyanígy voltunk. Ha odatettem sírt, ordított. Én úgy csinálom, hogy a kis feje a karomon van, ő az oldalán velem szemben alszik és a másik kezemmel is átölelem. Ha érzem, hogy sokat mocorog vele együtt fordulok a másik oldalamra. Néha nem a legkényelmesebb, de legalább alszunk. Én úgy szoktattam hozzá, hogy a mellkasomon altattam be és amikor már félig aludt, oldalra fordultam vele. Nehéz volt, mert sokat ordított az elején, de megérte, mert lényegesen többet alszunk így és kipihentebb ő is és én is, így a nappalok is könnyebbek. Nekem nem tiltakozott ellene a férjem, de mi sem akartuk beszoktatni, de mondtam neki, hogy ha tetszik, ha nem ez van, mert én ébredek óránként, félóránként, nem tudok visszaaludni, zombi vagyok, már nem bírom, így alszunk. Elfogadta, mert látta, hogy tényleg nem bírom már. Ő úgy alszik, mint akit meglőttek. Szóval mindig én ébredtem. Néha felkeltettem, de minek? Akkor már én is fent voltam, tök mindegy és neki türelme sem annyi van, feladta, játszott vele stb... Próbáld megbeszélni a pároddal, mert hosszútávon ezt így nem lehet és kezd hozzászoktatni a babádat. Nekünk is 5 és fél hónaposan kint volt 2 foga, azóta várjuk fent, szenvedünk, még mindig nem törte át és már 7 hónapos. Nagyon durva ez a fogzás!!! Kitartást!
2015. jan. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek.

Utolsó, kipróbáltam amit írtál, vegyítettem az előtted hozzászóló verziójával és csodák-csodája, működik!

Reggel úgy altattam el, hogy a babaszobában lévő szimpla ágyra lefeküdtem vele, ordított 20 percig, végig öleltem, meg puszilgattam és mikor láttam, hogy fárad, akkor adtam neki egy kis vizet, meg tettem a cumijára dologélt és elaludt. Most (10 perce), láttam, hogy már álmos, odafeküdtünk az ágyra -semmi járkálás, éneklés, ringatás- megpuszilgattam a kobakját és 1 perc alatt elaludt. Vártam kicsit és betettem a kiságyba. Hosszú távon nem tudom, hogy visszarakjam mindig a kiságyba, vagy aludjak ott vele, de ezt még ki kell tapasztalni. De ilyet, hogy balhé nélkül 1 perc alatt elaludt, még nem csinált.

2015. jan. 30. 11:07
 15/26 anonim ***** válasza:
Na örülök neki! Nem lehet rajtuk kiigazodni. Még nálunk is van néha olyan, hogy ordít, de nem engedek neki. Lassan megszokja, hogy ez az új alvásrend és jobb lesz!:)
2015. jan. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Jah, amikor lehet én berakom az ágyába, meg ha nem alszom el én is. De hajnalban már nem szoktam visszarakni, így nem ébred legalább többször és alszunk reggelig.
2015. jan. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy van egy kis siker :) Reméljük idővel mégjobb lesz!

Nálunk mondjuk azzal nem volt baj, ő nagyon szívesen aludna velem a mai napig, nagyon anyás a fiam. Én úgy csináltam, hogy amikor napközben aludt, akkor a kiságyába tettem, vagy babakocsiban aludt. Volt egy ilyen időszakunk, ugyanis babakocsiban pikk-pakk elaludt, amúgy meg altathattam egy órát, és lévén gyenge, hajlottam afelé, hogy ne kelljen órákat altatni :P (7 hós korától már csak 1x aludt napközben..) Viszont volt olyan, hogy 1 évesen éjjel is csak babakocsiban akart aludni, arra gondoltam, hogy a póz miatt, mert kagylóüléses kocsink volt, és így kicsit jobban össze tudott gömbölyödni benne és szerintem a pocakjának jót tett). Na de ezen is túl vagyunk, én nem alszik mostmár babakocsiban :) Pedig én is mindig paráztam, hogy "jaj, neee, biztos ide fog szokni, meg oda fog szokni, majd 3 évesen is még tologatni kell ahhoz, hogy elaludjon"...és lám, mindig minden rendeződött...

1.5 éves korától földre nyitható kanapén alszik, így már az ő ágyában aludtam mellette. De amint jobb lett, mindig elköltöztem tőle, nem akartam, hogy csak velem tudjon aludni. Ígyis altatni kell még 2 évesen is. Ma éjjel pl. be akart mellém mászni a kanapéra, de nem engedtem (1 személyes csak), és én sem feküdtem le mellé, aztán fogta magát, visszafeküdt az ágyába és aludt...

2015. jan. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Képzeljétek, 2 órát aludt ébredés nélkül. Ez még éjszaka is örömmel töltene el, nem hogy nappal. Na kíváncsi leszek az éjjelre, hogy hogy alakul majd. Akkor megpróbálom úgy, hogy elaltatom és beteszem az ágyába, aztán ha nem megy, akkor együtt folytatjuk az éjszakát a külön ágyon.
2015. jan. 30. 14:27
 19/26 anonim ***** válasza:
Az én fiam is elég rossz alvó. 15 hónapos, de ezalatt kb. 4 éjszakát, ha végig aludt az ágyában... Ébred és sír, visít, kiabál. Nem lehet kézben visszaaltatni, csak akkor alszik vissza, ha berakom a nagyágyba magam mellé. A férjem szoktatta kettőnk közé. Ő már nincs, de a baba ottragadt. :) Próbáltam visszafektetni a helyén, amikor felébred és sír. Nagyon ritkán visszaalszik, de többnyire csak keservesen sír. Sajnálom is, és az egész házat kelti kb., úgyhogy nem hagyom sírni, inkább bevállalom, hogy magam mellé veszem.
2015. jan. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy "anyabaja" is van. :) Az én lányom is rettentően anyás, de a mellettem elalvásra mégis szoktatni kellett. Inkább a kezemben elalvásra volt beállva. :) Remélem jó éjszakátok lesz!!! ;)
2015. jan. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!