Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van most minden miatt...

Miért van most minden miatt lelkiismeret furdalásom? Tegnap fejeztük be a szoptatást és nagyon rosszul vagyok.

Figyelt kérdés
8 hós múlt a babám és tegnap este volt az utolsó szopi (már szinte semmit nem tudott kiszívni), szóval elapadt. Fokozatosan hagytuk abba, 2 hete már csak este volt szopi, de most nagyon nehéz. Mindenére lelkiismeret furdalásom van. Ha nem vagyok vele folyamatosan, vagy ha nem érek hozzá, vagy nem nézem folyamatosan, vagy mást csinálok, vagy most elszívtam egy cigit újra és amiatt is, szóval mindenért. Előtte sose voltam ilyen, sőt nem is "ölbebaba" szóval nem értem. Ez pár nap és el fog múlni?
2015. febr. 4. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, el fog múlni. Én ugyanezt éreztem, de én csak 4 hónapig tudtam szoptatni, pedig nagyon szerettem volna tovább. Aztán láttam, hogy így is szépen fejlődik, megnyugodtam.
2015. febr. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mindenki magából indul ki.


Vagy is nézz magadba te más anyukákat miért ítélsz meg, még ha nem is mondod ki, a lelked mélyén mi az ami neked fura.


Pl elítélsz egy bagozó anyukát? Elítélsz egy tápszeres babát? Elítéled, ha az anyukák lepasszolják a gyereket nagymamának...


Ha ezeket te elfogadod, akkor a te életedet is elfogod fogadni.

2015. febr. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én még szoptatok, nekem is 8 hónapos a babám, de már "előre" lelkiismeretfurdalásom van!! Nem gondoltam volna... Olyan jó adagokat eszik napközben, hogy már csak néha-néha teszem cicire, ha szomjasnak gondolom. Amúgy meg csak reggel és este szoptatok. Az éjszakát átalussza. Szóval nekem már az is rossz, hogy csak reggel és este cicizik. Én is ezen gondolkodtam, hogy oké, hogy elválasztódik majd szép lassan, és szeretném is persze, nyáron visszamennék táncolni, és azok esti edzések egy héten 3-4szer... Ja és az eleje annyira nyögvenyelős volt (pótlás kellett 2 hónapig), hogy akkor arra gondoltam, ha fél éves koráig tudom szoptatni, már vállon veregetem magam... és most? 8 hónapos, és azért sírok mi lesz, ha már nem kell neki a cici :)
2015. febr. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
pont ugyanígy voltam. nagyon nagy étvágyú baba és az elején sokat fejten, szenvedtem hogy elég legyen a tej. e tualjdonkképpen végig fejtem a 8 hónapot (ezért van most 12 liter a mélyhűtőben), szóval már alig vártam, hogy fél éves legyen és abbahagyjuk. mostmeg, hogy elmúlt 8 hós és elapadt a tejem kivagyok...
2015. febr. 4. 10:35
 5/9 anonim ***** válasza:
A fiamat 5 hónapig tudtam szoptatni, de kizárólag anyatejes csak 3 hónapos koráig volt. Hat hetesen kórházba került magas lázzal és kiderült, hogy beteg a veséje, vele született rendellenessége van. Az olyan sokként ért, hogy az egy hetes kórházi bennfekvés alatt már kezdett elmenni a tejem. Aztán a kórházban összeszedtem elsőnek egy hányós hasmenős vírust, majd egy staphilococcus fertőzést, ami megtámadta a jobb dobhártyámat, hónapokig kellett gyógyszert szednem és kezelésre járni. Elvileg a gyógyszerek mellett szoptathattam, de mégsem sikerül folytatni. Aztán kiderült, hogy a szívével is gondok vannak. Nem állítom, hogy a beszedet gyógyszerek hatása miatt apadt el a tejem, mert lehet, hogy lelki okai voltak, egyszerűen képtelen voltam ennyi stressz után szoptatni, de ma már sikerült a lelkiismeretfurdalásomat háttérbe szorítani. Örültem, hogy legalább 5 hónapig kapott anyatejet. Mai napig eszembe jut, hogy miért nem sikerült a szoptatás, de már nem idegesít úgy annyira, mint korábban. Nálad is szép teljesítmény ez a 8 hónap! Ne aggódj! Attól még tudod szeretgetni, ölelgetni, hogy szoptatás nincsen és ugyanúgy fog kötődni hozzád, mint eddig!
2015. febr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jah és az én fiam sem igényli nagyon a puszilgatást, ringatgatást, ölelgetést. Mindjárt 13 hónapos és nagyon önálló. De ha vizsgálatra megyünk, vagy szurkálják össze-vissza, utána úgy bújik hozzám, ölelget, szó szerint kapaszkodik belém, hogy tudom, nem is baj, ha otthon egyedül próbál lenni, mert, ha baj van, fél, nem érzi jól magát, úgy is tőlem kér segítséget, úgy is hozzám fordul szeretetért, mert tudja, hogy én vagyok az anyukája.
2015. febr. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért mert beveszed ezt az idióta maszlagot, hogy a szoptatáson múlik az anya gyerek kapcsokat és a kötődés.

Emellett el kellene gondolkodni azon, hogy miért megy nehezen az elengedés? A szoptatás abbahagyása ennek a legelső szintje. A gyerek nő, egyre önállóbb lesz, egyre kevésbé függ tőled, majd a saját útjára lép. Ez egy folyamat, aminek mindannyian a részese vagyunk. Előjön majd az első külön töltött éjszaka után, a beszoktatásoknál, a kamaszkornál és az elkerülésnél otthonról később. Ez nehéz minden szülőnek, de a nevelés lényege, hogy önálló talpraaesett felnőttet adjunk ennek a világnak.

2015. febr. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
igen tudom, ezért is nem harcolok azért, hogy visszahozzam a tejet. 6 foga már a babámnak és nagyon eleven, nem erre van már szüksége, mellesleg már nekem is kellemetlen volt, csak nehéz elengedni és jó beszélgetni olyanokkal akik átestek ezen. Nem tartom normálisnak, hogy 3-4 éves gye4rekeket még szoptatnak, kicsit morbid már egy olyan gyereket szoptatni, aki jár és beszél szerintem.
2015. febr. 4. 12:42
 9/9 anonim ***** válasza:

Eleinte nekem is fura volt, 10 hósan hagytuk abba, de akkor már csak este szopott elalváshoz.


De amikor ölbe veszem, vagy ide bújik a mellemre, akkor megnyugszom.


El fog múlni, ne parázz ezen, vannak olyan anyukák, akik egyáltalán nem tudnak szoptatni, attól még ugyanolyan jó a kapcsolatuk a babájukkal.

2015. febr. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!