Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Belebetegszem a gyerektémába?

Belebetegszem a gyerektémába?

Figyelt kérdés

Egy ideje állandóan a gyerekvállalás foglalkoztat. Persze ilyenkor mindig mindenhol azt látom, mert hát mindenről az jut eszembe. Ma is csak két volt osztálytársnőmről hallottam, hogy gyereket vár.

Egy részről nem lennék a helyükben, mert én felesben akarom megteremteni az otthonunkat, nem a készbe beleülni, mint tették ők. Ugyanakkor bevallom derekasan, hogy irigykedem, mert ők már anyák lehetnek, én meg várhatok.

Minimum másfél, vagy akár két év is, mire én anya lehetek (már ha rögtön összejönne, mert ki tudja). Ha egy évig gürizünk, mint az állat, és jóformán minimális kaján kívül semmire nem költünk, akkor talán, munkahelyi kölcsönnel megspékelve vehetünk egy lakást. Gyerek meg előbb nem jöhet, mert akkor csak csúsznánk a tervekkel. Tehát folyamatosan hozzuk az áldozatokat a férjemmel.

Mi a fenével tereljem el addig is a figyelmem? Ideig-óráig lenyugszom, néha akár 1 hónapig is elfeledkezem róla, de most már talán egy éve folyamatosan elővesz az idegeskedés. Mindig, ha késik akár egy napot a menstruációm, elkezdek titkon drukkolni, hogy talán nem jön meg, ugyanakkor rettegek is a gondolattól, hogy nem jön meg. Aztán megjön, mindig elfog a csalódottság, aztán jobb esetben lenyugszom egészen addig, míg megint esedékes…

Eleinte 28 napos ciklusom volt a bogyó miatt, most megint 39-40 nap, tehát akár két hetet is végigidegeskedem.

Szánalmasnak érzem magam. Tudom, hogy van az az időszak a nőknél, mikor beindul az anyai ösztön, de ez az lenne? Normális, ahogy érzek, vagy ez már kóros eset? Volt valaki így?

(Amúgy a férjem is vágyik babára, csak férfi lévén őt nem foglalkoztatják ilyen hülye gondolatok, mint engem, könnyebben tud várni.)


2015. febr. 8. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem múltatok még el 30 évesek.. :) vagy 35... szóval nem aggódnék ezen, és nagyon is helyesen gondolkodtok, mikor tervezitek az életeteket.
2015. febr. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A férjem 31 lesz idén, én hamarosan 26.

Tudom, hogy a korom szerint nagyon ráérek, de sosem akartam 30 felett szülni. Sosem voltam bulizós, fiatalos; elég koravén gondolkodású vagyok. A munkahelyemen is csak 40 fölötti kollégákkal beszélek, a korosztályom teljesen idegen tőlem, nincs közös hang, mintha az anyjuk lehetnék, olyan távoliak problémáikban, gondolkodásukban tőlem. Szóval furcsán hangzik, de kicsit úgy érzem magam emiatt, mint egy gyermektelen 40-es nő. :)

Sajnos többnek is gondol mindenki a viselkedésem és a külső megjelenésem miatt, mikor épp töltöttem a 25-öt, nem akarták elhinni, azt mondták, jószándékkal is 31-nek gondoltak, anélkül épp tízzel többnek a valós koromnál.

Szó se róla, nem is érzem magam semmilyen téren 25 évesnek magam...

2015. febr. 8. 18:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam 26 évesen mint Te! :) Pont ilyen!

De mi is 30 fölött lettünk szülők (34 és 36 évesen), pont azért, mert mi sem akartunk se szülők nyakára, se pici lakásba... küzdöttünk azért, hogy egy megfelelő méretű "fészkünk" legyen, és tartalékoljunk egy kis pénzt, mert anélkül én el se tudtam volna képzelni a gyerekvállalást, pláne szülői segítség nélkül... Aztán az idő igazolt minket, jól döntöttünk.. bár tény és való, jobb lett volna fiatalabban szülőnek lenni, de a biztonság nekem elsőrangú fontosságú volt. :)

Most 6 évesek a gyerekeink (ikrek) és most vagyok 40... na most fordult a kocka, most néz mindenki 32-nek :)

Előtte meg...

Na szóval csak nyugodtan, ne aggódjatok, biztos hogy jön a baba, amikor akar! :)

(Első voltam).

2015. febr. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szülők nyakára mi sem. Albérlet mellett spórolunk ezerrel, jóformán alig költünk kajára. Olyan, mint új ruhák vásárlása, stb. amúgy is idegenek tőlem, de most pláne nem költünk semmire.

Nekünk csak egy panellakás a cél, családi házat nem akarunk. Egyetlen gyermeket szeretnénk, egy gyereket egy megfelelő méretű lakásban is fel lehet nevelni. Az 1 + 2 félszobás lenne az ideális lakásméret, abban tökéletesen elférnénk.

2015. febr. 8. 18:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Ügyesek vagytok. :)

Mi téglában lakunk, de nem családi ház, viszont ebben elférfünk bőven. :)

Az majd a jövő "küzdelme" lesz, reméljük előbb-utóbb sikerül egy kertesbe menni. Lassú léptekben haladunk (mert így érezzük biztonságosnak). Még van egy évnyi hitelünk ezen a tégla lakáson... aztán innen viszonylag már könnyebb lesz talán egy ház... (mert értékes a lakás). Kitartás! :)

2015. febr. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
tényleg nagyon rossz a várakozás,de arra gondolj,hogy milyen jót tesztek a babának,hogy előre megteremtitek a körülményeket,megveszitek a házat amiben fel fog nőni .-)
2015. febr. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tulajdonképp, ha megkapom a vállalati lakáshitelt, akkor minden egyszerűvé válik, mert nincs rajta kamat, és előnyös feltételei vannak. De addig is kéne még önerő. :)

Köszönöm a válaszaidat, próbálom ezeket a dolgokat nézni, hogy kibírjam addig. :)

2015. febr. 9. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!