Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos gyermekkel mit...

16 hónapos gyermekkel mit csináltatok, hogy a háztartást elvégezhessétek?

Figyelt kérdés
Egész nap abból áll, mit nem szabad, mit ne csináljon! Magára is veszélyes minden, amihez nyúl, stb. Nagyon nehéz vele megcsinálnom a főzést, házimunkát, mert folyton 'akadályoz'.
2015. febr. 8. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Adj a konyhában a kezébe veszélytelen dolgokat: keríts le neki egy sarkot, tegyél le plédet. Tésztaszűrő, tölcsér, műanyag poharak, stb. Legyen egy fiók, ahol pakolhat.
2015. febr. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

főzésnél 'segít'. kap műanyag tálat,fakanalat,és pacsál vele:D

napközben 2-3 órát is alszik,olyankor takarítok

(18 hós)

2015. febr. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
16 hónaposak az ikreim, szóval van bőven lekötni való gyerek itthon :D főzni tudok, de pl. sütni nem, mert lent van a sütő, és nem kockáztatok. felmosni se szeretek mellettük, mert egy biztos belenyúl a vízbe, a másik meg mindent összemászkál :D rendrakás, porszívózás, fürdő és wc takarítás ok, a fent említett programokat - sütés, felmosás - alvásidőben végzem, vagy ha úgy alakul, lerakom őket mesét nézni. így mindenki nyer, mert igénylik a kis dalaikat, közben rágcsálnak ezt+azt, én meg gyorsan felmosok. illetve próbálok mindennap picit rendet rakni, úgy értem, hogy nem egy napra halasztom az összes feladatot, így mindennap aránylag rendben a lakás, és velük is vagyok.
2015. febr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az en lanyom segít mindenben, ha felmosok akkor o is ( neki van külön kis nyelű felmosoja ) egyutt porszívózunk ő is fogja a "nyelét " amikor főzök akkor pedig az asztalra rákok neki ropogtatni valót meg bekapcsolom a meséjét , azzal elvan addig ameddig nem végzek. De közben mindig odajön megöletni a lábam :D de szívesen "rajzol" is addig . Azt nem szereti ha mosogatok akkor mindig a lábakon lóg meg nyoszorog olyankor felül tetem mellem a pultra,vagy beültetem az etetőszékbe a kis falatkaival, es gyerek dalokat hallgat.
2015. febr. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Mi is viszünk játékokat a konyhába, van pakolós szekrénye, hozunk mesekönyveket, Ő lapoz, én meg mondom a mesét. Porszívózni akkor szoktam, ha látom, hogy épp jól elbabrál valamivel, akkor nyerek 10-15 percet, amihez a továbi 10-15 perces, már 'foglalkozós' porszívózás társul, így szoktam kész lenni. Nálunk a tesó kapott pl. ilyen tüskés-táblás játékot, annak a be-kidugdosásával rengeteget elvan, lenyelni már nem tudja, szóval azt szoktam még elővenni vész esetén.
2015. febr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. febr. 9. 08:56
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

18 hónapos kislányommal vagyok itthon, általában ő is besegít a takarításnál. Mosás összekészítésnél viszi a mosógépbe a ruhákat, teregetésnél adogatja a teregetnivalót, ő is fogja a porszívó csövét, segít összeszedni az elhullatott papírzsepit, morzsákat, akármit, stb.


Ha éppen nincs kedve közreműködni, akkor én is adok neki műanyag tálat, fakanalat, merőkanalat, aztán elfőzöget magának a konyhában, amíg én mosogatok, főzöm az ebédet.


Ha pedig éppen matrica-üzemmódban van és tényleg moccanni nem tudok mellőle, akkor bekapcsolok neki egy rövid youtube-os mesét (Bogyó és Babóca, Franklin, Bori, Mása), és addig gyorsan megcsinálom amit kell.

2015. febr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy offllok. Megkérdezhetem az itteni váladzólokat, hogy milyen meséket nézegetnek a gyermeketek? Mi köti le őket? Köszönöm szépen.
2015. febr. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kerek mese a kedvenc ( mármint a dalok ) de bármit szívesen néz :)bibi a kis boszorkány a másik kedvenc ;-P
2015. febr. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
kerek mese. az enyémeket a nem zenés dolgok (még?) nem kötik le. illetve sok angol dalt néznek, hallgatnak.
2015. febr. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!