Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért lövetik ki egyes anyukák...

Miért lövetik ki egyes anyukák a kislánybabájuk fülét?

Figyelt kérdés

Miért döntenek ilyenben a gyerekük helyett? Miért nem várják meg, hogy akkorára cseperedjen, hogy ő maga el tudja dönteni: szeretne fülbevalót?

Lehet azzal jönni, hogy kiveheti később, ha neki nem tetszik, csakhogy a lyuk sosem tűnik el, örökké nyoma marad. Lényegében kap két heget, ha kell neki, ha nem.


2015. febr. 16. 19:24
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
46%

Én se lövettem ki a lányomét anno, de most ovis és kérte, mert a kisbarátnőjének kivan. Na én elmagyaráztam neki, ha majd nagy lesz akkor azt csinál amit akar. Ugyhogy marad minden így.

Amugy nekem is kivan családihagyomány miatt sajnos. Keresztelési ajándékként a keresztszülőktől kaptam a fülbevalót. Alsós korom óta nem is hordok, mert zavart mindig bele akadt vmibe. Ha bizsut raktam bele állandóan begyulladt és fájt.

2015. febr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 A kérdező kommentje:

Az iskola kicsit más eset. Alapból valahol nincs is miből válogatni, a sima állami iskolák közt meg nincsenek akkora különbségek. Az meg, hogy magániskola vagy sima iskola, sokszor a pénztárca dönti el, nem a szülő maga.

Iskola nélkül nem lehet meg az ember, és nem hiszem, ha van egy városban mondjuk 3-4 iskola, akkor olyan nagy oktatásbeli különbség lesz, ha az egyik szülő a lakhelyéhez legközelebbibe íratja, a másik a másikba.

De itt is dönthet a gyereke képességei szerint: a mi városunkban van sportra jobban kiélezett általános iskola, a másik inkább a zenére és néptáncra van ráállva, a harmadikban a nyelven van a hangsúly.

Egy 6-7 évesről már tudhatja a szülője, milyen beállítottságú, mi áll hozzá közelebb, így dönthet aszerint. Középiskolában meg már eleve a gyerek elképzeléseit figyelembe kell venni.


Épp az olyan szülőkkel van a baj, akik nem ismerik a gyereküket, csak a saját elképzeléseiket vitetik vele tovább. Néptáncra járatni a gyereket, aki botlábú, hogy csak még szerencsétlenebbnek érezze magát, miközben mondjuk ügyesen rajzol, tehát művészeti vonalon kéne erősíteni őt.

2015. febr. 16. 21:52
 33/58 anonim ***** válasza:
56%

Én nemrég szültem és mikor a kórházban odajöttek hozzám,hogy lehetőség van arra,hogy kilyukasszák a kicsim fülét,hát én halkan ujjongtam,hogy "jajj de tutkó":)

Én mindig is így-ezt szerettem volna,hogy a kis hercegnőmnek legyen fülbevalója. Mi 4.napon lyukasztattuk ki a fülét mikor jöttünk haza a kórházból:) Imádom,nagyon szép,édes:)Mellesleg azt mondták annál jobb minél hamarabb kilövik. Mi ezzel a baj? Nekem is és a nővéremnek is sőt még anyumnak is pici babakóra óta van fülbink. :)

2015. febr. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 A kérdező kommentje:

A tutkó és a fülbink olvasásakor határozottan azt éreztem, hogy visszajön a vacsora a számon keresztül. :) Jaj, nagyon tutcsi-szubcsi!

Körülmetélést nem ajánlottak fel a kisfiús anyáknak a szülészeten, nehogy túl kirekesztve érezzék magukat?

2015. febr. 16. 22:59
 35/58 anonim ***** válasza:
80%
Én örülök, hogy babakoromban lett fülbevalóm, mindig imádtam, felnőttként is, viszont a fájdalomküszöböm nulla, így nem örültem volna, ha tiniként kell átesni a dolgon. Ha valakinek nem tetszene később, egyszerűen nem tesz bele semmit, sokszor beforr nyom nélkül, de ha mégse így lenne nem hinném, hogy bárkit is majd két pont zavar a fülén.... Az nagyobb lelkitörést okoz egy gyereknek ha látja mindenkinek van fülbevalója, de neki majd csak 14 felett lehet.... (amit x év múlva ugyanúgy meg lehet bánni).
2015. febr. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
20%

Én sem lyukaszttattam ki a lányom fülét, amíg magának nem igényli, nem is lesz fülbevalója.

Minek? Szerintem emberkínzás egy pár napos babát kitenni annak, hogy tűvel beleszúrjanak a fülébe, aztán esetleg begyulladjon, aztán jön az, hogy beleakad valamibe, kiszakad, stb ... És ha "szerencsénk" van, még utálni is fogja, hogy lyuk van a fülén.

Nem hinném, hogy egy kislány attól " tündibündi", hogy fülbevalója van.

2015. febr. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
80%

Nekem babakorban lett lyukasztva.Tiniként lett még kettő.Aztán nem hordok fülbevalót már vagy 8 éve.Ott a lyuk,de kit érdekel,ettől nem látom rondábbnak magam.

Lányomnak is ki van lukasztva.Bár mert dédi mondta,ő szeretné a fülbevalót venni.Amúgy nem lett volna megcsináltatva neki,mert akkor nem volt sok pénzünk,nem tudtunk volna fülbevalót venni neki.

2015. febr. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
86%

Nem az lenne a legegyszerűbb, hogy aki nem akar lyukasztani, az nem lyukaszt, aki meg akar az igen?

Nem hiszem, hogy a gyereknek később elviselhetetlen lelki teher lesz, ha van két kihasználatlan lyuk a fülén, szóval ezért elég értelmetlen osztani a füllyukasztós anyukákat!

2015. febr. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
71%
az iskola egy példa volt, választ még mindig nem írtál. Te milyen jogon döntesz bármilyen dologban a gyereked helyett? Gondolom érted a kérdést.
2015. febr. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
80%

Pár év gyerekek közt töltött idő után írom: azok a kislányok, akik nem kaptak fülbevalót, szinte kivétel nélkül szerettek volna, csak a család nem akarja, nincs rá pénz, elmaradt stb. Akinek volt fülbevalója, szinte irigyelték...

Van 2 lányom, fél, ill. egy éves korukban lövettük ki a fülüket. Nem bántuk meg. Azóta ők döntik el, bent van-e a fülükben az ékszer vagy nincs. 11 és 15 évesek.


Nekem pár naposan a szomszédnő lyukasztotta ki, iskolás korom óta nem hordok fülbevalót. Viszont tervezek venni egyet.

2015. febr. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!