Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudja, hogy van egy...

Nem tudja, hogy van egy gyerekem Tőle. Ezt hogy kéne elmondanom, ha idejön?

Figyelt kérdés

Van egy tündéri 3 hónapos kislánya, csak erről nem tud. Minden kapcsolatot megszakítottam Vele, ezután derült ki, hogy terhes vagyok. De jobbnak láttam/láttuk, ha erről nem tud. Viszont nagy valószínűséggel a közeljövőben találkozunk. Külsőleg nem látszik rajtam, hogy lenne egy 13 hetes kisbabám, mert sikerült formában maradnom, a terhesség alatt sem híztam és most sem hagytam el magam.

Vagy jobb lenne, ha nem tudná meg?


2015. febr. 24. 16:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ès ha megtudja màstól az jobb lesz?
2015. febr. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
joga van tudni...és a gyereknek is joga van az apjához...meg az apai nagyszüleihez...ha nem egy drogos alkoholista, el kellene mondani
2015. febr. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én elmondanám neki.

Egyrészt nagyon rosszul sülne ki, ha egyszer megtudná, de nem tőled, így is lehet majd magyarázkodni, hogy miért nem mondtad meg előbb.

Másrészt a kislányod is egyszer meg fogja kérdezni, hogy neki miért nincs apukája... úgy gondolom hogy nincs jogod őt sem megfosztani az apjától- hacsak nem tényleg egy lecsúszott alkesz-drogos.

Harmadrészt, ha eddig nem tudta és megoldható lenne, hogy ne találkozzatok, mondjuk mert ő egy ausztrál szörfös és csak egy nyári kalandból lett a kicsi, de soha az életben többször nem lenne még csak esély sem, hogy összefuttok, akkor talán titokban lehetne tartani. De ha most találkoztok, akkor?? Miért kell találkozni most egyátalán?

2015. febr. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
55%
Jogtalan egy gyereket megfosztani attól, hogy az apja tudjon róla. Erkölcstelen viselkedés, és minden emberi alap értéknek ellentmond. Az, hogy neked ez volt a kényelmesebb megoldás, tény. De amikor az ember ANYA lesz, az önzését háttérbe kell szorítania. Ezen gondolkodj el, amikor ránézel a gyerekre. Mit fogsz neki mondani? Azért nincs apád veled egész életedben, mert én úgy döntöttem, hogy el sem mondom, hogy a világon vagy? Aztán elvárnád tőle, hogy tiszteljen téged továbbra is, és méltányolja, amit érte tettél, amikor gyakorlatilag esélyt sem adtál az apjának arra, hogy az élete része legyen? Milyen ember csinál ilyet?
2015. febr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem ha csak ennyi volt a gond,hogy messze lakott nagyon,meg hogy nem ugyanarra vágytatok,de amúgy nem vert téged,nem drogos,alkoholista,csak simán ő még nem vágyott volna családra,akkor nem volt tisztességes eltitkolni előle.Nem is értem ,hogy ha ennyire nem akart ő gyereket,akkor miért nem védekeztetek?! Nekem ez valahogy úgy jött le,hogy te direkt teherbe estél,mert szerettél volna már gyereket,de ő nem akart,így inkább lettél egyedülálló anya.

Mikor kiderült,hogy terhes vagy,már akkor tudnia kellett volna róla.És ha elejétől megváltozott volna és akarta volna a kicsit?Ha téged nem is,de a gyereket támogatta volna?Vagy a terhességed alatt melletted állt volna?!Ha nem is párként,de apaként?

Jó,most a gyereket amúgy marhára nem érdekli még,hogy van-e apja.Felnőttként sem biztos,hogy érdekelné,de gyerekként igen,mert azt látja,hogy xy-ért anya viszi,apa jön érte.Sulis kortól kb eléggé megviseli.

Lehet boldog apa nélkül,de fontos a férfi kép is a gyereknek.És joga van az apának is tudni a gyerekről,a gyereknek is az apáról.Még amúgy ha alkoholista is.Ha nem kell neki a gyerek,nem érdekli,úgysem fogja keresni.De neked tiszta a lelkiismereted,mert elmondtad.Az meg már az ő szegénységi bizonyítványa,hogy sz.rik rá.

2015. febr. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Készülj fel, h nem biztos, h hinni fog neked, h a tied az a gyerek. Nem biztos, h nagy egymásra találás lesz és innentől boldogan fizeti a gyt-t vagy 20 évig.
2015. febr. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
*hogy az övé
2015. febr. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!