Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is "duci" a lányom?

Szerintetek is "duci" a lányom?

Figyelt kérdés
Ma voltunk 3 hónapos státuszon és 7200 gramm 64 cm. Született 4500 grammal és 54 cm-rel. Este és éjszaka tápszert kell kapjon,de ez összesen 300 ml,vagy annyi se. Napközben szopizik és egyszer pótlást kap utána,60 ml-t. A védőnő szerint ne adjak tápszert,mert az nyomja így meg a súlyát... Ha nem adok,éhes marad,az jobb lenne? A fiam 3900 grammal született és 3 hósan 7300 gr és 65.5 cm volt... Akkor más volt a védőnő és senki nem szólt rá semmit,sőt! Mindig meg voltunk dícsérve,hogy milyen szépen fejlődik. Igaz,ő kizárólag anyatejes volt. Már lassan félek elmondani,hogy mennyi tápot kap a lányom,mert mindig csak a szoptatást sulykolják,hogy próbáljam így,úgy,amúgy,de bevallom őszintén,hogy egy 3 éves mellett se időm,se energiám még a melleimet is fejni. Iszom a szoptatós teát,de változatlanul elfogy estére minden tejem. Egyébként semmi bajom a szoptatással,sőt szeretek szoptatni,de nem fogom gyötörni magam minden áron. Akkora baj ez?
2015. márc. 6. 22:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
39%
enyém 7 hónaposan volt ennyi :D az biztos, hogy sok a havi 1 kiló hízás, első hónapban még nem, de 2-3 hónaposan már igen, nyilván jobban szereti a hasát mint amennyire valóban éhes ha ennyit hízik. ha szerinted ez így rendben van akkor ne foglalkozz a védőnővel... :)
2015. márc. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

A fiam tegnap lett 3 honapos, ot is ma mertek.61 cm es 5200g, kizarolag tapszeres, de o 49cm es 3150grammal szuletett.

A nagyobb fiam szinten 3150grammal es 51 cm-el szuletett, o 6200g es 62 cm volt 3 honaposan.Nekem o egy idoben ducinak tunt.

2015. márc. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Hu, nem semmi, a nagyobbik lanyom 1 evesen volt 7.5 kg!

Nalunk az orvosok sajnos pont a tapszer(gyartok) mellett vannak, ezert engem az alacsony sulya, nem egyenletes sulynövekedese miatt riogattak. Annyira, h 2 honaposan a hozzataplalast javasolta az orvos!!! Csupan a sulya miatt, mivel elözöhöz kepest keveset szedett fel. Szerencsere nem hallgattam ra, es enelkül is szepen fejlödött. Ugyanis egy olyan tanacsot kaptam, es ezt javasolnam Neked is: ha amugy egeszseges, fejlödik (eletkora szerintiekben), akkor minden rendben van. Ösregen senki nem merte a babakat, ez a sulynövekedesi elöiras ugy baromsag, ahogy van.

Azt viszont en is eszrevettem, h a tapszeres babak sulya több. Viszont ha nalad a nagyobbik kizarolagos anyatejes taplalas mellett is ennyi volt 3 hosan, akkor itt a genek szerepe is lehetseges, vagy? Igy mar csak egy a kerdes: mi van most a 3 evessel? Ö duci, sulygondokkal, vagy lement a tapszer miatti ducisag? Ha lement, az biztato, akkor feltetelezhetö, h elörelathatoan okes lesz a masodikkal is.

Szoptatas: la leche Liga oldalan jol leirjak, h nincs olyan, h elfogy a tej - a tej az elözö szoptatas szerint termelödik. (Pl.Sokat evö babaknal több, kevesebbnel kevesebb, ill. amikor sokat eszik a baba, legközelebb is több termelödik...stb.) Semmi mas, mint sok folyadekfogyasztas azert szükseges hozza, sima viz is jo, de meleg leves, kömenymagos tea...stb, utobbi szinten tejnövelö hatasu a nepi gyogyaszat szerint. De megertelek, h sok..., viszont gondold at, mi a fontosabb az eletedben? Fontossagi sorrend. Mert az anyatej nemcsak etel, hanem bensöseges kapcsolat, öleles, kesöbbiekre allergia elleni vedelem...stb, es legtöbbünknek a gyerekeink a legfontosabbak. (En biztos elöbb lemondanek mindenfele rokoni kapcsolatot, "kötelezö" latogatast, a gyerekeim az elsök, es meg az ovival is "hadban alltam" egyebkent a szoptatas miatt, meg ugye anyosom is allandoan csesztetett, ha kestünk amikor hozzamentünk...stb.)

2015. márc. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

3-4 óránként eszik,köztes időben alvás és játék. Egy darab hurkája nincs egyébként,teljesen arányos. A fiam most 3 éves és 12 kg... Pedig 6 hónaposan már 8800 gr volt! De tényleg sok,ha ennyit hízik? Mert nem

Hiszem,hogy a tápszer miatt van ez... 1 hónapja kapja csak és az azt megelőző 2 hónapban is ennyit hízott.

2015. márc. 6. 22:46
 5/20 anonim ***** válasza:
49%

Egyik gyerek így fejlődik, a másik úgy. legnagyobb fiam 1 évesen 7700 g volt, az unokatesóm fia meg 1 évesen 14,5 kg. Mind a 2 fiú mára már fiatalember, hasonló méretekkel, kondíciókkal.

Nem kell mindig mindenki véleményének megfelelni! Ennyi! te fiad gyorsan fejlődik, amíg nem kóros a dolog, addig ne törődj vele!

2015. márc. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Szerintem legközelebb mond azt, hogy elhagytátok a tápszert. ;)
2015. márc. 7. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
35%
Az én fiam 3 hónaposan 7,5 kg és 66 cm volt, ő 3900 grammal és 66 cm-el született. Jó súlyban volt, az biztos, de soha nem szólt érte sem védőnő sem orvos. Ne aggódj, majd lelassul. Júniusban lesz 3 éves, kb. 16,5 kg és 1 méter fölött van. Nagy gyerek most is, de egyáltalán nem kövér. Vannak nagy és kisebb gyerekek, nincs ezzel semmi gond. Ja és természetesen ne éheztesd, egyen, ha éhes.
2015. márc. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Bocsánat, 55 cm-el született.
2015. márc. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%
Ahogy így olvasom, ducinak tűnik és azért szerintem nem árt kicsit odafigyelni a súlyára. Az én fiam is 7 hónaposan volt ennyi. Most 14 hónapos és 9500 gramm, 82 cm. A védőnőknek van egy súlytáblázatuk. Ha ez a több, mint 7 kg, nem fér be a normális kategóriába, akkor kötelessége szólni neked erről.
2015. márc. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 1 évesen 7600 gramm és 74 cm, engem meg folyton azért csesztetnek, hogy alacsony a gyerek súlya - pedig nem látszik vékonynak, arányos baba, még jó kis hurkák is vannak a combján. De a védőnőnek van egy táblázata és az alapján nézik a súlyát.

Én biztos nem éheztetném a gyereket, le fog lassulni a hízása, az hogy most mekkora, egyáltalán nem jelent semmit a jövőre nézve. De én is csatlakozom az egyik előttem szólóhoz, mondd, hogy már nem kap tápszert és kész.

2015. márc. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!